Zavrieť

Porady

nepreberiem dobierku

Dobrý deň, mám taký problém. Cez internet som si niečo objednala Avšak dnes ráno ma kradl o dosť veľkú sumu peňazí a aj z tohto dôvodu si dobierku (v cene 53 euro) nechcem prebrať. Chápem ale že predávajúca bude škodovať, preto som jej napísala že jej uhradím sumu 10 euro na účet (písala že komplet poštovné a balné ju víde na 6,50). Predávajúca však píše že je v mojom vlastnom záujme si dobierku prebrať a že si o mne čo-to pozisťuje atď. Preto by som chcela vedieť či je nejaký postih voči mne za neprebratie tejto dobierky (keby sa mi do toho nezamotala tá ranná krádež určite by som ju prebrala, teraz sa musím obracať aby som zaplatila to čo traba, nič na viac si dovoliť nemôžem). Samozrejme tých spomínaných 10 euro jej zaplatím a predávajúca tak nebude škodovať. Ďakujem za odpovede
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

chápem, prečo si teraz nemôžeš previať dobierku......ale predávajúca chce čo stoj zarobiť peniaze....si vieš predstaviť, že si z nej niekto vystrelí a objedná si zásielku na cudzie meno i adresu, a vráti sa jej zásielka ako nedoručená, koho bude žalovať?????
ak to nepochopí, nechaj tak, nech sa jej zásielka vráti a tých 10 €jej ani nepošli......veď ich nechce.....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
sa s ňou skús dohodnúť, že si preberieš neskôr
0 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

ked sa balik vrati tak treba postovne zaplatit aj druhy krat(za to, ze to dorucili z tvojej posty naspat odosielatelke).
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ACCNT Pozri príspevok
ked sa balik vrati tak treba postovne zaplatit aj druhy krat(za to, ze to dorucili z tvojej posty naspat odosielatelke).
pri vrátení nedoručeného balíka sa platí znovu poštové? pri listovej zásielke sa predsa neplatí.....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mila123 Pozri príspevok
pri vrátení nedoručeného balíka sa platí znovu poštové? pri listovej zásielke sa predsa neplatí.....
zrovna dnes som mala vratený neprevzatý balík - mal 2,5 kg a cez poštu som zaplatila znova 1,9€
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Plati sa,..dost.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Sisina11 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám taký problém. Cez internet som si niečo objednala Avšak dnes ráno ma kradl o dosť veľkú sumu peňazí a aj z tohto dôvodu si dobierku (v cene 53 euro) nechcem prebrať. Chápem ale že predávajúca bude škodovať, preto som jej napísala že jej uhradím sumu 10 euro na účet (písala že komplet poštovné a balné ju víde na 6,50). Predávajúca však píše že je v mojom vlastnom záujme si dobierku prebrať a že si o mne čo-to pozisťuje atď. Preto by som chcela vedieť či je nejaký postih voči mne za neprebratie tejto dobierky (keby sa mi do toho nezamotala tá ranná krádež určite by som ju prebrala, teraz sa musím obracať aby som zaplatila to čo traba, nič na viac si dovoliť nemôžem). Samozrejme tých spomínaných 10 euro jej zaplatím a predávajúca tak nebude škodovať. Ďakujem za odpovede
K vyznacenemu : pises, ze postovne a balne ju vyjde na...
Takze,ak si to dobre vysvetlujem, tak pise v buducom case, takze zasielku este neposlala. Tzn. ze zatial ziadne naklady nemala /ak predpokladam, ze tovar ma skladom/...
Ak si jej vysvetlila situaciu a objednavku si stornovala skor,ako ju vyexpedovala, tak vlastne moze byt rada,ze si jej tieto zbytocne naklady usetrila.

Podla zakona totiz mas narok do 7 dni tovar kupeny v eshope vratit spat a predavajuci ti musi vratit peniaze.
Takze zas moze byt predavajuca rada, ze si jej usetrila vydavky...

Ale ak pises, ze sa ti vyhraza ak tovar nepreberies, tak predavajuci kona neferovo,ale aj protizakonne...
Na tvojom mieste by som viac s takymto obchodom nekomunikovala a hotovo!!! Nepoielala by som ani euro,ani tovar neprevzala!!!
Ak sa bude vyhrazat, vyhroz sa prip.aj ty, ze vyhrazky odovzdas SOI, Policii,alebo ze ich vyhrazne maily zverejnis ako recenziu na ich obchod na nete...
V buducnosti si najdi nejaky seriozny a zakaznikmi overeny obchod,je ich na nete dost...
4 0
Sisina11 Sisina11

Sisina11 je offline (nepripojený) Sisina11

Dáša_ Pozri príspevok
zrovna dnes som mala vratený neprevzatý balík - mal 2,5 kg a cez poštu som zaplatila znova 1,9€

V tých 6,90 je zahrnuté je zahrnuté poštovné ,,tam aj späť". Predávajúca vlasne zarobí. Ide o to že ja mám 15teho výplatu na brigádu. Keďže 15teho je zajtra šéf mi dal peniaze už dnes. Ja nemám v banke účet a dnes som si ho akurát chcela založiť. Mala som so sebou celú výplatu ktorú mi ukradli. Teraz je pre mňa dôležité aby som si vybavila doklady, zaplatila byt a mobil + niečo musím aj jesť. Ja teraz nemám navyše ani 1e budem musieť žiť zo zásob, prípadne ak mi šéf dá zálohu z budúcej výplaty. Takže pre mňa momentálne nič také ako ,,prevziať si zásielku neskôr" v momentálne situácii neprichádza v úvahu.

Ale chápem, predávajúca to zabalila, poslala mala s tým starosti a za to čo sa mne stalo nemôže, preto jej mienim zaplatiť aspoň to poštovné.
A práve preto ma záujíma či si môže nejako právne vymáhať prevzatie tej dobierky, zaplatenie za tovar.

Prepáčte ja sa v tom nevyznám, raz za čas keď niečo objednám tak to vždy aj prevezmem to len teraz do toho vošlo toto.
0 0
Sisina11 Sisina11

Sisina11 je offline (nepripojený) Sisina11

Ona už zásielku poslala. Včera som jej to potvrdila lebo som to mala všetko vyrátané a vychádzalo mi to
0 0
Sisina11 Sisina11

Sisina11 je offline (nepripojený) Sisina11

alaya1 Pozri príspevok
Plati sa,..dost.
takže to mám prebrať alebo ako... čo ma víde lacnejšie??

Ako hovorím teraz šetrím každé euro
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

pokial by sa mne vyhrazala nejaka predavacka tak z trucu to nepreberem .....nech si to ona preberie v hlavicke,ale rob ako chces.nemusis prevziat ani nic jej posielat.....
2 0
Krakonoš Krakonoš

Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

Často posielame tovar na dobierku a občas sa stane, že zákazník tovar nepreberie a balík sa nám vráti. Nie sú z toho pre neho žiadne sankcie,pre neho to tým končí, len firma má stratu na poštovnom. Ak by nám zákazník zaplatil poštovné, považovala by som to za férové jednanie. Akékoľvek vyhrážanie sa zákazníkovi je absolútne neprípustné.
4 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

Sisina11:
Preboha to co je za zensku, ze sa jej ponuknes vynahradit naklady a este sa ti zacne vyhrazat? Nie aby bola rada. Mne keby toto zakaznik povedal, tak mu poviem ze to chapem a nech si nelame hlavu a ked bude na tom lepsie (o pol roka) ze nech kludne zavola a tovar mu posleme znovu. Skratka, ak by mi zavolala zakaznicka, ze nemoze prebrat, lebo jej ukradli peniaze, ale ze mi posle 10 euri za postovne, tez by som ju poslal kade lahsie, ale urcite v pozitivnom vyzname.
Mozes prezradit nazov obchodu? Kludne aj len do spravy, ak sa bojis.
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Sisina11 Pozri príspevok
takže to mám prebrať alebo ako... čo ma víde lacnejšie??

Ako hovorím teraz šetrím každé euro
neprebrať,nič neplatiť,nakopať hentakú niekam za jej chovanie!
0 0
Sisina11 Sisina11

Sisina11 je offline (nepripojený) Sisina11

blavaciko Pozri príspevok
Sisina11:
Preboha to co je za zensku, ze sa jej ponuknes vynahradit naklady a este sa ti zacne vyhrazat? Nie aby bola rada. Mne keby toto zakaznik povedal, tak mu poviem ze to chapem a nech si nelame hlavu a ked bude na tom lepsie (o pol roka) ze nech kludne zavola a tovar mu posleme znovu. Skratka, ak by mi zavolala zakaznicka, ze nemoze prebrat, lebo jej ukradli peniaze, ale ze mi posle 10 euri za postovne, tez by som ju poslal kade lahsie, ale urcite v pozitivnom vyzname.
Mozes prezradit nazov obchodu? Kludne aj len do spravy, ak sa bojis.
Som tu len jeden deň, kvôli tejto otázke takže ešte netuším ako sa posielajú správy. Ale tu je produkt ktorý som chcela objednať:

http://oblecenie.bazos.sk/inzerat/20...S-KRIZIKOM.php

dúfam že nie je zakázené vložiť odkaz na produkt. Tam sa dá kliknúť aj na predávajúcu.
Ja bývam u 3 roky na Vianoce sama a preto som si chcela niečím spraviť radosť...čo už nevyšlo
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

kupovat z bazosu sperky je dost na hlavu.....mna by to teda nenapadlo....na obrazku to je pekne ale v reale to moze vyzerat inak(mozno tretotriedna čina) a o zaruke a vrateni tovaru ani nehovorim.....
mam dojem ze si nepotvrdzovala ziadne obchodne podmienky takze nemusis sa bat postihu...
0 0
Sisina11 Sisina11

Sisina11 je offline (nepripojený) Sisina11

Veď už s tým aj asi končím...
Nie žiadnu ,,zmluvu" s obchodnými podmienkami sme neuzatvorili.
Už som jej poslala poštovné a tým som s ňou skončila. Ďakujem za odpovede
0 0
mercdok mercdok

mercdok je offline (nepripojený) mercdok

Sisina11, z tvojej strany sa jedna o maximalne ferovy pristu. Je x zakaznikov, ktori si dobierku nepreberu a vobec to nijako neriesia. ... a uz nic nekupuj z nejakeho bazosu a podobnych stranok, vacsina veci su same fejky, akym je aj tento nahrdelnik.
0 0
patrikkk patrikkk

patrikkk je offline (nepripojený) patrikkk

mercdok Pozri príspevok
Sisina11, z tvojej strany sa jedna o maximalne ferovy pristu. Je x zakaznikov, ktori si dobierku nepreberu a vobec to nijako neriesia. ... a uz nic nekupuj z nejakeho bazosu a podobnych stranok, vacsina veci su same fejky, akym je aj tento nahrdelnik.
tak v tomto sa mýliš.
veľa príbuzných takto nakupuje (auto, elektronika, a pod) a ani jeden nebol fake, možno len v tvojom okolí, či TY máš takú skúsenosť
0 0
Ankaa7 Ankaa7

Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

Ide asi o súkromnú osobu a nie eshop a pani sa vyhráža, lebo je asi "rada", že konečne našla niekoho, kto to od nej kúpi a teraz je nasratá. Nič by som neprebrala, pretože ona by ti peniaze už nevrátila. Takže, ak chceš, pošli jej tých 10 Eur, ale dobierku určite nepreberaj.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať