Zavrieť

Porady

zmeny v peňažnom denniku JU

nová legislatíva - v učtovaní v peňažnom denníku od 1.1.2013 sa menia niektoré kolonky. Je potrebné zakúpiť si nový program, alebo môžem používať tohtoročný?
Usporiadat
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

Zita5 Pozri príspevok
Áno , v priebehu roka účtujete do Materiál(VOZD) - jedná sa o kancelárske potreby , ktoré idú priamo do spotreby .Na konci roka v rámci UÚO cez ID neúčtujete mínusom, jedine v prípade ak by sa niečo použilo na osobnú spotrebu,tak ako píšem vyššie .
Ďakujem Vám, pekný deň.
0 0
katren24 katren24

katren24 je offline (nepripojený) katren24

Zdravím. Chcela by som vedieť, či podľa nových pravidiel treba postupovať teraz, keď si uzatváram veci z roku 2012 alebo až keď budem riešiť DP pre rok 2013? Pýtam sa, pretože účtovnícky program Alfa tieto veci údajne aktualizuje až po uzavretí roka 2012?
Dakujem za odpoved.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zmeny sú až od 1.1.2013, takže samozrejme, že rok 2012 ide ešte po starom.
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

Dobrý deň poraďáci, rada by som Vás poprosila o radu. Podľa nájomnej zmluvy bolo uhradené nájomné ešte v októbri 2012 na celý rok dopredu, je potrebné časové rozlíšenie, ak prenajímateľom miestnosti nie je fyzická osoba, ale miestnosť je vo vlastníctve mesta? ďakujem za odpoveď.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

andrejka a Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci, rada by som Vás poprosila o radu. Podľa nájomnej zmluvy bolo uhradené nájomné ešte v októbri 2012 na celý rok dopredu, je potrebné časové rozlíšenie, ak prenajímateľom miestnosti nie je fyzická osoba, ale miestnosť je vo vlastníctve mesta? ďakujem za odpoveď.
Časovo sa rozlišuje v JÚ iba zaplatené nájomné fyzickej osobe.
2 0
Bobusko Bobusko

Bobusko je offline (nepripojený) Bobusko

Váham kde zaradiť opravy a údržbu firem. motor. voziel, zaradila som to do služieb, ale v knihe Vedenie jednoduchého účtovníctva 2013 je to radené medzi ostatné výdavky ov. základ dane. Neviem sa s tým stotožniť. Chcela som pôvodne všetky výdavky za opravy a údržby drobného aj dlhodobého majetku zaraďovať medzi služby. Napíšte svoj názor.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bobusko Pozri príspevok
Váham kde zaradiť opravy a údržbu firem. motor. voziel, zaradila som to do služieb, ale v knihe Vedenie jednoduchého účtovníctva 2013 je to radené medzi ostatné výdavky ov. základ dane. Neviem sa s tým stotožniť. Chcela som pôvodne všetky výdavky za opravy a údržby drobného aj dlhodobého majetku zaraďovať medzi služby. Napíšte svoj názor.
Opravy sú nakupované služby, takže ich tam aj zaradíš.
0 0
evinkascep evinkascep

evinkascep je offline (nepripojený) evinkascep

Dobrý podvečer želám!

...určite pre Vás primitívna otázka, no do ktorého stĺpčeka zapisujete kolky?

Sorry, som v tomto nováčik...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ostatné
5 0
evinkascep evinkascep

evinkascep je offline (nepripojený) evinkascep

Jeeeej, ďakujem veľmi pekne! Ste poklad!
0 0