Zavrieť

Porady

Google reklama do účtovníctva

Dobrý deň, mám viacero e-shopov a na niektoré z nich si platím reklamu na google. Chcem sa spýtať, či je možné a ako si FA za reklamu môžem dať do účtovníctva nakoľko ako vieme zahraničné firmy nevystavujú FA s DPH.
Poznámka: som živnostník a neplatca DPH.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    vandaniels Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám viacero e-shopov a na niektoré z nich si platím reklamu na google. Chcem sa spýtať, či je možné a ako si FA za reklamu môžem dať do účtovníctva nakoľko ako vieme zahraničné firmy nevystavujú FA s DPH.
    Poznámka: som živnostník a neplatca DPH.
    Ďakujem.
    Reklama je služba podľa § 15/1. Pred prijatím tejto služby si sa mal registrovať podľa § 7a.
    Po prijatí služby podať DP DPH a DPH aj zaplatiť.

    Pozri Zákon o DPH :

    § 7a
    Na začiatok

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

    § 69
    Osoby povinné platiť daň správcovi dane
    Na začiatok


    (3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.
    § 78
    Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti
    Na začiatok


    (3) Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    to je divné, že účtovali bez DPH, keď nie si platca DPH, naši zahr.obchodní partneri, keď
    po prvý krát na nás vystavujú FA, pýtajú od nás číslo pre VAT, t.j. keď sme platci DPH, musíme mať ako subjekt prefix SKXXXXXa číslo, keď nie si platca DPH, podľa môjho názoru Ti mali vystaviť fa s DPH...

    vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

    vandaniels
    ..podla nich si má každý zákazník účtovať DPH podla krajiny o akú ide..a potom tú DPH aj zaplatit..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vandaniels Pozri príspevok
    ..podla nich si má každý zákazník účtovať DPH podla krajiny o akú ide..a potom tú DPH aj zaplatit..
    Píšeš o faktúre, ktorú v tvojom mene vystavil GOOGLE ? (ty si dodávatel) ?

    vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

    vandaniels
    ..jednoduchšie povedané, ak som sa neregistroval u správcu dane, a daň z toho ani nezaplatil..nemôžem si tieto FA ani dať do výdavkov za r.2012. Alebo je možné sa ešte teraz registrovať a spätne zaplatiť daň?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    vandaniels Pozri príspevok
    ..jednoduchšie povedané, ak som sa neregistroval u správcu dane, a daň z toho ani nezaplatil..nemôžem si tieto FA ani dať do výdavkov za r.2012. Alebo je možné sa ešte teraz registrovať a spätne zaplatiť daň?
    Ja sa obávam, že hlavný problém je tu niekde inde
    § 7a
    Na začiatok

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
    ak by si sa teraz registroval na to staré, celkom by ma zaujímalo, ako to bude s pokutami a koľko by ich bolo.

    vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

    vandaniels
    ..no ďakujem..ta budem teda o tých pokutách informovat :-) ...aaaa..teda, ak som to nezaregistroval a ani si to teda nedám do účtovníctva..aj tak mi hrozia sankcie?

    2weird2die je offline (nepripojený) 2weird2die

    2weird2die
    došlé faktúry, ktoré si nedáš do účtovníctva daňový úrad nepália, klienta možno (v závislosti od sumy)

    vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

    vandaniels
    ..mám od google FA asi za 1200 € za rok 2012, bez DPH. Ked si ich teda nezaradím do účtovníctva ako výdavky za daný rok, musím aj tak zaplatiť za ne daň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.