Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť ohľadom opakovane meškania výživného, možná exekúcia??????????

Dobrý deň. Môj otec pravidelne mešká s výživným 1 až 2 týždne(niekedy nepošle ale až o mesiac spolu z následujúcim ) je možné po opakovanej výzve podať to ďalej na exekučné konanie ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? aj nejaké úroky z omeškania ? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Aj v prípade, že výživné bolo stanovené rozhodnutím súdu a povinný mešká len 1-2 týždne, by som bol s exekúciou opatrný. Jednak to nejaký čas trvá a jednak náklady exekúcie sú pre povinného v prípade výživného pomerne vysoké. Teda ak nemá normálny príjem, môže sa stať, že sa jeho disciplína do budúcna ešte zhorší. Najprv by som sa zaujímal o dôvody meškania.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    misoft Pozri príspevok
    To by musel s ním meškať 3 mesiace v kuse a potom riešiť súd a exekúciu.
    Prečo by mal meškať v kuse min. 3 mesiace? Toľko netreba ani na spáchanie trestného činu zanedbania povinnej výživy (stačia 3 mesiace v priebehu 2 rokov, mesiace nemusia nasledovať bezprostredne po sebe)
    buchač ...hehe.....ja som sa chcel tiež na niečo v tom význame opýtať , ale zdržal som sa ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    draik Pozri príspevok
    Aj v prípade, že výživné bolo stanovené rozhodnutím súdu a povinný mešká len 1-2 týždne, by som bol s exekúciou opatrný. Jednak to nejaký čas trvá a jednak náklady exekúcie sú pre povinného v prípade výživného pomerne vysoké. Teda ak nemá normálny príjem, môže sa stať, že sa jeho disciplína do budúcna ešte zhorší. Najprv by som sa zaujímal o dôvody meškania.
    draik Pozri príspevok
    Prečo by mal meškať v kuse min. 3 mesiace? Toľko netreba ani na spáchanie trestného činu zanedbania povinnej výživy (stačia 3 mesiace v priebehu 2 rokov, mesiace nemusia nasledovať bezprostredne po sebe)
    Je síce faktom ... ale po podaní na trestné konanie by určite aj súd tie dôvody zaujímali ...

    Nie každý má pravidelný príjem , aj keď je na dobu určitú zamestnaný ...
    Proste povinný jedinec viazaný výživným proste nedostáva tiež pravidelne tú svoju výplatu a tiež sa krúti jak ten had , že ako z kola von ...

    Potrebujem poradiť ohľadom opakovane meškania výživného, možná exekúcia??????????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.