Zavrieť

Porady

prevoz dreva

Potrebujem previezť drevo na vozíku za osobnýma autom z východu na liptov.Potrebujem neaký prevozný lístok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzusa je offline (nepripojený) zuzusa

    zuzusa
    Viem len to,že ak keď nám z ubáriatu priviezli palivové drevo tak nám kázal jeden známi policajt si uschovať lístok o pôvode nadobudnutia dreva.Nakoľko je veľa krádeží dreva ja sa mám aspom čím preukázať,že som ho kúpila.Ako to je s drevom,ktoré spíliš na vlastnom pozemku neviem.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    zuzusa Pozri príspevok
    Viem len to,že ak keď nám z ubáriatu priviezli palivové drevo tak nám kázal jeden známi policajt si uschovať lístok o pôvode nadobudnutia dreva.Nakoľko je veľa krádeží dreva ja sa mám aspom čím preukázať,že som ho kúpila.Ako to je s drevom,ktoré spíliš na vlastnom pozemku neviem.
    aký je to pozemok ? roľa vypíliš náletovú drevinu tak nič hrubšie nad 70 povolenie o výrube z obce,

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    buchač Pozri príspevok
    Pali , čítaj ...
    Povolenky na výrub sú jedna vec a prevoz je druhá...

    Vysvetlíš polišom ...???
    zuzu sa pýta ako je to keď vypíli na svojom pozemku tak to si bude musieť vydať povolenie na prevoz sama čo sa mi zdá nelogické to by tým polišom musela niečo vysvetliť inšpekcia. Či drevo či zelenina ak je z tvojho vlastného kto ti dá doklad? maximálne pri nejakom vyšetrovaní doložiť že som vlastníkom priestoru odkiaľ mám to čo kontrolujú. Ja síce drevo nevozím ale keď ma kontrolovali zo zeleninou vždy som im povedal že vlastná produkcia a ďalej sa nestarali.
    zuzusa Ja som sa nič nepýtala.
    No s výrubom dreva to nie je také ľahké..to nie je ako zelenina.Viem,že treba aj povolenie z úradu ,keď chceš vyrúbať strom aj na vlastnom pozemku.To nejde len tak .
    pavol54 Za rok sa veľa zmení pozri si posledné novely

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    maviem Pozri príspevok
    Potrebujem previezť drevo na vozíku za osobnýma autom z východu na liptov.Potrebujem neaký prevozný lístok?
    Ak je to z lesa , tak ÁNO ... príslušná Lesná správa ho vystaví ...
    zuzusa Pozri príspevok
    Viem len to,že ak keď nám z ubáriatu priviezli palivové drevo tak nám kázal jeden známi policajt si uschovať lístok o pôvode nadobudnutia dreva.Nakoľko je veľa krádeží dreva ja sa mám aspom čím preukázať,že som ho kúpila.Ako to je s drevom,ktoré spíliš na vlastnom pozemku neviem.
    V lete som si pripravoval sám palivové drevo na tých tzv. skladoch ...
    Bol som na lesnej správe , dostal bumážku a hajde do lesa ...
    Aj keď to drevo bolo zadarmo ( jednalo sa o stromy po kalamite ) , aj tak bolo potrebné povolenie...

    Ako vraví zuzu , je to iné , ak máš iný zdroj ...
    Môžeš mať predsa drevo aj od fyzickej osoby , nejakú kvalitku ( orech , čerešňa ) ...tam je to potom iné ...
    Prevozný lístok by mala nahradiť nejaká faktúrka , zmluva ....a podobne ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    maviem Pozri príspevok
    Potrebujem previezť drevo na vozíku za osobnýma autom z východu na liptov.Potrebujem neaký prevozný lístok?
    pavol54 Pozri príspevok
    aký je to pozemok ? roľa vypíliš náletovú drevinu tak nič hrubšie nad 70 povolenie o výrube z obce,
    Pali , čítaj ...
    Povolenky na výrub sú jedna vec a prevoz je druhá...

    Vysvetlíš polišom ...???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.