Zavrieť

Porady

Postup pri riešení nezaplatenej faktury

Dobrý deň,
mám nezaplatenú faktúru u mobilného operátora, dnes je to približne 40 dní od splatnosti, pred asi 8 dňami mi boli obmedzené služby, ale SIM karta zatiaľ nebola odpojená. Dnes mi prišla SMS od jednej spoločnosti, že môj operátor im postúpil nesplatenú pohľadávku voči mne. Môže byť táto pohľadávka postúpená inej spoločnosti bez predošlého upozornenia, že sa tak stane, ak do nejakého ďalšieho dátumu nezaplatím faktúru? Vopred ďakujem za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    pohladavka moze byt postupena dokonca aj pred jej splatnostou, dolezite ale je, informovat sa u operatora, ci naozaj postupili pohladavku (mali by ti dat vediet aj oni, nie len novy vlastnik), takych smsiek ti poslem kolko chcem...

    Blackieees je offline (nepripojený) Blackieees

    Blackieees
    a nevies mi povedat, kolko je priemerna doba, konkretne pri Telekome, kedy postupuju nezaplatene faktury inej spolocnosti?
    a ak by moju fakturu naozaj postupili inej spolocnosti a zaplatim ju hned zajtra, o kolko sa navysi dlzna suma?
    a touto SMS od vymahatelskej spolocnosti, konkretne TRANSCOM, sa uz zacina exekucne konanie alebo nie? resp. zacina, az keby som nereagoval na tieto vyzvy?

    a nemal by ma operator este predtym kontakovat aj inou formou, ako sms (napr. telefonat, posta), ze vedu u mna nezaplatenu fakturu? Vdaka

    edit: kazdopadne, zajtra zavolam obom stranam

    Blackieees je offline (nepripojený) Blackieees

    Blackieees
    buchač Pozri príspevok
    3. Nezaplatíš teraz , doplatíš potom .....a oveľa viac ...
    TRANSCOM este nie je priamo exekutor? mozem ratat s nizkym navysenim, ked im to zaplatim hned zajtra?

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    ešte raz si prerátaj tie dni po splatnosti, asi ich už bude viac ako 45, keď sa ti ohlásila iná firma
    ak náhodou ešte nie, okamžite zaplať telekomu
    - odpojenie - zapojenie cca 20 €, nedodržanie viazanosti aj 200 €

    to je taká veľká suma, že si to nezaplatil?

    Blackieees je offline (nepripojený) Blackieees

    Blackieees
    presne dnes to vychadza na tych 45 dni, faktura je cez 320 €, o poplatkoch za obmedzenie viem = 19.80 €, odpojeny zatial nie som (co ma trochu prekvapuje, ze ma neodpojili predtym, ako to postupili inej spolocnosti)

    musim tam zavolat, komu a kolko zaplatit, lebo sms vravi, ze mam kontaktovat vymahacsku spolocnost, ale v zakaznickej zone moj telekom stale figuruje ta dlzna suma

    ale verim, ze mi TRANSCOM nenapari nejake abnormalne poplatky, ked im to mienim zaplatit hned na druhy den, ako mi poslali prvu sms :/

    edit: aspon mam ponaucenie do buducna a dufam, ze spravodlivost prizmuri jedno oko, kedze som naozaj nemal v umysle nikoho obtiahnut ani o cent, samozrejme beriem za svoje chyby plnu zodpovednost (ale zase adekvatnu)

    Blackieees je offline (nepripojený) Blackieees

    Blackieees
    Takze Transcom je iba v ulohe vymahaca, dlh ostal aj nadalej u Telekomu. Pokuty a penale vysli spolu na priblizne 27 €. Bol som ale velmi milo prekvapeny ochotou a slusnym spravanim pracovnika Transcomu. Este som ani nestihol poriadne povedat, ze dlznu sumu chcem uhradit este dnes a uz mi ponukal aj moznost splatkoveho kalendaru. Presiel som si na nete par diskusii ohladne exekutorov a inkasnych spolocnosti, kde ich vo vseobecnosti opisovali velmi negativne. Nakoniec som nadmieru spokojny, ako cela situacia dopadla. Este raz dakujem vsetkym za rady a informacie!
    Ahojte, mám ten istý problém, leb s tým rozdielom, že mi neprišla faktúra , len sms, že mám pohľadávku... odpojili ma, hned som to zaplatila, a teraz už tyzden cakam aby ma zapojili... nemate niekto cislo na transcom?

    Blackieees je offline (nepripojený) Blackieees

    Blackieees
    Mne tiez prisla len sms a v nej cislo mojej pohladavky a telefonne cislo, na ktore mam zavolat. Pre istotu som si tie udaje zapisal, lebo som sa bal, ze ma odpoja. Predpokladam, ze k tej sms sa uz asi nevies dostat. Problem je v tom, ze tvoja nova pohladavka ma iny variabilny symbol a pravdepodobne je o nieco vyssia, preto ta nepripojili spat. Kazdopadne by ti mal dojst od Transcomu este aj list doporucene, tam by si mala mat tel. cislo.

    Tu sms uz nemam k dispozicii, na nete som nasiel cislo pre Slovensko +420 221507811.

    Blackieees je offline (nepripojený) Blackieees

    Blackieees
    nasiel som moj doporuceny list s tel. cislom: 02/ 32 131 603
    tak skus najprv toto cislo, ak si este nevyriesila svoj problem

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Blackieees Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám nezaplatenú faktúru u mobilného operátora, dnes je to približne 40 dní od splatnosti, pred asi 8 dňami mi boli obmedzené služby, ale SIM karta zatiaľ nebola odpojená. Dnes mi prišla SMS od jednej spoločnosti, že môj operátor im postúpil nesplatenú pohľadávku voči mne. Môže byť táto pohľadávka postúpená inej spoločnosti bez predošlého upozornenia, že sa tak stane, ak do nejakého ďalšieho dátumu nezaplatím faktúru? Vopred ďakujem za odpoveď!
    1. Najprv by som si preštudoval informácie ...
    2. Samozrejme , že môže postúpiť pohľadávku ...takých , ako si Ty je plno ...
    3. Nezaplatíš teraz , doplatíš potom .....a oveľa viac ...


    16. Informácie o postupoch Podniku v prípade neplatenia faktúr

    Jednou zo základných povinností účastníkov služieb spoločnosti Slovak Telekom, a.s. je povinnosť uhrádzať riadne a včas faktúry za poskytnuté služby. Za riadnu a včasnú úhradu sa považuje úhrada so správnymi identifikačnými údajmi (najmä variabilný symbol), ktorá je pripísaná na bankový účet Podniku alebo uhradená v hotovosti na Predajnom mieste Telekom (v prípade mobilných služieb) najneskôr v deň splatnosti faktúry.

    V prípade, ak faktúra nebude uhradená včas, spoločnosť Slovak Telekom, a.s. upozorní Účastníka na túto skutočnosť. Upozornenie môže byť realizované formou písomnou, volaním, SMS správou, MMS správou, IPTV správou, e-mailom, príp. faxom. Najbežnejšou formou upozornenia je zaslanie upomienky, a to buď v rámci nasledujúcej faktúry alebo ako osobitný dokument.

    V prípade oneskorenia s úhradou faktúry spojeného s potrebou zaslania Upomienky môže byť účastníkovi účtovaná sankcia vo forme zmluvnej pokuty, resp. sankčného poplatku vo výške podľa platného Cenníka. Zároveň nám vzniká právo účtovať úroky z omeškania v zmysle platných Všeobecných podmienok.

    Ak Účastník neuhradí faktúru ani po uplynutí dodatočnej lehoty 5 dní od upozornenia zo strany Slovak Telekom, a.s., máme právo pristúpiť k prerušeniu alebo k obmedzeniu poskytovania služieb. V takomto prípade môže dôjsť zároveň k účtovaniu poplatku za obmedzenie alebo prerušenie poskytovania služieb vo výške podľa platného Cenníka.

    Ak Účastník neuhradí faktúru ani do 45 dní po jej splatnosti, Slovak Telekom, a.s. má právo odstúpiť od zmluvy o poskytovaní služieb. V prípade, ak dôjde z tohto dôvodu k porušeniu záväzku viazanosti, Slovak Telekom, a.s. má právo vyúčtovať účastníkovi zmluvnú pokutu vo výške a za podmienok dohodnutých v zmluve.
    http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a...ch-uzivatelov/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Blackieees Pozri príspevok
    TRANSCOM este nie je priamo exekutor? mozem ratat s nizkym navysenim, ked im to zaplatim hned zajtra?
    Tu sa nepýtaj .....musíš predsa inde ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.