Zavrieť

Porady

Plat asistentky učiteľa

Prosím Vás mohli by ste mi poradiť. Mám ukončené bakalárske štúdium v odbore Pedagogike. Dnes mi volali s jednej škôlky, resp. mamička nezrelej žiačky. Poskytla mi pracovnú ponuku ako asistentka jej dcéry kedže dievčatko neviem vychádzať s kolektívom a je proste nezrela v tejto oblasti. Bola by to práca len na doobedie. Chcem sa spýtať aký by som mala asi plat?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
janka1710 píše sa " z jednej škôlky"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    neupresnila si o aku asistentku ide. je to praca osobnej asistentky cez UPSVaR? Alebo je to praca asistenta ucitela?

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Ak by ste bola prijatá oficiálne ako "Pedagogický asistent - asistent učiteľa v MŠ", tak by ste bola pedagogickým zamestnancom školského zariadenia a vzťahovali by sa na vás všetky zákony, vyhlášky a nariadenia ako na ostatných pedagogických zamestnancov.
    Plat by ste mali potom taký, ako určujú tabuľky. Neuvádzate, či už máte za sebou nejakú pedagogickú prax. Ak nie, tak by ste boli zaradená do 8.PT, kde je pri plnom úväzku 454,50 EUR (cca 375 EUR v čistom). Pedagogický úväzok Pedagogického asistenta (asistenta učiteľa) v materskej škole je 28 hodín týždenne. Ak by ste bola len na doobedie, čiže na 4 hodiny denne, čo je 20 hodín týždenne a materská škola by vás na viac hodín nepotrebovala, tak by ste mali znížený úväzok a plat pri úväzku 20 hodín/týždenne by bol cca 285 EUR v čistom.
    Ak nemáte ešte pedagogickú prax, po nástupe do práce budete zaradená aj na adaptačné vzdelávanie.

    Plat asistentky učiteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.