Zavrieť

Porady

reklamácia biokrbu

Dobrý deň,

prosím o info - zákazník si cez e-shop zakúpil biokrb s kamenným obkladom, ktorý sme mu poslali kuriérskou spol. DPD. Po 50-tich dňoch nás informoval, že biokrb bežne skontrolovali a odložili. Teraz si všimi, že je prasknutý na všetkých rohoch (zaslali foto) a pozaduju vymenu tovaru alebo znacnu zlavu.

Prepravnej spol. DPD môžem nahlásiť poškodenia, ktoré vznikli pri preprave do 30 dní a výrobca mi samozrejme takéto poškodenie teraz tiež neuzná.
Viete mi prosim poradit?

Je možné, že by som túto reklamáciu neuznala, pretože poškodenie (prasknutie obkladu) nie je výrobná chyba, ale chyba spôsobená nevhodnou manipuláciou (či už pri preprave alebo u zákazníka) ale hlavne toto poškodenie nebolo nahlásené včas?
Je mojou povinnosťou takéto poškodenie nahlásené po 50-tich dňoch odstrániť? Či už opravou, výmenou tovaru, vrátením peňazí alebo zľavou?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  martinetto je offline (nepripojený) martinetto

  martinetto
  Promot ak si zakaznik uplatni reklamaciu, je potrebne postupovat v sulade so zakonom a teda zamietnut reklamaciu len na zaklade odborneho posudenia (ktore znasas ty) - osobne Viem asi o co, kedze nas niekto s takymto problemom kontaktoval. Problemom je, kolko bude stat posudenie ... a ci sa neoplati radsej poskytnut zlavu z ceny

  martinetto je offline (nepripojený) martinetto

  martinetto
  day Pozri príspevok
  Ziadna zlava, ziadna reklamacia.
  Tovar si skontrolovali a 50dni mali doma,
  reklamovat mali ihned.
  Na reklamaciu maju spotrebitelia pravo v trvani 24 mesiacov od dna prevzatia tovaru, zamietnut len v sulade so zakonom a jednoznacne preukazat prasknutie nie vplyvom tepla (z krbu) alebo vyrobnou chybou, ale zavinenim zakaznika.

  arizona je offline (nepripojený) arizona

  arizona
  Pises, ze zakaznik krb skontroloval a odlozil.
  Keby si tovar po prebrati skontroloval a nasiel zavadu, urcite by sa ozval hned a tovar by neodkladal.
  Zakaznik mal narok do 7 dni tovar vratit bez udania dovodu,alebo mohol reklamovat.
  Predpokladam, ze mas v obch.podmienkach uvedene, ze zakaznik si ma tovar po prevzati skontrolovat a ze na mechanicke poskodenia sa zaruka nevztahuje.

  Tovar sa mohol poskodit nielen dopravou,ale aj nevhodnym uskladnenim, ci poskodenim pri manipulacii doma u zakaznika. Lehotu na reklamaciu dopravcovi zakaznik tiez nedodrzal,takze si dosledky nesie sam.

  Ale zakaznik svojou chybou nenahlasil skodu skor,takze ty uz za to nenesies zodpovednost.

  Ine by bolo, ak zakaznik tovar reklamuje. V tom pripade musis aj ty zaslat na reklamaciu k vyrobcovi, ci dodavatelovi. Ak neuznaju, ze sa jedna o vyrobnu vadu materialu,ale o isko by mech.poskodenie ,tak by ti mali dolozit doklad od znalca, ci inej poverenej osoby. /do 12 mes. od kupy/
  V takom pripade reklamaciu nemusis uznat,ani opravovovat zavadu, ci vracat peniaze.

  zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

  zubro85
  Takýchto zákazníkov ako je tento tvoj mám najradšej, tovar dlho nepoužívali len sa naň pozerali a zrazu to išli rozbaliť aj nefunguje to a pri tom všetkým ostatným čo tovar rozbalili hneď všetko funguje... a jediná vec po čom idú je cena nič iné len zrúbať dole. Ja by som to zamietol.

  day je offline (nepripojený) day

  day
  Ziadna zlava, ziadna reklamacia.
  Tovar si skontrolovali a 50dni mali doma,
  reklamovat mali ihned.

  martinetto je offline (nepripojený) martinetto

  martinetto
  no zial, EK uprednostnuje prava spotrebitelov kedze su to ekonomicky slabsie postavene subjekty ako napr. podnikatelia. spotrebitelom dali prava a bic na prevadzkovatelov s nazvom SOI, ale pre banalnu chybu dostane prevadzkovatel e-shopu pokutu hoci podnika cestne.... osobne autom ohrozim zivot cloveka a dostanem pokutu cca. 100 €, ale tym ze nevybavil riadne reklamaciu tovaru v hodnote 10 € je pokuta cca. 300 €... co nie je vobec vychovne ale skor likvidacne... (to len take zamyslenie)

  Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

  Nandrolon
  ak to beriem z pohľadu zákazníka, tak ste povinný ten tovar prevzať a do 30 dní vybaviť reklamáciu.
  ak to beriem z vášho pohľadu, tak nie ste znalec, aby ste zamietol reklamáciu, preto máte len 1 možnosť:
  1. prevziať tovar
  2. odkomunikovať to s výrobcom a podľa toho sa zariadiť, poslať mu buď detailné fotky, alebo celý biokrb, ak vráti a zamietne, zamietnete aj vy. Ak uzná a tým pádom vymení "odstráni vadu" na svoje náklady, vrátite to zákazníkovi.
  Pozor, aby ste od prebratia krbu do ukončenia reklamácie neprešvihli dobu 30 dní, pretože potom má zákazník bezodkladné právo na vrátenie celej nákupnej ceny a verte tomu, mnohí na prešvihnutie tejto lehoty čakajú... proste na 31-vý deň jednoducho napochoduje do firmy a neodíde bez hotovosti vo výškej nákupnej ceny...

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.