Zavrieť

Porady

Parcely "E".

Zaujímalo by ma, čo by ste robili, resp. aké by ste mali plány do budúcna, kebyže máte v jednej obci pri KE veľa podielov na veľa parcelách ornej pôdy register "E", ale v tej obci sú Pozemkové Úpravy v nedohľadne? A spolu podielnici sú zväčša staré babky a dedkovia... Ešte dodám, že na časti pozemkoch mala ísť trasa R2.
Usporiadat
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ťažko povedať čo by sme robili mi,určite každý niečo iné. Mal si napísať aké sú Tvoje plány. Nevieme či chceš vyňať svoj podiel,alebo odkúpiť od iných,alebo predať, stavať apod.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Už som tu niekoľkokrát videla túto tému a môj názor je ten, že k združeným pozemkom v registri "E" nemáme šancu sa dostať - nikdy. Podľa mňa sú už len na papieri ale nie v skutočnosti, preto sa ani nerobia pozemkové úpravy pretože by sa zistilo že proste v tom chotári po ROEP keď sa trvalým obyvateľom poprideľovali rôzne náhradné pozemky nezostalo už toľko pôdy aby sa ušlo aj cezpoľným. V registri "E" to veľmi dobre vyzerá, ale v skutočnosti sú bývalé role rozorané úplne iným smerom, takže z tvojho pozemku užíva v skutočnosti niekto napr. 5 m2, ďalší 10 m2, atď, tretí 20 m2, ale v skutočnosti takto užíva napr. aj 20 árov od rôznych drobných majiteľov a to bez toho že by niekomu musel zaplatiť čo len cent nájomného. Ak by si to chcel dať do poriadku - upustíš od toho, lebo aby si oslovil napr. 10 užívateľov tvojej bývalej role a s každým sa handrkoval o 5-20 m2 je nemysliteľné a aj tak pri tom zistíš, že máš na roli postavené nejaké drevárne, psie búdy alebo jednoducho tých pár m2 obrába niekto ako záhradu ktorú má ohradenú. Takto narátaš aj 50 ľudí ktorých by si mal osloviť.

Preto sa pre nás obyčajných už ani peniaze nikdy na pozemkové úpravy v štátnom rozpočte nenájdu, aj keby sme sami chceli finančne prispieť a sceliť drobné pozemky do celku. Hlavná vec, že na papieri sa v evidencii nachádza hromada nezistených vlastníkov a to práve z tohto dôvodu a nikto to nerieši.
Ja som v téme Pozemky co s nimi- diskusia navrhla aby sme si sami spravili akúsi burzu pozemkov a medzi sebou si ich povymieňali v jednotlivých dedinách, to isté som navrhla aj v diskusii na katasterportáli, mala som asi dva ohlasy.

Ja konkrétne by som vymenila pozemky na Záhorí tak, aby sa dal aspoň jeden využiť ako záhrada, hoci v skutočnosti v registri "E" mám okolo 50 hektárov rolí, lúk a lesov - reálne užívať nemôžem ani tie poondiate 4 áre.
Za socíka som mala nárok na záhumienok, teraz mám prd ako by povedala Kelišová..........
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ty máš aj v reále tvoje pozemky ktoré sú vedené na katastri v registri "E" možnosť obrábať, oplotiť si ich a teda aj po vymeraní dať si ich previesť na katastri do registra "C"?
2 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Ako môžeš obrábať parcelu, ktorá má napr. 1 ha, je tam 50 drobných vlastníkov. Ako si zameriaš svojich napr. 500 m2? Na kraji? V strede? To sa jednoducho nedá. Keď si dám zamerať na kraji, ako sa tí ďalší dostanú cezo mňa k svojim m2? Geodet ti zameria všetko, čo mu ukážeš, pre neho je to biznis. Jedine, že by všetci ostatní vlastníci na parcele súhlasili s tým, kde si to chcem vymerať. V takýchto prípadoch sa k svojim m2 dostaneš len po pozemkových úpravách. A tie sú aj u nás v nedohľadne. Po otcovi sme prededili asi 100 parciel od výmery 0,1 m2 po 200 m2 a nemôžem s tým nič robiť. Môžem si len vyžiadať od družstva pozemky do náhradného užívania. Sú ale u nás typy, ktoré si ohrádzajú kade tade, bez vymerania.
1 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Už som rozmýšľal aj o vysporiadaní s ostatnými podielnikmi , resp nejaké zámeny pozemkov aby každý mal nejaké rovnaké parcely, žeby sme možno niečo skúsili, no ale dohaduj sa so starými ľudmi o takom... a ako píše inuš , kde by bola tá moja časť na tej veľkej zelenej lúke?
Pozemkové úpravy... mali sme v Krásnej parcely "E", zrazu došiel list že začínajú pozemkové úpravy, že jaké to bude pre nás výhodné... a dnes mám síce parcelu C, troška menšiu ako bola pôvodná, ale mám. Vraj do nejakých 10% sa rozloha môže podľa zákona zmeniť. A poloha tých našich pozemkov je teraz taká, že len s údivom sa pozeráme na to ako sa jeden developer vedel dostať, za ten rok čo poz. úpravy skončili, ako sa vedel dostať tak rýchlo k najlukratívnejším pozemkom a už sú tam dokonca aj postavené nové domy a ďalšie domy na kľúč má stále v ponuke... A stihol to naozaj postaviť za jeden rok. Nech mi nikto nevraví že sa tie pozemkové úpravy nekonali kôli nemu aby sa dostal lacno k pozemkom. Samozrejme že niekto dostal malú domov. Tak ako všade na úradoch na Slovensku.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

náhodou som našiel na jednom svojom LV tento zápis...

3882/2011 zo dňa 23.11.2011 zriaďuje sa zákonné vecné bremeno v zmysle § 151 o Občianskeho zákonníka a §
10 ods. 1) a 5) Zákona NR SR č. 656/2044 Z.z.v prospech Východoslovenská distribučná, a.s., Mlynská 31, 042
91 Košice IČO: 36 599 361 spočívajúce v práve vstupu na pozemok registra E KN parc.číslo xxxxx- orná pôda
o výmere xxxx m2 za účelom umiestnenia, prevádzky, údržby a opráv energetických zariadení v rozsahu podľa
geometrického plánu č. 309/2011 spoločnosti GEODETIC spol. s.r.o. Košice - č.z. 7/12

ako to mám akože čítať? niekto si tam postaví nejaké stožiare a nejakú trafostanicu a ja sa o tom dozviem len náhodou z katasterportálu? lebo oficiálne mi nič neprišlo. čo ak som sa chystal že si tam postavím dom? čo ak som sa vysporiadal s ostatnými spoluvlastníkmi a celú parcelu som odkúpil? hm, sranda na tom našom Slovensku.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

To sú tie "združené pozemky" o ktorých píšem vyššie v príspevku č. 3: máme ich združené ale nikto nikdy sa k nim už nikdy nedostane - máme ich vlastne len na papieri, lebo v chotári nie je toľko hektárov pôdy aby nám dali za ne náhradné pozemky aby sme si ich mohli predať, urobiť z nich záhradu, stavať na nich ........
Pritom naše deti a ich deti budú platiť ako sprostí štátu dedičské poplatky za prevod pri dedičskom konaní z poručiteľa na nich. Jednoducho developer kúpil "združený pozemok" ktorý pri pozemkových úpravách alebo ROEP označili na katastri iným parc.č. ako my máme na LV v registri "E". A tak vlastne aj bez toho že by niekomu dal čo len euro rozpredal najkrajšie parcely v chotári pod iným číslom parcely v ktorej majú títo vlastníci po malých výmerách svoje pozemky po dedoch. Nevzalo nám ich JRD, ani ŠM, stále sme boli vlastníci na papieri a ak sme chceli dostali sme záhumienky alebo pozemok na postavenie domu.

To isté hentie pofidérne firmy (príspevok č. 7) si gazdujú na našich pozemkoch v registri "E" bez toho že by majiteľ dostal čo len 1 € nájomného, alebo mal právo otvoriť si hubu na štátnom úrade. Za všetko môžu naši posranci , ktorí takéto novodobé vyvlastňovacie zákony schválili v prospech nenažratých developerov a nám zostali len oči pre plač lebo nemáme žiadnu možnosť sa brániť.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

jahoszmsk Pozri príspevok
náhodou som našiel na jednom svojom LV tento zápis...

3882/2011 zo dňa 23.11.2011 zriaďuje sa zákonné vecné bremeno v zmysle § 151 o Občianskeho zákonníka a §
10 ods. 1) a 5) Zákona NR SR č. 656/2044 Z.z.v prospech Východoslovenská distribučná, a.s., Mlynská 31, 042
91 Košice IČO: 36 599 361 spočívajúce v práve vstupu na pozemok registra E KN parc.číslo xxxxx- orná pôda
o výmere xxxx m2 za účelom umiestnenia, prevádzky, údržby a opráv energetických zariadení v rozsahu podľa
geometrického plánu č. 309/2011 spoločnosti GEODETIC spol. s.r.o. Košice - č.z. 7/12

ako to mám akože čítať? niekto si tam postaví nejaké stožiare a nejakú trafostanicu a ja sa o tom dozviem len náhodou z katasterportálu? lebo oficiálne mi nič neprišlo. čo ak som sa chystal že si tam postavím dom? čo ak som sa vysporiadal s ostatnými spoluvlastníkmi a celú parcelu som odkúpil? hm, sranda na tom našom Slovensku.
jahoszmsk, to asi tých "šikovných" čo Ti to urobili nezaujíma.
No to je poriadne šibalstvo. Ja na Tvojom mieste, tak to napadnem s tým, že bez môjho vedomia mi bola spôsobená škoda na mojom majetku a túto by som si vymáhala tu na kompetentných úradoch na Slovensku. Keby som sa k ničomu na Slovensku nedomôhla, určite by som sa obrátila na eur.súdny dvor s tým , že aká diskriminácia tu doma panuje, čo sa tu deje. A kde je to výsostné nedotknuteľné vlastníctvo, či pre jedného áno, pre druhého nie? Podľa zápisu čo uvádzaš na konkrétnom LV ten zápis bol vykonaný na začiatku roka 2012 č.z. 7/12. Odvolávka na zákony, tie srandovné, aj tie by som napadla, ako môže "niekto" schváliť zákony, ktorými pošliape a totálne znehodnotí Tvoj majetok. Oslov východoslovenskú distribučnú, a.s., nech Ti odškodnia to čo Ti napáchali bez Tvojho vedomia a nech Ti za to bremenisko aj mesačne platia, alebo nech to odpracú, inak to napadni. To je neskutočné, tak distribučná bude na Tvojom majetku zarábať a Ty budeš iba pozerať, len tak, a musíš znášať ťarchy......
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

A ešte k tomu fy geodetic, s.r.o. súkromná firma si dovolí chodiť po Tvojom majetku bez ohlásenia, zameriava, ona si zarába svojou činnosťou, a vypracovaný GP bez Tvojho vedomia dá zavkladovať na kataster a tým znemožní a totálne znehodnotí Tvoj majetok. To kde žijeme? Platí pre príspevok č. 7
Naposledy upravil branislavp : 03.02.13 at 13:19
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Nie, nie, fy Geodetic, s.r.o. nechodí "na papieri" po jeho pozemku ....... jeho pozemok sa vedie ako združený pozemok s novým parc. č. a pod týmto číslom sa deje táto zlodejina po katastroch. Jeho pozemok vrátane ostatných vymerali iným smerom (obyčajne diagonálne alebo poposúvaním každú roľu o 5-6 metrov) aby sa nikomu z vlastníkov vedených v registri "E" nedalo ani podaním žiadosti o navrátenie do pôvodného stavu (môj prípad) dostať v skutočnosti k jeho pozemku: musel by vstupovať na cudzí pozemok ....... Majú to veľmi dobre prešpekulované ..... hajzlíci
Naposledy upravil hubatá : 04.02.13 at 16:47
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ešte by ma zaujímala jedna vec: čo sa stane ak nepodpíšem zmluvu so žiadnou firmou o prenájme pôdy: budú mi ju načierno síce užívať, ani platiť mi nebudú tých mizerných 3,95€/á, ale zároveň mi ju nebudú môcť ani združiť keď nebudú mať zmluvu. A ak by tam chcela nejaká firma napr. stavať, musela by vychádzať z registra "E" a osloviť mňa ako vlastníka ......?

Alebo sa sakra mýlim?
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

hubatá, ale keď nieto žalobcu, niet ani sudcu.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

hubatá Pozri príspevok
Ešte by ma zaujímala jedna vec: čo sa stane ak nepodpíšem zmluvu so žiadnou firmou o prenájme pôdy: budú mi ju načierno síce užívať, ani platiť mi nebudú tých mizerných 3,95€/á, ale zároveň mi ju nebudú môcť ani združiť keď nebudú mať zmluvu. A ak by tam chcela nejaká firma napr. stavať, musela by vychádzať z registra "E" a osloviť mňa ako vlastníka ......?

Alebo sa sakra mýlim?
Keby si nepodpísala zmluvu o prenájme pôdy, tak sa sama dobehneš. Pôdu by si nemohla dať "ležať ľadom", by Ťa mohli pokutovať, nedostaneš žiadny peniaz a naviac by si musela platiť štátu daň a takto ju za Teba platí nájomník. Alebo ak sa rozhodneš na svojej pôde hospodáriť-podnikať, tak to bude iné.
Keď by chcela firma na Tvojom pozemku stavať, tak by Ťa musela ako vlastníka osloviť.
Poznám aj taký prípad, že v obci je zriadené združenie vlastníkov pôdy, ktoré napomáha vlastníkom pôdy v ich problémoch, ako je napr uzavretie nájomnej zmluvy-podmienky, poprípade predaj pozemku, atď .
Naposledy upravil branislavp : 04.02.13 at 20:57
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

hubatá Pozri príspevok
Ešte by ma zaujímala jedna vec: čo sa stane ak nepodpíšem zmluvu so žiadnou firmou o prenájme pôdy: budú mi ju načierno síce užívať, ani platiť mi nebudú tých mizerných 3,95€/á, ale zároveň mi ju nebudú môcť ani združiť keď nebudú mať zmluvu. A ak by tam chcela nejaká firma napr. stavať, musela by vychádzať z registra "E" a osloviť mňa ako vlastníka ......?

Alebo sa sakra mýlim?
ja som napr. sa napr. dva týždne snažil dovolať jednému pestovateľovi, ohľadom zmluv a nejakých € za prenájom pôdy na "E" parcelách. stále sa vyhováral, že to má na starosti jeho účtovníčka a ona že je u neho vo firme len niekedy. po nejakom čase mi prišli nejaké zmluvy od nich na podpis, ale kedze tam boli uvedené len niektoré parcely a aj to napr. tak , že z jednej 1000m2 parcely užívajú vraj len 368m2, z dalšej 1000m2 parcely užívajú 1320m2 atd, a celkovo vraj neužívajú ani polovicu z pozemkov ktoré vidím rok čo rok pekne poorané, posadené, tak som im žiadnu podpísanú zmluvu neposlal. aj kvôli tomu, že zmluva sa podpisuje na 5 rokov a asi rok je výpovedná doba, či ako to tam je, a viem že sa tam niečo chystá či už s výstavbou R2 a aj projektu východné mesto. a v decembri mi prišli poštou nejaké € od nich... ale čo, začo, a prečo toľko, to netuším. takže počkám čo bude, pozemok ja nevyužívam takže ani dan neplatím.
1 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

pozeral som teraz zo zvedavosti inzeráty na ornú pôdu.... napr v Ke a okolí sú asi dve skupiny kupcov : jedna chce odkúpiť celé hektáre a iba scelenej pôdy, na rozlohe nezáleží, a druhá skupina hľadá ornú pôdu o rozlohe okolo 1000m2 v dosahu MHD. to akože aby traktorista mal blízko na zastávku MHD? hm, tomu sa povie starostlivosť o zamestnancov
0 0
masliak1 masliak1

masliak1 je offline (nepripojený) masliak1

to hubatá: píšeš tu niektoré nepresnosti. Už ten názov združené pozemky "E", to sú aké? Ja ti poviem asi takto: pozemky registrované v LV "E" (väčšinou sú to úzke švíky) sú združené do KN "C" parcely. KN "C" parcela ale nie je evidovaná v žiadnom LV lebo logicky by to bolo duplicitné vlastníctvo. A to ako píšeš, že pozemky neexistujú je tiež nepravda. Zájdi na kataster, tam si pozri mapu a uvidíš kde sa tie pozemky nachádzajú. A 100 % na nich parcela KN "C" nie je evidovaná na LV. Treba si dať spraviť GP, pozemok reálne vytýčiť v teréne, podľa zákona stabilizovať lomové body a oznámiť tým terajším, ako si správne napísala, užívateľom, že ten pozemok odtiaľ potiaľ je môj a dovi dopo. A ak sú to pozemky v užívaní družstva napísať im oznámenie, že po zbere úrody si pozemok budeš užívať sama.
To, že developer kúpil pozemok, ktorý kataster označil iným parcelným číslom ako máš v dedičstve je preto lebo tu bol vyhotovený GP ale tvojho pozemku sa to netýka lebo ináč by ťa musel developer osloviť a odkúpiť parcelu registrovanú "E" od teba. Bez kúpnej zmluvy by mu GP nezapísali. Keď zájdeš na kataster a ukážu ti ten GP určite tam nenájdeš tú svoju zdedenú parcelu. Jednoducho treba komunikovať s katastrom a pozrieť si situáciu aj na mape, niektoré mapy sú už dostupné aj na katasterportály ale lepšie je ísť na katastrálny úrad.
3 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
masliak1 Pozri príspevok
to hubatá: píšeš tu niektoré nepresnosti. Už ten názov združené pozemky "E", to sú aké? Ja ti poviem asi takto: pozemky registrované v LV "E" (väčšinou sú to úzke švíky) sú združené do KN "C" parcely. KN "C" parcela ale nie je evidovaná v žiadnom LV lebo logicky by to bolo duplicitné vlastníctvo. A to ako píšeš, že pozemky neexistujú je tiež nepravda. Zájdi na kataster, tam si pozri mapu a uvidíš kde sa tie pozemky nachádzajú. A 100 % na nich parcela KN "C" nie je evidovaná na LV. Treba si dať spraviť GP, pozemok reálne vytýčiť v teréne, podľa zákona stabilizovať lomové body a oznámiť tým terajším, ako si správne napísala, užívateľom, že ten pozemok odtiaľ potiaľ je môj a dovi dopo. A ak sú to pozemky v užívaní družstva napísať im oznámenie, že po zbere úrody si pozemok budeš užívať sama.
To, že developer kúpil pozemok, ktorý kataster označil iným parcelným číslom ako máš v dedičstve je preto lebo tu bol vyhotovený GP ale tvojho pozemku sa to netýka lebo ináč by ťa musel developer osloviť a odkúpiť parcelu registrovanú "E" od teba. Bez kúpnej zmluvy by mu GP nezapísali. Keď zájdeš na kataster a ukážu ti ten GP určite tam nenájdeš tú svoju zdedenú parcelu. Jednoducho treba komunikovať s katastrom a pozrieť si situáciu aj na mape, niektoré mapy sú už dostupné aj na katasterportály ale lepšie je ísť na katastrálny úrad.
Na katastrálnom portáli sa dopátraš pozemkov evidovaných v "C" registri, ale pozemky v "E" ti ukážu iba na katastrálnom úrade. Správne hovoríš, že je treba ich dať zamerať geometrickým plánom a potom zapísať do registra "C" KN
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ste sa zbláznili, viete čo stojí zameranie pozemkov geometrickým plánom? A pokiaľ ich nemáte združené do jednej parcely tak načo mi bude 4 áre na jednom konci dediny zaoraných do 100 hektárového poľa a ďalších 12 árov na druhom konci dediny zaoraných do ďalšieho 50 árového poľa? NAČO? KEĎ K NIM NEMÁM PRÍSTUP???

Prečítajte si ľudkovia zadanie a nemýľte si parcely v registri "C" ktoré sú vo vlastníctve fyzickej osoby nedotknuteľné s parcelami registra "E", ktoré sú v užívaní bohviekoho: je na nich dávno psia búda, záhrada, dvor, maštaľ, chliev, dedinské smetisko ....... SÚ LEN NA PAPIERI A MAPE. Už dávno v chotári obce nie je toľko pôdy ako máme na LV v registri "E", jednoducho realita je úplne iná od evidencie na správach katastra v celej SR.

Ak mi niekto z vás vybaví 4 árovú záhradu tak mu samozrejme dobre zaplatím. Kto sa hlási?
0 0
masliak1 masliak1

masliak1 je offline (nepripojený) masliak1

hubatá tebe sa ozaj nedá nič poradiť. Na jednej strane hovoríš, že v dedine už nie sú pozemky, že sú len na papieri a na druhej strane píšeš, že sú "zaorané" vo veľkom poli. Tak ako to je? Bez geometrického plánu ničím nepohneš. A to že máš na jednom konci dediny 4 are a inde ďalšie metre to je predsa dedičstvo. Ty nemôžeš bez riadne vyhlásených a vykonaných pozemkových úprav si sama "sceliť" pozemky. A to že je na pozemkoch psia búda a iné ako píšeš je možno pravda ale všetko je to len v užívaní tých ľudí oni s tým nikdy nič bez tvojho (ak ste podielnici) aj bez zvolenia ostatných neurobia. A prečo nariekaš nad drahým geometrickým plánom - podľa teba 300-350 eur je veľa? Ale získaš pozemok na LV "C". A keď ho predáš tým čo ho užívajú potom už nebudeš nariekať že si ho draho predala.
Ja som len chcel niektoré veci trochu objasniť nič iné, Ďakujem
2 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

ako môže geodet urobiť z 10Ha parcely "E" pre mna "moju" 1Ha parcelu "C" ak má 10 podielnikov? ved on len nameria nejaké súradnice z mapy a nabije kolík do zeme. nemôže určiť že je môj podiel hentam v rohu. moj dedo mal pozemky v jednej dedine, no ale asi pri ROEP sa stalo, že už mám pozemky nie v jednom katastri ako predtym ale casť v KE-IV, a dalšie časti v dvoch dalších obciach. tam kde uz prebehli pozemkove upravy, bola na zaciatku len jedna velka luka a ked poz. upravy zacali,asi okolo roku 2002, v jednej casti tej luky sa zacalo stavať. mne len nejde do hlavy, ak este neboli dokoncene poz. upravy, ako sa dostal k pozemkom, ked mne kataster vklad pozastavil az do ukoncenia poz. uprav. akoze nevravim ze je to teraz zle urobene, kazdy mame svoje parcely plus ma kazdy aj jeden podiel na buducej pristupovej ceste, (asi preto aby sme si sami museli odpratavat sneh v zime) no ak plati rovnost pred zakonom, mali byt pozastavene vsetky vklady na katastri rovnako pre kazdeho, nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať