Zavrieť

Porady

Drzost Bánk.

Hm, aj vam sa stalo, ze vam banka dala "zadarmo" na ucet par stoviek eur?
Mne sa to stalo uz s 2 bankami (najskor VUB, teraz Postova Banka).
Vyzna sa niekto, co sa stane, ak im tento limit vybielym a zrusim ucet?
Podotykam, ze som ziadny precerpany limit neziadal, cize nic som nepodpisal, tie peniaze mi dali dobrovolne..
Pytam sa preto, lebo jeden moj kamos mi hovoril historku, ze jeho mama toto urobila a prilepsila si o 1000 EUR. Mne dala postova banka teraz cca 300 EUR a strasne otravne to je a na moje naklady mam ist do banky to zrusit ?
Ved to je podvod usity na zakaznika, aby si to nevsimol a potom minul "uver" o ktory absolutne nikdy neziadal !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stalo sa mi to vo VUB-čke, vyliala som si zlosť na pracovníčke infocentra, že som nič nepožadovala a ak sa to ešte raz bude opakovať, zruším u nich účet. Zrejme to zaznačili do systému, odvtedy to nerobia, nanajvyš mám na výpise ponuku prečerpania. Už ma neotravujú ani tlf.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pozri si vseobecne obchodne podmienky + informacie o baliku sluzieb, ktory pouzivas

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tvoj "pohľad" a môj "názor":
    Hm, aj vam sa stalo, ze vam banka dala "zadarmo" na ucet par stoviek eur? Zadarmo ti nikto nič nedá - veď ani to kura nehrabe zadarmo - furt to zrno dostane
    Mne sa to stalo uz s 2 bankami (najskor VUB, teraz Postova Banka). Banka ako banka - všade si klienta naháňajú, benefity a medové motúzy popod nos ťahajú.
    Vyzna sa niekto, co sa stane, ak im tento limit vybielym a zrusim ucet? Skús a uvidíš - oni si to po určitej dobe všimnú, potom bude dosť nepríjemná pošta.
    Podotykam, ze som ziadny precerpany limit neziadal, cize nic som nepodpisal, tie peniaze mi dali dobrovolne.. Ak nečítaš, čo podpisuješ......
    Pytam sa preto, lebo jeden moj kamos mi hovoril historku, ze jeho mama toto urobila a prilepsila si o 1000 EUR. Hovadina jak voda v koši - iste ale nedokončil pointu - vrátiť musela. Mne dala postova banka teraz cca 300 EUR a strasne otravne to je a na moje naklady mam ist do banky to zrusit ? Viď "Nečítaš............."
    Ved to je podvod usity na zakaznika, aby si to nevsimol a potom minul "uver" o ktory absolutne nikdy neziadal !!! Nie podvod ušitý na zákazníka, blbosť zákazníka, ktorú banky využili.
    Ono je to takto:
    Klient A) príde do banky a "Chcem otvoriť účet!" Banka vyhovie a nadrbe mu všetky svoje "vymoženosti".
    Klient B) príde do banky a "Chcem otvoriť účet s týmito podmienkami a nastaveniami - ......................................" a banka buď pristúpi a má klienta, alebo nepristúpi a klient ide do inej - "priateľskejšej" banky.
    misoft Máš pravdu - účet aj v mínuse je aktívnym účtom - musia sa "vyrovnať" a uzavrieť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    misoft Pozri príspevok
    Tvoj "pohľad" a môj "názor":

    Ono je to takto:
    Klient A) príde do banky a "Chcem otvoriť účet!" Banka vyhovie a nadrbe mu všetky svoje "vymoženosti".
    Klient B) príde do banky a "Chcem otvoriť účet s týmito podmienkami a nastaveniami - ......................................" a banka buď pristúpi a má klienta, alebo nepristúpi a klient ide do inej - "priateľskejšej" banky.
    Keď som účet vo VUB-čke otvárala tak sa ma na to prečerpanie pýtali. Vyslovene som s ním nesúhlasila. A čo je zaujímavé, kým som mala na účte malý zostatok, tak mi nič neponúkali. Akonáhle som tam mala dostatok svojich peňazí, tak mi tam pripísali peniaze, ktoré som nežiadala ani s nimi nesúhlasila. O to viac ma to rozčúlilo.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Akonáhle som tam mala dostatok svojich peňazí, tak mi tam pripísali peniaze, ktoré som nežiadala ani s nimi nesúhlasila. O to viac ma to rozčúlilo.
    To poznám, vie to poriadne nas*ať .
    Ja som mal BÚ v jednej nemenovanej ustanovizni - no ich prístup - prešiel som k druhej, ale tam som si už diktoval, čo chcem, čo nechcem, čo mi nesmú a čo môžu - teda presne stanovené podmienky. Len raz skúsili mi niečo nanútiť - to boli ofuky, keď som povedal, že kvôli tomu môžem prejsť ku konkurencii. Odvtedy sa neopovážili niečo podobné urobiť. A zároveň od tej doby som v banke nebol - všetko zariadim cez klávesnicu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.