Zavrieť

Porady

Franchise: Ako správne nastaviť MASTER LICENCE

Ahoj poradaci,
Vymyslel a rozbehol som malu siet zdraveho fastfoodu ktory je velmi popularny v amerike a vseobecne vo svete. Postavil som to ako koncept ( dizajn,znacka,receptura,postupy...vsetko) pre franchise.
Oslovila ma Developerska spolocnost z cudzej krajiny a prejavila zaujem o master licenciu. Franchisovu licenciu pre pobocku uz mam vyjasnenu a zmluvu pripravenu. V podmienkach mam jasno. Ale ako nastavit MASTER LICENCIU?
Coho by ste sa chytili vy? Ako to nastavit tak aby sa neodradil klient ale aby aj vstup sa vratil a firma bola v zisku? Plus moj osobny zaujem je mat podchyteny staly prijem.
Dakujem za kazdu dobru radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Koncepciu nastav tak, ze ti budu platit oni ako master franchisant a tiez ze budu pre teba vyberat poplatky od local franchisantov.

    Apache23 je offline (nepripojený) Apache23

    Apache23
    Dakujem toto mi je jasne ale ci nieje mozne sa chytit nejakych percent. Dajme tomu ze dat desatnasobok lokajlnej licencia a loyalty fees nechat na minime alebo naopak. Vdaka
    PS: Poplatky si predsa vyberaju od local franchisantov sami a mne potom odvadzaju oni,nie?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    zalezi co od partnera chces... ak chces, aby sa skor na kvantitu zameriaval na kvalitu, volil by som master fee vo vyske cca 5-6 nasobku local franchise fee, a royal fees vo vyske 20% obratu mastera + 2% obratu franchisanta. V pripade, ak tvoja spolocnost vyvija nove produkty, zaradil by som dalsie 2% na vyvoj.
    Treba si uvedomit, ze master nema za ulohu len otvarat nove pobocky, ale predovsetkym sledovat a koordinovat plnenie zmluvy z ich strany, dodrziavanie kvality, skladby produktov, merchandisingu, cenovej politiky, pristupu k zakaznikom, atd... preto potrebuje vyzit aj v pripade, ak v niektorom roku neotvori napriklad ani jednu pobocku. Potrebuje si zarucit taktiez stabilny prijem (na urovni 4-6% obratu pobocky?) + marketing.

    Vsetky cisla su vsak len odhadovane, zalezi vzdy na konkretnom type licencie ci druhu podnikania.

    Apache23 je offline (nepripojený) Apache23

    Apache23
    Dakujem k tomuto si budem este musiet sadnut a hodit to do cisiel. A som si vedomy ze kazda licencia ma asi svoje specifika. Ale toto je presne nieco co som potreboval. Dakujem

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Kamarat, tak Ty si iny cavo. Posledoval som Tvoje prispevky a chcem Ti zagratulovat. K napadu, k pristupu, k Tvojej voli a samozrejme uz aj k nejakym uspechom. Prajem Ti aby Ti business vysiel, tak ako si predstavujes a aby Tvoj pribeh inspiroval co najviac ludi.
    Sam totiz rozmyslam o tom, co mam dalej robit, kedze sa mi uz nechce byt nadennikom. Kapital by bol, len zatial chyba napad a hlavne vola vyskocit z toho bezpecneho kruhu, kde Ti kazdy mesiac chodi pravidelna platba na ucet. Ale uz som na polceste (robim na kontrakty) a taki ludia ako Ty ma tlacia dalej von z toho kruhu smerom k niecomu, kde budem sam sebe panom.

    Apache23 je offline (nepripojený) Apache23

    Apache23
    Dakujem krasne, povzbudi.
    Je to dlha a namahava cesta. A nakolko som trafil dobu a krajinu tak momentalne by som sa vsetu celkom rad vratil k nadennictvu. Kazdopadne ale drzim palce, lebo kym ludia nebudu, aj za tychto podmienok, nieco robit a len lamentovat tak sa nikdy nic nezlepsi.
    GOOD LUCK a dakujem. ;o)))

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    hlavne nezabudni na to, ze franchisingova zmluva ako taka je najdolezitejsi dokument. Mala by popisovat predovsetkym spravanie vsetkych zucastnenych stran vo vsetkych moznych (a castokrat aj nemoznych) situaciach. Videl som uz zmluvu, ktora mala 400 stran (nie manual, zmluvu) a myslim, ze zdaleka nebola najrozsiahlejsia.
    Preto by som ti radil vyuzit na tuto vec sluzby niekoho kto sa na franchise specializuje, urcite najdes niekoho aj v statoch (i ked su aj na slovensku ci v cechach)

    Apache23 je offline (nepripojený) Apache23

    Apache23
    Je mi to uplne jasne, moj problem su obmedzene zdroje a sme mala rodinna firma a nie nejaka korporacia s radom pravnikov ktory budu tyzdne sediet nad 400 stranovou zmluvou. Aj ked je mi jasne ze to by bolo uplne najlepsie. Cim lepsie su v zmluve specifikovane vsetky postupy a porusenia tym lepsie. Som rad ze mam k zmluve dizajn manual, ochrannu znamku a shopkoncept.
    V statoch hladat asi nebudem i ked viem a rozumiem kam tym mieris. Mam tu znamych pravnikov co mi zatial, viac nezistne, pomahaju vsetko stavat od piky a ono momentalne kym sa to aspon trochu nerozbehne tak to inak ani nepojde.
    Dakujem za reakciu

    Franchise: Ako správne nastaviť MASTER LICENCE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.