Zavrieť

Porady

Daňový bonus na dieťa

Dobrý deň

chcel by som sa opytať, v roku 2012 som pracoval 3 mesiace na trvalý pracovný pomer a mal som príjem okolo 1500 € a 9 mesiacov na dohodu a mal som príjem 990 €. V auguste sa mi narodil syn. Mám nárok na daňový bonus na dieťa? A v akej výške a za kolko mesiacov? (od augusta do konca roka?). Berie sa do príjmu aj príjem z dohody? Ďakujem. Peter
Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Keďže si splnil podmienku príjmu (počíta sa aj PP aj dohoda), máš nárok na DB. Nárok máš od augusta, kedy sa ti syn narodil, t.j. 5 mesiacov = 105,15 €
0 0
heňa36 heňa36

heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

Dobrý!
Potrebovala by som vedieť, či má manžel nárok na daňový bonus na dve deti a uplatniť si nezdaniteľ. čiast. na manželku. V r. 2012 mal hrubý príjem zo živnosti 5187 eur. Ja som na úrade práce a nemám nijaký príjem. Manžel má iný trvalý pobyt ako ja s deťmi, ale žijeme spolu v jednej domácnosti.
Vopred ďakujem!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

heňa36 Pozri príspevok
Dobrý!
Potrebovala by som vedieť, či má manžel nárok na daňový bonus na dve deti a uplatniť si nezdaniteľ. čiast. na manželku. V r. 2012 mal hrubý príjem zo živnosti 5187 eur. Ja som na úrade práce a nemám nijaký príjem. Manžel má iný trvalý pobyt ako ja s deťmi, ale žijeme spolu v jednej domácnosti.
Vopred ďakujem!
Aký základ dane (zisk) mal zo živnosti v roku 2012 ?
Manželka v roku 2012 poberala materské, alebo rod.príspevok. Mala príp. aj iný príjem - vyplatené nemocenské, ošetrovné, príjem z dohody - ak ano, v akej výške ?
0 0
heňa36 heňa36

heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

Manželka poberá iba rodinné prídavky na deti a nič okrem toho. a základ dane manžela bol niečo cez 2000 eur.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

heňa36 Pozri príspevok
Manželka poberá iba rodinné prídavky na deti a nič okrem toho. a základ dane manžela bol niečo cez 2000 eur.
DB na deti si môže uplatniť, má kladný základ dane. Uplatnenie NČZD na manželku nie je potrebné. Po odpočítaní vlastnej NČZD mu nevznikne žiadna daňová povinnosť.
0 0
heňa36 heňa36

heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

Prepáčte! Po prerátaní som zistila, že manžel mal príjem cez 5000 eur, ale základ dane bol iba 1200 eur. Má aj tak nárok na daňový bonus?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

heňa36 Pozri príspevok
Prepáčte! Po prerátaní som zistila, že manžel mal príjem cez 5000 eur, ale základ dane bol iba 1200 eur. Má aj tak nárok na daňový bonus?
Podstatný je príjem, nie ZD.

§ 33
Daňový bonus

(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

heňa36 Pozri príspevok
Prepáčte! Po prerátaní som zistila, že manžel mal príjem cez 5000 eur, ale základ dane bol iba 1200 eur. Má aj tak nárok na daňový bonus?
Pre nárok na DB mu stačí základ dane aj 1€. Tržby=príjem musí byť aspoň vo výške 6-násobku min.mzdy.
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

Dobry,
prosim vas ked sa mi syn narodil 26.6.2012 aku vysku danoveho bonusu si mozem uplatnit?
A este ked mam manzelku na plnom invalidnom dochodku a rodicovskom prispevku, nemozem si uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku, vsak?
Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majkaaa Pozri príspevok
Dobry,
prosim vas ked sa mi syn narodil 26.6.2012 aku vysku danoveho bonusu si mozem uplatnit?
A este ked mam manzelku na plnom invalidnom dochodku a rodicovskom prispevku, nemozem si uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku, vsak?
Dakujem
1. DB si uplatní za 7 mesiacov (vrátane júna) - ak splňa ostatné podmienky
2. inv.dôchodok sa zahrňa do vlastného príjmu manželky, RP je štátna sociálna dávka. Uplatníš rozdiel medzi ročnou NČZD a vlastným príjmom manželky.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

majkaaa Pozri príspevok
Dobry,
prosim vas ked sa mi syn narodil 26.6.2012 aku vysku danoveho bonusu si mozem uplatnit?
A este ked mam manzelku na plnom invalidnom dochodku a rodicovskom prispevku, nemozem si uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku, vsak?
Dakujem
manželke nevznikol nárok na MD? nemala sociálne poistenie ?
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majkaaa Pozri príspevok
dakujem
Majka, doplň ešte či si v roku 2012 poberala materské zo SP, alebo rodičovský príspevok z UPSVaR
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

manzelka ma invalidny cca 320eur takze nezdanitelnu cast na nu nic. A danovy bonus na dieta za 7mesiacov je 145,39eur?
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

prosim spravne som vyratala ten danovy bonus?
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

Kolko je prosim vas danovy bonus na dieta za cely rok a kolko na 7 mesiacov. Dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majkaaa Pozri príspevok
Kolko je prosim vas danovy bonus na dieta za cely rok a kolko na 7 mesiacov. Dakujem.
http://www.porada.sk/t155511-velicin...%C4%8Diny+2012 prísp. č. 126

http://www.porada.sk/attachment.php?...3&d=1349464755
1 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

Veronika vobec neviem co mi to otvorila. Viem ze danovy bonus na dieta je 249,24eur cize teoreticky na 7 mesiacov by to malo byt 145,39eur. Ale doplietla ma kn-alka z prvej strany ked vypocitala danovy bonus na 5 mesiacov 105,15 co mi na mesiac vychadza uplne ina ciastka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majkaaa Pozri príspevok
Veronika vobec neviem co mi to otvorila. Viem ze danovy bonus na dieta je 249,24eur cize teoreticky na 7 mesiacov by to malo byt 145,39eur. Ale doplietla ma kn-alka z prvej strany ked vypocitala danovy bonus na 5 mesiacov 105,15 co mi na mesiac vychadza uplne ina ciastka.
Majka, si na Porade už dosť dlho, nauč sa trošku vyhladávať ...
V druhom odkaze máš všetky veličiny platné pre rok 2012 /od 1.7.2012 sa menilo životné minimum a v tej súvislosti aj výška daňového bonusu). Sumu som ti neuviedla naschvál, aby som ťa prinútila hľadať ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať