Zavrieť

Porady

Napad - Nova funkcionalita pre www stranky

Zdravim, vymyslela som istu funkcionalitu pre www stranky a chcela by som sa spytat, ci sa da nieco taketo ochranit/registrovat, ci uz copyrightom alebo nejakym inym sposobom (moc sa do toho nerozumiem), aby som z toho mohla profitovat? Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    I. V. B. je offline (nepripojený) I. V. B.

    Podnikateľ I. V. B.
    Ako aplikacia pre Androidy a Apple. 1,99 USD za download.

    Pretoze najdes vela podobnych, je nahanat ochranne prava zbytocne.
    Sustred sa na predaj a propagaciu.

    troll je offline (nepripojený) troll

    troll
    Neviem si predstaviť, aká to je funkcionalita, ale zároveň si ani neviem predstaviť, ako by ti tá hypotetická ochrana pomohla.
    Skús to radšej tak, že to dáš niekomu naprogramovať a budeš chrániť celý produkt - "kus kódu", ktorý sa bude dať predať.

    sonda2 je offline (nepripojený) sonda2

    sonda2
    tyka sa to prihlasovania sa do emailovych schranok, na www stranky,... kde potrebujes zadat meno a heslo. Ja som si to predstavovala tak, ze ten naprogramovany "kus kodu" by som mala nejak patentovany a potom by som ho mohla ponuknut vacsim firmam, ak by mali o to zaujem.

    troll je offline (nepripojený) troll

    troll
    V prvom rade - ten kus kódu - v podstate počítačový program nie je predmetom patentovej ochrany. Iba autorskej ochrany. A to znamená, že ak sa k tomu niekto dopracuje iným spôsobom ako ty, ale bude to fungovať rovnako, tak má druhý produkt, ktorý môže ponúkať aj on. Ale zároveň to znamená, že ochranu máš podľa autorského zákona. Samotný nápad podľa mňa chrániť možné nie je, musí byť nejako zdokumentovaný a podchytený. To znamená nielen "čo" ale aj "ako" sa to spraví.

    Napad - Nova funkcionalita pre www stranky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.