Zavrieť

Porady

Ročný výpočet DPH -- koeficient

Dobrý večer,

neviem či sa budem správne vyjadrovať, nikdy som sa s tým nestretla. Sme mesačný platcovia DPH. Predbežne som si pozerala ako vychádza DPH za 12 mesiac. Urobilo mi to taký ročný výpočet v programe, kde mi vypočítalo ročný koeficient a sumu a dalo mi to do priznania na riadok 20,21, tým pádom mi zmenilo DPH. a teraz neviem čo s tým. Vie mi niekto vysvetliť kde nastala chyba, kde ju hľadať a ako to opraviť?Som z toho zúfalá

Prosím o radu
Usporiadat
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

tweety prepáč uz mi fakt vysiva, nie nájomné ale skladovanie som mala na mysli a je to príloha č. 8 v prílohe č.7 su tovary so snizenou sadzbou a v prílohe 8 su služby so zniženou sadzbou podla mna je ta znizena sadzba 10%. Ked som to dobre pochopila, tak teda skladovanie maju na mysli, ked niekto podnika tak, ze vykonáva pre niekoho služby skladovania, teda príjem do skladu a výdaj a bude to fakturovat, tak tam bude znizená sadzba? A ked bude prenajimat sklad ako priestor tak bude základná sadzba? Spravne rozmyslam?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nájom skladu - priestorov ne bežná sadzba DPH. Tú zníženú neriešim.
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Dakujem za odpoved kejka, tiez budem radsej ak budem sledovat len jednu sadzbu, prajem krasny den
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás pekne, ak má SZČO v januári príjem sprostredkovateľa PSS, ktorý je za rok 2012, musím opäť celý rok 2013 používať koeficient DPH? Vďaka.[/QUOTE]
0 0
ivetakli ivetakli

ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

Dobrý večer, prosím Vás ak mi môžte niekto poradiť s r. 23 DPH. Platiteľ dane používa koef., má len tuzemské vstupy. Bude na r. 21 a 23 rovnaký údaj?
Myslela som si, že áno, ale na r. 23 mi hádže nižšiu sumu o odpočet prepočítaný koeficientom. Je to správne ? Vďaka
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Prosím vás vyšiel mi ročný koeficient 0,98861 a zaokrúhlim ho na 0,99? je to správne?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ivetakli Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím Vás ak mi môžte niekto poradiť s r. 23 DPH. Platiteľ dane používa koef., má len tuzemské vstupy. Bude na r. 21 a 23 rovnaký údaj?
Myslela som si, že áno, ale na r. 23 mi hádže nižšiu sumu o odpočet prepočítaný koeficientom. Je to správne ? Vďaka
je to spravne
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vjejka Pozri príspevok
Prosím vás vyšiel mi ročný koeficient 0,98861 a zaokrúhlim ho na 0,99? je to správne?
správne
0 0
ivetakli ivetakli

ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

ďakujem
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
Dobrý deň

chcela by som Vás poprosiť o radu, síce len učtovanie dph len začínam - nevedela som že existuje koeficient DPH a teraz ked som začala s JU platcu DPH- predáva športový obchod /bycikle, sánky...../ platca je od 25.10.2012
oslobodené platby alebo v nulovej sadzbe /požívam ALFU/ sú poštovné, odovody do fondov, mzdy,

nakupuje tovar z čiech to je samozdanenie
príjma služby z čiech z toho platí dph na SK
v oktobri a novembri nám vyšiel NO a teraz ked som sa pozrela dod historie mám tam napísaný koeficient 0,94 čo mám snim teraz robiť ? alebo ovplyvní mi to niečo ? neviem či som niečo zle zaučtovala alebo prečo mi ho vyhadzuje


veľmi veľmi pekne ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa si príjmy, ktoré nemajú nič spoločné s DPH, ako napr. to poštovné, nahadzovala ako oslobodené bez nároku na odpočet. lenže v prehľade dokladov za každé zdaňovacie obdobie si to musela /?/ vidieť. Preto ti počíta ten koeficient.
Všetko čo si popísala, je s nárokom na plný opdočet DPH, takže koeficient neriešiš.
Mala by si si opraviť tú evidenciu DPH aj spätne, alebo dosiahnuť, aby ten koeficient bol nulový, teda správne rovný 1 /plný nárok na odpočítanie DPH/, inak sa ti môže stať, že ti v r.2013 bude vypočítavať nesprávne DPHčku.
mirka134 Pozri príspevok
Dobrý deň

chcela by som Vás poprosiť o radu, síce len učtovanie dph len začínam - nevedela som že existuje koeficient DPH a teraz ked som začala s JU platcu DPH- predáva športový obchod /bycikle, sánky...../ platca je od 25.10.2012
oslobodené platby alebo v nulovej sadzbe /požívam ALFU/ sú poštovné, odovody do fondov, mzdy,

nakupuje tovar z čiech to je samozdanenie
príjma služby z čiech z toho platí dph na SK
v oktobri a novembri nám vyšiel NO a teraz ked som sa pozrela dod historie mám tam napísaný koeficient 0,94 čo mám snim teraz robiť ? alebo ovplyvní mi to niečo ? neviem či som niečo zle zaučtovala alebo prečo mi ho vyhadzuje


veľmi veľmi pekne ďakujem
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás pekne, ak má SZČO v januári príjem sprostredkovateľa PSS, ktorý je za rok 2012, musím opäť celý rok 2013 používať koeficient DPH? Vďaka.
[/QUOTE]

Prosím Vás, to je taká primitívna otázka,alebo ťažká, že mi na to nikto nevie dať odpoveď? Ako by ste to riešili Vy? Vďaka.
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
KEJKA Pozri príspevok
podľa mňa si príjmy, ktoré nemajú nič spoločné s DPH, ako napr. to poštovné, nahadzovala ako oslobodené bez nároku na odpočet. lenže v prehľade dokladov za každé zdaňovacie obdobie si to musela /?/ vidieť. Preto ti počíta ten koeficient.
Všetko čo si popísala, je s nárokom na plný opdočet DPH, takže koeficient neriešiš.
Mala by si si opraviť tú evidenciu DPH aj spätne, alebo dosiahnuť, aby ten koeficient bol nulový, teda správne rovný 1 /plný nárok na odpočítanie DPH/, inak sa ti môže stať, že ti v r.2013 bude vypočítavať nesprávne DPHčku.
Kejka takže aj ked sa z poštovného neodratáva dph tak musím zaučtovať ako s nulovou sadzbou či?
a ešte platím najom neplatcovi dph

dakujem fakt neviem ako z toho výjsť
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mirka134 Pozri príspevok
Kejka takže aj ked sa z poštovného neodratáva dph tak musím zaučtovať ako s nulovou sadzbou či?
a ešte platím najom neplatcovi dph
dakujem fakt neviem ako z toho výjsť
poštovné je MIMO režimu DPH, takže mala by si tam mať takú voľbu, aby si vôbec nezadala kod pre DPH
nájom platíš - to tiež nemá nič spoločné s DPH koeficientom.
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
KEJKA Pozri príspevok
poštovné je MIMO režimu DPH, takže mala by si tam mať takú voľbu, aby si vôbec nezadala kod pre DPH
nájom platíš - to tiež nemá nič spoločné s DPH koeficientom.

kejka ďakujem ti veľmi pekne za trpezlivosť

no robím v alfe a zaučtovanie mam len ako rozpis dph 20%, 10%, 0% neviem jedine si vtedy prepnut alfu na neplatiteľa ale to neviem či sa dá

skusim sa ešte popozerať
dakujem veľmi pekne
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mirka134 Pozri príspevok
kejka ďakujem ti veľmi pekne za trpezlivosť

no robím v alfe a zaučtovanie mam len ako rozpis dph 20%, 10%, 0% neviem jedine si vtedy prepnut alfu na neplatiteľa ale to neviem či sa dá

skusim sa ešte popozerať
dakujem veľmi pekne
pri použití 0%, skús či nemôžeš vymazať záznam v evidencii DPH - neštandardné, ale ak inak nejde.
Prípadne zadaj otázku v porade KROS..............alebo napíš do Krosu priamo.
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
KEJKA Pozri príspevok
pri použití 0%, skús či nemôžeš vymazať záznam v evidencii DPH - neštandardné, ale ak inak nejde.
Prípadne zadaj otázku v porade KROS..............alebo napíš do Krosu priamo.

Kejka ešte som teraz na to pozerala ale ja to v evidencii dph nemám tak potom neviem čo mi ten koeficient vyratáva
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Dobrý deň, prosím vás ročný koeficient 0,9216 po zaokrúhlení je 0,92 alebo 0,93? dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
0,93
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Prosím, len na overenie...pre kontrolu do čitateľa dám údaje z r. 3, odpočítam r. 26 a vydelím r. 3- r. 26 + r. 15 - je to takto dobre? dakuje
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať