Zavrieť

Porady

Elektronicky cestovny listok a jeho zuctovanie v cestaku

Ahojte,

konatel, ktory nie je v pracovnopravnom vztahu v s.r.o bol na pracovnej ceste. Listok na vlak mal kupeny cez internet, teda ma listok v elektronickej podobe. Je mozne takyto listok zuctovat priamo, alebo musi byt z toho pdfka vytlaceny a musim na nom byt peciatka od ZSR? Stretol sa s tym niekto? Nikde som nenasiel explicitne napisane, ze musi byt vytlaceny a "stiknuty".

Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    podla toho co pisu, tak vytlacit:

    Prečo potrebujeme vedieť vaše osobné údaje?

    Na rozdiel od iných dopravných spoločností môžete u nás zakúpený cestovný doklad cez internet vrátiť v pokladnici vybavenej iKVC a my vám po odpočítaní storna poplatku v zmysle PP ZSSK vrátime peniaze v hotovosti. Z uvedeného dôvodu potrebujeme údaje o osobe platiteľa. Tieto údaje slúžia len na overenie totožnosti v prípade vrátenia cestovného dokladu alebo v prípade, že počas platby dôjde k výpadku systému. Údaje o cestujúcom sú potrebné aj z dôvodu identifikácie cestujúceho vo vlaku. Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. nevyužije vaše údaje na akékoľvek rozosielanie obťažujúcich reklamných materiálov alebo e-mailov. Na e-mail, ktorý uvediete, vám bude zaslaný ITD zakúpený cez internet. ITD, ktorý vám bude doručený, je plnohodnotným cestovným a daňovým dokladom a je nutné vytlačiť ho a spolu s identifikačným dokladom, ktorého číslo je na ňom uvedené, predložiť vlakovému personálu pri kontrole vo vlaku. V prípade, ak sa pri kontrole vo vlaku cestujúci nepreukáže ITD, považuje sa za cestujúceho bez platného cestovného dokladu.

    http://www.zssk.sk/en/predaj-cez-internet

    bariloce je offline (nepripojený) bariloce

    bariloce
    No to ano, ale ja som sa skor pytal z uctovneho pohladu. Pretoze, ako je napisane hrubym pismom, elektronicky cestovny listok je plnohodnotnym danovym dokladom. Beriem to tak (podobne ako pri elektronickej fakture), ze pokojne ho mozem zauctovat a v pripade danovej kontroly si DO moze od ZSR vyziadat kopiu dokladu (pokial by bol doklad stornovany, tak ZSR to danovemu uradu bude vediet povedat).

    Hmm?

    Elektronicky cestovny listok a jeho zuctovanie v cestaku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.