Zavrieť

Porady

Môžem predávať výrobky, ktoré vyrábajú doma ženy, prihlásené na úrade práce?

Ako mám postupovať v takom prípade, keď podnikám s tortovými ozdobami a ponúkli sa mi šikovné ženy, ktoré sú prihlásené na úrade práce, že mi budú vyrábať ozdoby, ktoré nemajú konkurenciu... Dala som im materiál, z ktorého vyrábajú - na skúšku. Vedia, sú šikovné, ale ja neviem, ako to riešiť účtovne. Viem, že s nimi môžem uzavrieť dohodu o vykonaní práce, lenže v tom prípade im viem dať legálne len tú sumu, ktorá je povolená, aby neprišli o registráciu na ÚP. Ale čo keď vyrobia viac? Zamestnať ich nemôžem - nebudem vedieť platiť za ne odvody... Je vôbec nejaké riešenie? A je vôbec legálne, predávať také výrobky, ktoré vyrobí niekto doma? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ale ved je tolko moznosti, dohoda, zmluva o dielo, na zivnost... hlavne aby babusky neprisli o vsetky mozne prispevky vsak?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Od januara uz aj z dohody platis odvody, takze ani ta dohoda asi pre teba uz nebude prichadzat do uvahy.
    Kedze vsak ide o potraviny a ich vyrobu, tam platia dost prisne hygienicke podmienky, aby ich niekto mohol vyrabat doma.
    Tie ozdoby, s ktorymi podnikas, ziskavas odkial?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    agnesak Pozri príspevok
    Ako mám postupovať v takom prípade, keď podnikám s tortovými ozdobami a ponúkli sa mi šikovné ženy, ktoré sú prihlásené na úrade práce, že mi budú vyrábať ozdoby, ktoré nemajú konkurenciu... Dala som im materiál, z ktorého vyrábajú - na skúšku. Vedia, sú šikovné, ale ja neviem, ako to riešiť účtovne. Viem, že s nimi môžem uzavrieť dohodu o vykonaní práce, lenže v tom prípade im viem dať legálne len tú sumu, ktorá je povolená, aby neprišli o registráciu na ÚP. Ale čo keď vyrobia viac? Zamestnať ich nemôžem - nebudem vedieť platiť za ne odvody... Je vôbec nejaké riešenie? A je vôbec legálne, predávať také výrobky, ktoré vyrobí niekto doma? Ďakujem.
    alebo tvoj vlastný materiál predaj cez erp neadresnému odberateľovi. zákon o daniach nezakazuje nakúpiť akýkoľvek materiál od kohokoľvek čo však musíš od určitej sumy/osobu bonznúť na dú ak sú tie výrobky jedlé tak je problém so zaručením hygieny ale normálny podnikateľ by ani vo sne neuvažoval o zverení výroby potraviny len tak niekomu ak nevie zaručiť ich bezpečnosť
    Naposledy upravil pavol54 : 24.12.12 at 19:47

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak si privyrobia pár euro tak to systém nezruinuje(na úp môže poberať podporu koľko 6 mesiacov? oproti tým čo berú sociálne dávky celý život a pritom predávajú kovový šrot), len aby cenou torty nezahrňujúcou skutočné mzdové náklady nezruinovala doterajšieho živnostníka ako je to u nás módou

    Môžem predávať výrobky, ktoré vyrábajú doma ženy, prihlásené na úrade práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.