Zavrieť

Porady

Faktura za tovar predany cez zľavovy portál

Neviem si rady s tým, akú faktúru mám posielať zákazníkom, keď si môj tovar objednali cez zľavový portál. Keďže zákazník zaplatil zľavovému portálu a ja zasielam tovar, no neviem čo mám dať do faktúry.
Naposledy upravil Richard : 06.12.12 at 11:39
marandy Ked tovar na zlavovom portali stoji po zlave 100 Eur. Zakaznik si kupi tovar za 100 Eur z toho ide 20 Eur provizia zlavovemu portalu. Ja ako firma ktora doda tovar vystavim fakturu zakaznikovi na celych 100 Eur? Tych 20 Eur si dam v penaznom denniku do vydavkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    treba riadne vystaviť faktúru. ...a potom sú 2 možnosti:
    1. nový riadok - uhradené kupónom č. xxxx suma xxxx
    alebo
    2. dole dať poznámku, že uhradené kupónom....faktúru neuhrádzajte.

    neostar je offline (nepripojený) neostar

    neostar
    Dakujem. Ak vyberiem druhu moznost tak na faktúru napisem normalne tu sumu za ktoru zakaznik zakupil tovar cez zlavovy portal? A v pohladvkach dam ze faktura bola uhradena?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    neostar Pozri príspevok
    Dakujem. Ak vyberiem druhu moznost tak na faktúru napisem normalne tu sumu za ktoru zakaznik zakupil tovar cez zlavovy portal? A v pohladvkach dam ze faktura bola uhradena?
    áno

    neostar je offline (nepripojený) neostar

    neostar
    Takto ale nebudem mat dvakrat ten isty prijem zapocitaný? Faktura vystavené zakaznikom, a potom faktúra za sprostredkovanie pre zlavovy portal? Mám v tom nejasno... /živnostník+JU+neplatca DPH/

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    neostar Pozri príspevok
    Takto ale nebudem mat dvakrat ten isty prijem zapocitaný? Faktura vystavené zakaznikom, a potom faktúra za sprostredkovanie pre zlavovy portal? Mám v tom nejasno... /živnostník+JU+neplatca DPH/
    máš to troška pomotané....
    vystavenie faktúry je vystavenie faktúry - platba, teda jej úhrada prostredníctvom zľavového portálu je príjem
    ...a faktúra za sprostredkovanie je výdaj

    Faktura za tovar predany cez zľavovy portál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.