Zavrieť

Porady

Prosím o radu - dlhy.

Chcem sa poradiť:
Moja sestra je liečený gambler. Má dlhy, ktoré splácala nepravidelne a niektoré vôbec. Pomáhali sme jej celá rodina ako sme mohli. Snaží sa, nehrá, drží sa, je si vedomá čo spôsobila.
Z banky jej prišla výzva na úhradu celého dlhu. Je možné zastaviť ďalšie úroky ak dlh uzná písomne a požiada o splátkový kalendár? Momentálne nemá žiadny príjem, ale pomohli by sme jej. Vlastne ak by banka súhlasila so splátkovým kalendárom tak svoje peniaze dostane v lehote. Takto: požičala si 3000 eur, splácala potom chvíľu nesplácala a atď. Splatnosť úveru je v roku 2014, výška dlžnej sumy je cca 3000 eur, asi teda už úroky splatila. Vieme ho po splátkach zaplatiť do konca roku 2014. Ide mi o to, či si myslíte, že jej ten kalendár banka schváli a aby jej nenaskakovali ďalšie úroky, príp. aby nedošlo k exekúcii.
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

  a_je_to
  Väčšina úverových zmlúv je stavaná tak, že ak dlžník nezaplatí dve splátky, stáva sa okamžite splatný celý dlh. Ak ho dlžník v lehote nesplatí, nastupuje výzva ručiteľovi, prepadnutie záložnej veci v prospech banky, alebo exekúcia. Skôr, než banka odovzdá vec exekútorovi, choď tam aj so sestrou a dohodnite novú zmluvu o splácaní. Alebo do inej banky, ktorá poskytne úver na splatenie a ten splácajte, alebo včas oznámte, že ho nevládzete splácať. Ale ak necháte uplynúť všetky zmluvné lehoty, tak vám nič nepomôže.

  Braňo je offline (nepripojený) Braňo

  Braňo
  banka koná na základe toho, že neplatila, resp. nevyrovnala dlžnú sumu. zrejme dostala nejaké upomienky a výzvy, čiže mala priestor to riešiť. teraz je zbytočné tvoriť sxplátkový kalendár, ktorý samozrejme obsahuje aj náklady na vymáhanie, čiže je v vyšší, ke´d neplatila ani nižšie.

  Prosím o radu - dlhy.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.