Zavrieť

Porady

Energetický certifikát - novinka

Dobrý deň.
Včera som zachytila v TV, že od 2013 má mať každý dom či nebytový priestor na prenajímanie "energetický certifikát". Len neviem, či každý novopostavený v 2013 alebo sa to týka aj súčasných stavieb. Prenajímame nebytové priestory - dosť starú budovu. Moja otázka: koho mám požiadať o vystavenie takého certifikátu, prípadne aké dokumenty sú k certifikovaniu budovy potrebné? A koľko ma to bude stáť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Staré domy bez akejkoľvek rekonštrukcie mali byť z tohto vyňaté. Neviem načo mám zaplatiť kopec peňazí za certifikát k RD bez rekonštrukcie, skolaudovanému v roku 1970. Kupujúci i predávajúci vedia, že energetický certifikát bude mať to najhoršie posúdenie, že bude potrebovať zvýšené náklady na obnovu, ale treba niekomu pomastiť vrecko.

    Pod zásterkou ochrany kupujúceho, alebo nájomcu sa štát stará do niečoho, čo je plne v kompetencii tých dvoch, ktorí chcú uzavrieť dohodu. Ak ja budem chcieť výhodne predať budovu a mám ju zateplenú a neviem čo, tak si dám certifikát urobiť aj sama, bez príkazu štátu. Pomaly ale intenzívne sa blížime k totalitnej neslobode, práve cez takéto zákony.
    command Presne tak ked kupujuci bude vyzadovat ener. certifikat tak ho dam spravit ale naco budem dat robit za neviem kolko sto € ked aj tak dom je vhodny skor ako chata alebo na kompletnu prerabku kde pravdaze pri zasahu uz len do okna certifikat straca platnost.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Téma "energeticky certifikát" je veľmi významovo podobná

    téme povinné zimné pneumatiky, či vyvedenie elektromera do plota /verejne prístupné miesto/

    alebo povinné vlastníctvo set-top-boxu a platenie koncesionárskych poplatkov.

    jednoducho MAL by to mať KAŽDÝ objekt /domacnosť, vozidlo,...dosaďte si čo Vám pasuje/

    lenže zatiaľ platí ,že : "..na Slovensku , je to tak.."

    zknihy je offline (nepripojený) zknihy

    zknihy
    účtovníčka_prešov Pozri príspevok
    Zoznam osôb pre energetickú certifikáciu:

    http://www.sksi.sk/buxus/generate_page.php?page_id=1349
    Firmy podľa spotreby energií (napr. nad 5 GWh/rok) potrebujú po čase (5 rokov) energetický audit podľa Z.z. č. 468/2008.

    Takže rozlišovať certifikát a audit.

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Chcel by som vediet ci potrebujem certifikat pri predaji domu kolaudovaneho v roku cca 1960?

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    Certifikát potrebujú tí, ktorí budú predávať alebo prenajímať nehnuteľnosť skolaudovanú po januári 2008.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    komnatan Pozor, nesprávny výklad zákona! Energetický certifikát budovy k predaju, či prenájmu nemá žiadny súvis s tým, kedy bola budova kolaudovaná... Od r.2008 zákon platí a od r.2013 to len zosilnili. Pravda je taká, že kto predáva, či prenajíma budovu bez certifikátu, obchádza zákon a riskuje mastnú pokutu (viď zákon)...
    Mária27 Robíš si reklamu rozdávaním nevhodných bodov? Na porade sa radí. Ak to vieš lepšie, tak prispievaj.
    misoft Ale veď ho nechaj -realizuje sa, chlapec - 3 príspevky, ešte nevie, ako to tu lieta. Spozná!
    marjankaj Kupodivu to "chlapec" napísal dobre.
    Možno mal citovať zákon. Možno však nevie priložiť link.
      zbaliť

    Energetický certifikát - novinka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.