Zavrieť

Porady

vývoz dreva FO do ČR

ak si česká fyzická osoba kúpi na Slovensku drevo - má aj fa - s uvedenou DPH 19%, viete mi poradiť, čo musí občan urobiť v ČR ? Musí to zdaniť českou DPH a slovenskú DPH mu vrátia? Alebo ako to bude?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Treba doplniť zadanie: česká osoba je občan alebo podniakteľ .Ak je podnikateľ, je v ČR registrovaný platiteľ dane? Aká je hodnota tovaru?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    česká osoba nie je podnikateľ, drevo si chce kúpiť pre vlastnú spotrebu. Cenu presne ešte neviem povedať, ale myslím že nepresiahne tak cca 40 000,- Sk.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Za týchto podmienok nemá v ČR žiadne povinnosti. Ale či má nárok na vrátenie dane zaplatenej v SR to netuším, ale logicky mi vychádza , že nie. Možno sa mýlim. Ozvite sa ešte niekto!

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    Johanka
    Za týchto podmienok nemá v ČR žiadne povinnosti. Ale či má nárok na vrátenie dane zaplatenej v SR to netuším, ale logicky mi vychádza , že nie. Možno sa mýlim. Ozvite sa ešte niekto!
    Český občan, ktorý obstaral tovar, v cene ktorého je uplatnená slovenská DPH, má nárok na refundáciu dane zaplatenej na Slovensku podľa ustanovenia § 56 a nasl. zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty. Žiadosť o vrátenie dane predloží Daňovému úradu Bratislava I.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keď mne z toho stále vychádza (§ 56 ods.2), že je to šité na podnikateľov a nie na občanov.

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    Aj keď je občan, treba špecifikovať, či v štáte, v ktorom má bydlisko, nie je identifikovaný pre obdobnú všeobecnú daň zo spotreby. Ak nie je identifikovaný, potom nemá právo na refundáciu dane v našom štáte.

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Tiež si myslím, že sa daň vracia len osobám identifikovaným pre daň v ČR, pretože k žiadosti treba priložiť IČ DPH.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dovolím si použiť túto tému pre svoju otázku.
    Fyzickej osobe , ktorá nemá trvalý pobyt ani prechodný pobyt na území ES ...... bola v zmysle §59 a §60 zákona č. 222/2004 .....vrátená DPH pri vývoze zakúpeného tovaru (ako turistovi, nepodnikateľovi). Túto DPH sme ako predajca maloobchodu zaplatili spoločnosti Global Refund Cheque. V daň.priznaní ju uvedeim na r.27. Mám ešte nejakú oznamovaciu povinnosť? Ďakujem za radu.
    Naposledy upravil Paula : 07.12.05 at 15:43

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    janaGT
    ak si česká fyzická osoba kúpi na Slovensku drevo - má aj fa - s uvedenou DPH 19%, viete mi poradiť, čo musí občan urobiť v ČR ? Musí to zdaniť českou DPH a slovenskú DPH mu vrátia? Alebo ako to bude?
    Slovenská Fy ak je platiteľ, odvedie daň na Slovensku a koniec. český občan nerobí nič a nemá nárok na vrátenie dane. V máji skončili časy, kedy sme si pýtali daň späť. Daň sa môže vrátiť le občanovi z mimo EU, ako je v príspevku vyššie.

    vývoz dreva FO do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.