Zavrieť

Porady

Predĺžený RP + škôlka na celý deň ?????

Syn mal 6.11.2012 - 3 roky... Od septembra 2012 chodí do škôlky. Lenže odkedy začal chodiť do škôlky tak sme skoro viacej doma ako v škôlke. Mal aj veľké problémy z lymf uzlinami na krku. Chodili sme po všelijakých odborníkoch a doteraz je stále na ne sledovaní. Pri každej chorobe sa mu zväčšia a už len tŕpnem čo bude ďalej. Mám nárok na predĺžený RP? A čítala som, že malý môže chodiť do škôlky na celý deň, keď by mi to schválili, je to pravda? Lebo tam strašne rád chodí A ako je to vtedy s prácou? Dohoda, plný úväzok... ??? Môže byť niečo? A keď mi skončila MD - resp. RP príde mi nejaký papier z úradu, že mi to skončilo?

ĎAKUJEEEEEEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Ja som počula, ak je starostlivosť o dieťa do 6r- vraj do škôlky len na 4 hodiny,nie na celý deň, lebo by sa muselo platiť poistné do ZP-to už neplatí??
    Zdenka, ak je na ,,platenej rodičovskej,, po troch rokoch dieťaťa, tak sú tu také isté podmienky, ako do veku troch rokov, čiže dieťa môže byť v škôlke celý deň, ak to zdr. stav dovoľuje..
    Platiť by si musela ZP vtedy, ak by bola na ,,neplatenej,, a dieťa by bolo v škôlke viac, ako 4 hodiny.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    patuska8691 Pozri príspevok
    Syn mal 6.11.2012 - 3 roky... Od septembra 2012 chodí do škôlky. Lenže odkedy začal chodiť do škôlky tak sme skoro viacej doma ako v škôlke. Mal aj veľké problémy z lymf uzlinami na krku. Chodili sme po všelijakých odborníkoch a doteraz je stále na ne sledovaní. Pri každej chorobe sa mu zväčšia a už len tŕpnem čo bude ďalej. Mám nárok na predĺžený RP? A čítala som, že malý môže chodiť do škôlky na celý deň, keď by mi to schválili, je to pravda? Lebo tam strašne rád chodí A ako je to vtedy s prácou? Dohoda, plný úväzok... ??? Môže byť niečo?

    ĎAKUJEEEEEEM
    či máš nárok na RP, to posúdia len lekári..

    dieťa bude môcť chodiť do škôlky aj na celý deň, ak mu to zdravotný stav bude dovoľovať..

    s prácou je to tak, že budeš môcť pracovať aj na dohodu, aj na TPP

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    ewita888 Pozri príspevok
    či máš nárok na RP, to posúdia len lekári..

    dieťa bude môcť chodiť do škôlky aj na celý deň, ak mu to zdravotný stav bude dovoľovať..

    s prácou je to tak, že budeš môcť pracovať aj na dohodu, aj na TPP
    Ja som počula, ak je starostlivosť o dieťa do 6r- vraj do škôlky len na 4 hodiny,nie na celý deň, lebo by sa muselo platiť poistné do ZP-to už neplatí??

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    neviem ti nakopírovať link, ale niečo načo sa pýtaš sa dozvieš aj tu ak chceš prekopíruj text do vyhľadávača dúfam, že to už nie je neaktuálne celé aj keď zmeny sú tam určite od roku 2013 - dohody.

    predlzenie RD do 6r.+ skolka+PP

    z osobnej skúsenosti viem, že vnuk mal v júli 3 roky a v septembri prišiel dcére papier, že jej skončila RD. Ona s vnukom chodila po vyšetreniach od konca mája, aby mohla včas požiadať o predlžnenú RD a napriek tomu, že jeho zdravotný stav je pomerne dosť zlý predĺžili jej RD o 1 rok a tohto roku bude musieť zas absolvovať tú tortúru. Pravdu povediac neviem si predstaviť, že by od neho chodila robiť iba ak za výraznej pomoci babiek.
    Už som babka tak môj názor je taký

    Predĺžený RP + škôlka na celý deň ?????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.