Zavrieť

Porady

ako budem odpisovať bager kupený vauguste roku 2012 a zaradený do užívania v marci roku 2013

kúpili sme bager v auguste 2012 a pracovať začne až v marci 2013 ako a v akej odpisovej skupine ho budem odpisovať a kde ho mám zaevidovať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    suzi78 je offline (nepripojený) suzi78

    suzi78
    ďakujem za odpoveď jnovota chcem sa ešte opýtať musím nejak ten bager nahlásiť aj na daňovom úrade ale inom úrade a čo k tomu potrebujem

    anka-s je offline (nepripojený) anka-s

    anka-s
    Dobry den, mam podobny problem. Firma kupila nakladne auto v 04/2012 (islo o vyhodnu kupu, s planom pouzivat vozidlo neskor). Kedze v roku 2012 nevykonavala firma cinnost a auto na podnikanie nevyuzivala, dan z MV za rok 2012 neplatila. Ma ho vsak v majetku. Pouzivat na podnikanie ho zacala v 01/2013.
    Ide mi o spravnost postupu:
    v 04/2012 som auto zaradila do majetku v hodnote 12000 EUR. Musim uctovat uctovne odpisy 2012. Danove odpisy v prvom roku neuplatnim - vyuzijem posun odpisov. v DP PO 2012 v tabulke odpisov uvediem:
    uctovne odpisy 9000 EUR. Danove odpisy 0 EUR. Odpisy neuplatnene z dovodu prerusenia odpisov: 9000 EUR.
    Je to spravne?
    Este podotazka: ak mam majetok kupeny a zaradeny v 06/2012 - mozu sa mi rovnat uctovne a danove odpisy?
    Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anka-s Pozri príspevok
    Dobry den, mam podobny problem. Firma kupila nakladne auto v 04/2012 (islo o vyhodnu kupu, s planom pouzivat vozidlo neskor). Kedze v roku 2012 nevykonavala firma cinnost a auto na podnikanie nevyuzivala, dan z MV za rok 2012 neplatila. Ma ho vsak v majetku. Pouzivat na podnikanie ho zacala v 01/2013.
    Ide mi o spravnost postupu:
    v 04/2012 som auto zaradila do majetku v hodnote 12000 EUR. Musim uctovat uctovne odpisy 2012. Danove odpisy v prvom roku neuplatnim - vyuzijem posun odpisov. v DP PO 2012 v tabulke odpisov uvediem:
    uctovne odpisy 9000 EUR. Danove odpisy 0 EUR. Odpisy neuplatnene z dovodu prerusenia odpisov: 9000 EUR.
    Je to spravne? Na daňový odpis nemáš nárok, pretože si majetok nevyužívala na podnikanie. Budeš mať teda rozdiel medzi Ú a DO.
    Este podotazka: ak mam majetok kupeny a zaradeny v 06/2012 - mozu sa mi rovnat uctovne a danove odpisy?
    Dakujem.
    V texte.

    ako budem odpisovať bager kupený vauguste roku 2012 a zaradený do užívania v marci roku 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.