Zavrieť

Porady

Splnomocnenie a plna moc pri predaji bytu

Dobry den,

predavam byt ale kedze zijem v zahranici tak som splnomocnil mamu na vsetky pravne ukony spojene s predajom bytu.

Realitka teraz prisla stym ze banka vyzaduje plnu moc podpisanu (uradne overeny podpis) mnou a mojou mamou kedze kupujuci berie uver. Je to standardny postup ? Preco nestaci splnomocnenie ?

Dakujem,
Daniel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zknihy je offline (nepripojený) zknihy

    zknihy
    sabikeuk Pozri príspevok
    Splnomocnenie mam ale banka chce dalsie tlacivo - plnu moc, a kedze som v zahranici tak to znamena ze bud budem musiet prist na SK alebo ist na ambasadu...lenze byt ja aj na moju manzelku a ta je v 36 tyzdni tehotenstva takze prilet na SK neprichadza do uvahy, a ani 5 hodinova cesta na ambasadu....
    Keď je taká fajnová :

    tlačivo poslať mailom / text taký aby rozumel miestny overovateľ / overiť / poslať poštou / úradne preložiť / overiť mamin podpis / odovzdať.

    zknihy je offline (nepripojený) zknihy

    zknihy
    Hlavne tam musí byť správna formulácia .
    Napr Splnomocňujem k podpisu KPZ na predaj bytu adresa , LV (za cenu xxx ) podpisy MUSIA byť overené a musí to byťv slovenčine.

    Aby sa obmedzili podvody.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Je rozdiel overovať listinu (na ambasáde a pod.) a overovanie len podpisu - to ti overí notár aj tam.

    sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

    sabikeuk
    zknihy Pozri príspevok
    Hlavne tam musí byť správna formulácia .
    Napr Splnomocňujem k podpisu KPZ na predaj bytu adresa , LV (za cenu xxx ) podpisy MUSIA byť overené a musí to byťv slovenčine.

    Aby sa obmedzili podvody.
    Splnomocnenie mam ale banka chce dalsie tlacivo - plnu moc, a kedze som v zahranici tak to znamena ze bud budem musiet prist na SK alebo ist na ambasadu...lenze byt ja aj na moju manzelku a ta je v 36 tyzdni tehotenstva takze prilet na SK neprichadza do uvahy, a ani 5 hodinova cesta na ambasadu....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Aj ked niekomu das splnomocnenie na predaj nehnutelnosti a je aj 100% spravne sformulovane, niektore banky ho k zobratiu uveru neuznaju, niektore ano. /nedavna osobna skusenost/

    Skuseni realitaci vedia s tym pomoct, ze napr.to vybavia v banke,alebo odporucia klientovi inu banku na zobratie uveru.

    sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

    sabikeuk
    Potrebujem dat plnu moc mame na predaj bytu, mozem to spravit takto?
    Zijem v anglicku, notar v uk overi moj podpis, overenie poslem na Apostilu, apostila sa uradne prelozi na sk, mame popdise plnu moc a overi podpis u notara ...

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Najlepšie bude, keď sa budeš informovať priamo v banke, ktorá to požaduje. Určite tam dobre poradia, veď ide o úver, na ktorom zarobia.

    Splnomocnenie a plna moc pri predaji bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.