Zavrieť

Porady

Na mestskom chodníku som si zlomila nohu, čo mám robiť ak chcem žalovať mesto? Mám na niečo nárok?

Dobrý deň, potrebujem poradiť, Vopred ďakujem všetkým za odpovede. V piatok 1.2. som spadla na mestskom zamrznutom, neposypanom chodníku, z cesty ma viezli rovno do nemocnice cudzí ľudia. Diagnóza trimaleolárna zlomenina členka, vysvetlili mi to tak, že mám vonkajšiu aj vnútornú zlomeninu. RZP ma okamžite viezla do okresného mesta na operáciu, do členka mi vložili skrutku, mám 30 stehov, z toho 10 na jednej strane členka a 20 na druhej.
Rozhodla som sa, že to tak nenechám, tak si začínam zisťovať veci okolo toho, na koho mám podať žalobu a čo všetko potrebujem k tomu aby som vyhrala.
Niektorí mi povedali že to bolo treba fotiť, ale akože spadnem, som v šoku, zlomím si nohu a mám sa ešte aj fotiť? To je choré nie?
Liečiť sa budem 4-6 týždňov o barliach, potom rehabilitácia, preväzy, analgetiká, Fraxiparine 10 dní po prepustení.
Kto viete o tomto niečo,tak mi prosím poraďte, aj napr.ako by mala vyzerať žaloba.
Ďakujem ešte raz.
Usporiadat
Kama50 Kama50

Kama50 je offline (nepripojený) Kama50

Niektoré mestá a obce majú uzatvorené poistenia zodpovednosti za škodu a práve z týchto poistiek je možné vyplatiť náhrady na spôsobených škodách. Poisťovák vysvetľoval, že sa bude týkať aj zlomených nôh na chodníku. Doporučujem pýtať sa na mestskom, či obecnom úrade - na ekonomickom oddelení, či namajú uzatvorenú takúto poistku a uplatniť si najskôr tam náhradu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Inak záleží od viacerých okolností. Treba svedkov, lekársku správu a žiadosť na mestský úrad o vyplatenie požadovaných finančných prostriedkov. Žiaľ, je to beh na dlhú trať a treba mať pevné nervy. Ešte tam bude treba potvrdenie od SHMU o počasí v daný deň a myslím že deň predtým. Treba aby tam bolo uvedené kedy padal sneh, teplota vzduchu, viditeľnosť. Za to sa tiež platí. Od správcu komunikácií treba doklad kedy chodník odhrňal a posypával - predložiť tzv."stazku". Kedysi som to vybavovala - tieto doklady chcela komerčná poisťovňa, žiaľ tej obyvateľke nezaplatili nič. Lebo vraj mala ísť po posypanej ceste. Od vtedy sa so mnou nerozpráva, tak Ti neviem bližšie napísať. Poisťovne neradi platia za úrazy. Majú právnikov, ktorých si občan nemôže dovoliť.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať