Zavrieť

Porady

Ako odmenovať obchodných zástupcov?

Dobrý deň,
rozmýšlam, že zamestnám pár obchodných zástupcov. Avšak , chcem sa poradiť ohľadom ich odmeňovania,

Mám dať ponuku práce na dohodu/živnosť, alebo na TPP s minimálnou mzdou s tým, že výška odmeny OZ bude závislá od jeho výkonov?

Ako stanoviť nejakú tabuľku odmeňovania, napríklad, ak príjmem niekoho na dohodu/živnosť alebo na TPP. Urobiť nejaký finančný model, ktorý funguje v iných firmách.

Za každý nápad vopred ďakujem

ps.
ak zamestnám niekoho na dohodu/živnosť, tak ten človek nemusí vôbec nič urobiť, keďže nič neurobí, tak nič nezarobí, a tým pádom aj moje náklady budú také isté na neho.
Lenže, mne ide o to,aby boli výkony.

V tom prípade sa mi voľba TPP javí ako tá lepšia, lenže čo ak, ten človek na TPP tiež nič neurobí, a budem mať z neho iba čistú stratu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Myslím, že na trh nejdeš po prvý krát a vieš ako sa tvoj produkt predáva, lebo si ho sám predával. Zváž za čo by si to ty nerobil a nájdi kompromis, aby bola práca pre dealera finančne zaujímavá, ale aj ty aby si bol spokojný. Poskytnúť %-tá z predaja sa patrí a motivuje to.
    Ak ti bude zamestnanec vyrábať stratu, tak ho prepustíš.

    Ako odmenovať obchodných zástupcov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.