Zavrieť

Porady

ORANGE DSL Internet

Dobry den,
skoncila mi viazanost internetu v T-come a rozmyslam nad prechodom k Orange koli vyrazne lepsej cene za papierovo rovnaku rychlost. Snazil som sa na nete najst cim viac reakcii a skusenosti predtym ako by som presiel ale skusenosti su natolko rozne ze neviem co si mam mysliet. Vobec sa nerozumiem do DSL ADSL atd... podla toho co som sa docitasl tu a inde zalezi natzom kde clovek byva ake kvalitne je vedenie atd. Dalej som cital ze vela ludi ma problemy s modemom/routerom a musia si kupit novy resp prenajat od orangeu. A este som sa niekde docital ze na tom Orange internete to niekomu cez lanko islo normalne ale ked sa pripojil cez wifi rchlost stahovania bola max 20-30kbps.
Moja situacia je taka... internet vyuzivam na notebooku, pripojeny som vzdy cez wifi a inu moznost ani nemam lebo jedneho krasneho dna mi blesk odpalil tcomacky modem aj sietovku na notebooku na co mi v servise povedali ze sa to opravit neda. Takze ak by bola pravda ze ten Orange internet ide cez wifi nejako zle tak potom by to nebolo nic premna.
Ak by som prechadzal bral by som variant 5 Mbit/s.
Bývam v dedine pri presove kable su tahane po stlpoch.
Moj modemorotuer - TP Link TD-W8901G http://www.tp-link.com/en/products/d...odel=TD-W8901G
Udaje zo statusu modemu:
SNR Margin : 24.6 19.6 db
Line Attenuation : 16.0 11.6 db
Data Rate : 5758 571 kbps
Max Rate : 18680 1512 kbps
POWER : 0.0 -0.6 dbm
CRC : 28 0
aktťualny speedtest
Neviem ci je este potrebne nejake info ked tak dolozim... chcel by som vediet ako to v mojej situacii vyzera ci sa mi oplati prejst k orangeu a rychlost s ami neznizi alebo radsej ostat pri tcome.
Vopred dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlbertM je offline (nepripojený) AlbertM

    AlbertM
    Prečítaj si diskusiu tu, http://www.porada.sk/t185536-orange-dsl-internet.html a http://forum.zive.sk/viewtopic.php?f=924&t=1116704. Ja som prechádzal spôsobom výpoveď v Telekom- nová zmluva Orange. Doporučujem ti ale MIGRÁCIU služby do Orange! Zájdeš do Orange, požiadaš o MIGRÁCIU a o 5-6 týždňov máš prenesenú službu (len si prepíšeš prihlasovacie údaje v modeme) v rovnakých parametroch ako máš teraz v Telekom-e. Kvalita služby je identická ako bola v Telekom len ,,trocha,, lacnejšie

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Presne tak.Najlepšie je nedávať v T-Com výpoveď aby náhodou nezrušili komplet linku ale migrovať po skončení zmluvy najprv s takou rýchlosťou internetu ako máš v T-Come.Nezabudni si však zobrať zmluvu z telekomu pretože tam je kopec blbosti ,ktoré treba zadať pri migrácii do novej zmluvy.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    jj lepsie je migrovat ... ak pojdes do pobocky orangeu, vsetko za teba vybavia. Ale ta tvoja prva veta je "skoncila mi viazanost internetu v T-come a rozmyslam ..." neviem ci v takomto pripade uz nebudes platit plnu sumu za ten cas ked premigrujes. V orangeu ti vsetko vysvetlia.
    Ak si teraz s kvalitou, stabilitou a rychlostou NETu spokojny, tak budes aj potom, pretoze prechodom k orangeu sa po technolgickej stranke nic nemeni, len do internetu sa budes hlasit pod ich IP adresou.

    AlbertM je offline (nepripojený) AlbertM

    AlbertM
    Fero11 Pozri príspevok
    jj lepsie je migrovat ... ak pojdes do pobocky orangeu, vsetko za teba vybavia. Ale ta tvoja prva veta je "skoncila mi viazanost internetu v T-come a rozmyslam ..." neviem ci v takomto pripade uz nebudes platit plnu sumu za ten cas ked premigrujes. V orangeu ti vsetko vysvetlia.
    Ak si teraz s kvalitou, stabilitou a rychlostou NETu spokojny, tak budes aj potom, pretoze prechodom k orangeu sa po technolgickej stranke nic nemeni, len do internetu sa budes hlasit pod ich IP adresou.
    Akciová cena platí počas viazanosti + 6 mesiacov po skončení viazanosti čiže 30 mesiacov od podpisu pôvodnej zmluvy v T-Com (majú to v cenníku)! Takže žiadna obava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.