Zavrieť

Porady

Výzva - Neberte si úver na vianočné darčeky

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Všetkým, ktorých sa to týka.

Máme tu predvianočný čas a televízie nás opäť bombardujú nápadmi, ako si pokaziť nasledujúcich pár mesiacov, v horšom prípade aj rokov.
Chcem vás preto, drahí spoluobčania, poprosiť, aby ste si nebrali úvery na vianočné darčeky. Síce sebe aj svojej rodine možno kúpite pár príjemných chvíľ, ale bude ich napzaj len pár a budú draho zaplatené. Ani tá jedlička zadarmo k požičaným peniazom stres zo splátok nezmierni. V januári budete mať zase hlavu v smútku a zato tých pár príjemných chvíľ nestojí. Verte mi, vaša rodina to pochopí a na suseda sa môžete vykašlať.
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Oliwa
taiko
Gabi03
Oliwa
Gabi03
expeeert

Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...
No nepovedala by som, že je to presne tak. Zvyčajne ten reklamuje, ktomu to nejde. (Aj keď mám odhad o cenách reklám.)
Ten komu to nejde, nemá na to, aby si zaplatil TV šoty v hlavnom alebo podvečernom vysielacom čase. Koľkože stojí minúta reklamy v takomto médiu?
A ten komu to ide by načo potreboval reklamu?!
len ci tu nie ste trosku mimo temy......
Myslím, že ani nie , veď názov témy, jej zadanie a úvery na vianočné darčeky by určite neboli /v takom množstve/, keby nebolo reklám v TV, či...? To je hlavné médium, ktoré útočí na zrak, sluch a peňaženky beztak zadĺženého obyvateľstva... A žiaľ, nie každý má také sebaovládanie a sebadisciplínu, že dokáže odolať...
No mas zcasti pravdu, musim uznat, len rozoberat preco niekto robi reklamu je uz ineho sudka podla mna
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

taiko
Oliwa
taiko
Gabi03
Oliwa
Gabi03
expeeert

Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...
No nepovedala by som, že je to presne tak. Zvyčajne ten reklamuje, ktomu to nejde. (Aj keď mám odhad o cenách reklám.)
Ten komu to nejde, nemá na to, aby si zaplatil TV šoty v hlavnom alebo podvečernom vysielacom čase. Koľkože stojí minúta reklamy v takomto médiu?
A ten komu to ide by načo potreboval reklamu?!
len ci tu nie ste trosku mimo temy......
Myslím, že ani nie , veď názov témy, jej zadanie a úvery na vianočné darčeky by určite neboli /v takom množstve/, keby nebolo reklám v TV, či...? To je hlavné médium, ktoré útočí na zrak, sluch a peňaženky beztak zadĺženého obyvateľstva... A žiaľ, nie každý má také sebaovládanie a sebadisciplínu, že dokáže odolať...
No mas zcasti pravdu, musim uznat, len rozoberat preco niekto robi reklamu je uz ineho sudka podla mna
Tai, a o čom tu teda môžem písať?

Výzvu som poslúchla , nikdy som si úver na vianočné darčeky /a ani žiadny iný spotrebný/ nebrala /dokonca ani vtedy, keď neexistoval internet, Porada a táto téma/ , neberiem a ani nemienim brať.
Toto móže byť?

Podľa mňa sem zas nepatrí súdok. Do toho patrí kapusta, a tá patrí do vianočnej kapustnice... A ten mám zatiaľ v kuchyni... Howgh!
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Oliwa
taiko
Oliwa
taiko
Gabi03
Oliwa
Gabi03
expeeert

Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...
No nepovedala by som, že je to presne tak. Zvyčajne ten reklamuje, ktomu to nejde. (Aj keď mám odhad o cenách reklám.)
Ten komu to nejde, nemá na to, aby si zaplatil TV šoty v hlavnom alebo podvečernom vysielacom čase. Koľkože stojí minúta reklamy v takomto médiu?
A ten komu to ide by načo potreboval reklamu?!
len ci tu nie ste trosku mimo temy......
Myslím, že ani nie , veď názov témy, jej zadanie a úvery na vianočné darčeky by určite neboli /v takom množstve/, keby nebolo reklám v TV, či...? To je hlavné médium, ktoré útočí na zrak, sluch a peňaženky beztak zadĺženého obyvateľstva... A žiaľ, nie každý má také sebaovládanie a sebadisciplínu, že dokáže odolať...
No mas zcasti pravdu, musim uznat, len rozoberat preco niekto robi reklamu je uz ineho sudka podla mna
Tai, a o čom tu teda môžem písať?

Výzvu som poslúchla , nikdy som si úver na vianočné darčeky /a ani žiadny iný spotrebný/ nebrala /dokonca ani vtedy, keď neexistoval internet, Porada a táto téma/ , neberiem a ani nemienim brať.
Toto móže byť?

Podľa mňa sem zas nepatrí súdok. Do toho patrí kapusta, a tá patrí do vianočnej kapustnice... A ten mám zatiaľ v kuchyni... Howgh!
jaaaj pockaaaj, ved sa hned nerozculuj ked nieco nevies len sa mi zdalo, ze odbiehame od temy
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ta to čo za mrník zas?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tweety
Ta to čo za mrník zas?
Kurátenko , to neny mrnník, to je vlákno...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

....alebo aj zrozumiteľnejšie - chlievik.....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Majka má pravdu, úplne zbytočné citácie.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

No, hádajte sa ....
Tí, čo majú na darčeky, sem nezavítajú...tí, čo nemajú ani na chlieb, taktiež nie...
Ja nemám tiež na darčeky, vďaka tomu, že ..... Nezbláznim sa...dúfam, že ani moji najbližší....
Jediné, po čom túžim je: pokoj v duši - viera, nádej, láska...znie to asi hlúpo, ale vážne mne by to stačilo.....

..nevezmem si úver na darčeky, aby potom všetci trpeli ..
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dostali sa pod hladinu, úroveň hladiny, že?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pre mnohých sú Vianoce "šťastie na úver"... s bonusom "nešťastia" po novom roku, keď ho treba splácať a nie je z čoho...
Vianoce ako biznis, komercia, odbytisko módnych vychytávok alebo akciových ležiakov...
Pravý opak ich pôvodu, ako ich definuje aj wikipédia:
Vianoce alebo vianočné sviatky (skrátene Sviatky sú najmä sviatky pokoja a lásky a pôvodne len kresťanské sviatky narodenia Ježiša Krista, dnes aj všeobecne v rovnakom období slávené sviatky pokoja a mieru.
Je na každom z nás, aké Vianoce a povianoce pripraví sebe a svojim blízkym...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Oliwa
Pre mnohých sú Vianoce "šťastie na úver"... s bonusom "nešťastia" po novom roku, keď ho treba splácať a nie je z čoho...
Vianoce ako biznis, komercia, odbytisko módnych vychytávok alebo akciových ležiakov...
Pravý opak ich pôvodu, ako ich definuje aj wikipédia:
Vianoce alebo vianočné sviatky (skrátene Sviatky sú najmä sviatky pokoja a lásky a pôvodne len kresťanské sviatky narodenia Ježiša Krista, dnes aj všeobecne v rovnakom období slávené sviatky pokoja a mieru.
Je na každom z nás, aké Vianoce a povianoce pripraví sebe a svojim blízkym...
vianoce nemaju povod v krestanstve Krestania si ich ako mnoho inych len osvojili a pretransformovali
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa


https://sk.wikipedia.org/wiki/Vianoce
Tak im napíš, nech si to opravia, keď nevedia, čo píšu...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Oliwa

https://sk.wikipedia.org/wiki/Vianoce
Tak im napíš, nech si to opravia, keď nevedia, čo píšu...
Wikipédiu môže opravovať i sama! Stačí registrácia a potom má možnosť opráv. T.z. zadá správne údaje a vo Wiki si overia. Potom to zmenia.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

..a už je to tu zas.....reklamy už "brúsia" ludí.....
...ja som brala tento mesác "včelu"
1 0
gastanko2016 gastanko2016

gastanko2016 je offline (nepripojený) gastanko2016

na vianocne darceky by som si urcite uver nebrala. Vyskakujem si do takej vysky na aku mam. Niekedy je hojno a inokedy ... ale brat kvoli tomu uver? By mi muselo hrabat.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
gastanko2016
na vianocne darceky by som si urcite uver nebrala. Vyskakujem si do takej vysky na aku mam. Niekedy je hojno a inokedy ... ale brat kvoli tomu uver? By mi muselo hrabat.
...a Ti hrabe ?
Šak je už po Vianociach a do ďalších je ešte solídne ďaleko...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

gastanko2016
na vianocne darceky by som si urcite uver nebrala. Vyskakujem si do takej vysky na aku mam. Niekedy je hojno a inokedy ... ale brat kvoli tomu uver? By mi muselo hrabat.
Si zaspal dobu? Alebo ťa ešte drží 1. apríl? Prípadne - bol si u očiara?
P.S. Ti hrabe - odpoveď na tvoju "rečnícku" otázku....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Poniektori za uver aj letnu dovču....to musi byt zvlastny pocit...radost?!z dovolenky...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
Poniektori za uver aj letnu dovču....to musi byt zvlastny pocit...radost?!z dovolenky...
A potom majú "radosť", keď platiť splátky musia......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
lujza.j
Poniektori za uver aj letnu dovču....to musi byt zvlastny pocit...radost?!z dovolenky...
A potom majú "radosť", keď platiť splátky musia......
Nooooooo....
Odhliadnuc od tých úverov na Vianoce, tak dovolenku na úver by som až tak neodsudzoval.

Úver na Vianoce ? Vždy sa dá vysvetliť ďeťom, že na darčeky určitej (vyššej) hodnoty proste nie sú love nejak zvlášť naviac.

Letná dovča je trochu iný level...teda aspoň podľa mňa. Ak je potrebné morské prostredie pre jedno dieťa, tak rodičia urobia predsa všetko možné a nemožné, aby sa k moru proste dostali. Keď už ísť s jedným deckom, tak pôjde aj to druhé (tretie)...

...či ???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať