Zavrieť

Porady

Daňový bonus na dieťa

Dobrý deň

chcel by som sa opytať, v roku 2012 som pracoval 3 mesiace na trvalý pracovný pomer a mal som príjem okolo 1500 € a 9 mesiacov na dohodu a mal som príjem 990 €. V auguste sa mi narodil syn. Mám nárok na daňový bonus na dieťa? A v akej výške a za kolko mesiacov? (od augusta do konca roka?). Berie sa do príjmu aj príjem z dohody? Ďakujem. Peter
Usporiadat
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

veronikasad Pozri príspevok
pretože rozdiel do tejto sumy je preplatok na dani, ktorý ti DU tiež vráti. Je tak nastavené vyplňanie DP - pre nás nelogické, ale nič s tým neurobíš.

V skutočnosti dostaneš 55,26 + 152,96 = 208,22. Len nezabudni vyplniť tie odd. čo som napísala.
ahááááá, už to chápem. No, ktorý s tým nerobia, majú problém. Keby to nerobila v krose, určite by boli zmätky.
Ďakujem za vysvetlenie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stormcatcher Pozri príspevok
ahááááá, už to chápem. No, ktorý s tým nerobia, majú problém. Keby to nerobila v krose, určite by boli zmätky.
Ďakujem za vysvetlenie
Určite boli, DU by jej DB vôbec nevyplatil, lebo DP nie je správne vyplnené - vyzval by ju na opravu.
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

až dnes si to pozerám, ale ďakujem za odpovede
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

chcela by som poprosit o radu, po skonceni strednej skoly bol rok nezamestnany potom ho prijali od septembra na denne studiom, ma zamestnanec narok na DB aj za 7,8/2012 alebo az od 9/2012 dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

korduľa Pozri príspevok
chcela by som poprosit o radu, po skonceni strednej skoly bol rok nezamestnany potom ho prijali od septembra na denne studiom, ma zamestnanec narok na DB aj za 7,8/2012 alebo az od 9/2012 dakujem
Nemá - za 7. a 8. mesiac si mohol rodič uplatniť DB v roku, v ktorom skončil stredoškolské štúdiu (ak nebol evidovaný na UP aj počas prázdnin)
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

velmi pekne dakuje, takze ak by bol na UP evidovany od 7 mesiaca po skonceni skoly tak by si teoreticky mohol zamestnanec uplatnit ten bonus teraz?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

korduľa Pozri príspevok
velmi pekne dakuje, takze ak by bol na UP evidovany od 7 mesiaca po skonceni skoly tak by si teoreticky mohol zamestnanec uplatnit ten bonus teraz?
Nie, za čas, keď bol na ÚP bonus nepatrí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

korduľa Pozri príspevok
velmi pekne dakuje, takze ak by bol na UP evidovany od 7 mesiaca po skonceni skoly tak by si teoreticky mohol zamestnanec uplatnit ten bonus teraz?
v roku 2012 ani teoreticky nie. Za študenta sa považuje -
- v školskom roku, keď ukončil stredoškolské štúdium - do konca prázdnin.
- v akademickom roku, keď začal študovať na VŠ - ododňa zápisu na VŠ, resp. začiatku štúdia na VŠ. Je to vyznačené na potvrdení.

UP nezvykne evidovať študentov po skončení SŠ cez prázdniny ako uchádzačov o zamestnanie.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dakujem velmi pekne
0 0
Elena S. Elena S.

Elena S. je offline (nepripojený) Elena S.

Dobrý večer,
tiež by som potrebovala poradiť - v júni 2012 som nastúpila na MD. Robím si DP, len neviem, či si môžem uplatniť daňový bonus na dieťa? Priateľ=zamestnanec+živnostník si ho v priebehu roka neuplatňoval. Ale dieťa žije so mnou, má rovnaký trvalý pobyt ako ja. Priateľ s nami nežije, má iný trvalý pobyt a tiež si ho chce uplatniť.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bola si zamestnaná pred nástupom na MD? Nepoberala si DB? Neviete sa dohodnúť? Prednosť má matka.
0 0
Elena S. Elena S.

Elena S. je offline (nepripojený) Elena S.

Áno, bola som zamestnaná /1-5/, nepoberala som ho. On si ho uplatnil u zamestnávateľa 1x /august/, potom ževraj nie, lebo že si to chce dať do DP ako živnostník. Ja poberam rodinné prídavky, predpokladám, že to nemá s DB nič spoločné a keďže dieťa žije so mnou v domácnosti tiež si myslím, že mám prednosť na uplatnenie DB.
Len neviem, ako to bude za tento rok 2013, keď ja budem celý na rodičovs.dovolenke-žiadny iný príjem nebude, aj potom za tento rok si ho môžem uplatniť v DP o rok?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Elena S. Pozri príspevok
Áno, bola som zamestnaná /1-5/, nepoberala som ho. On si ho uplatnil u zamestnávateľa 1x /august/, potom ževraj nie, lebo že si to chce dať do DP ako živnostník. Ja poberam rodinné prídavky, predpokladám, že to nemá s DB nič spoločné a keďže dieťa žije so mnou v domácnosti tiež si myslím, že mám prednosť na uplatnenie DB.
Len neviem, ako to bude za tento rok 2013, keď ja budem celý na rodičovs.dovolenke-žiadny iný príjem nebude, aj potom za tento rok si ho môžem uplatniť v DP o rok?
AK nebudeš maš zdaniteľný príjem vo výške 6 - násobku min. mzdy DB ty nedostaneš myslím na rok 2013
ak si mala príjem 1963,20 za min. rok môžeš si uplatniť DB aj ty, ale na ten 1 mesiac kedy si uplatnil priateľ ten nemôžeš
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Elena S. Pozri príspevok
Dobrý večer,
tiež by som potrebovala poradiť - v júni 2012 som nastúpila na MD. Robím si DP, len neviem, či si môžem uplatniť daňový bonus na dieťa? Priateľ=zamestnanec+živnostník si ho v priebehu roka neuplatňoval. Ale dieťa žije so mnou, má rovnaký trvalý pobyt ako ja. Priateľ s nami nežije, má iný trvalý pobyt a tiež si ho chce uplatniť.
aký si dosiahla zdaniteľný príjem?
0 0
Elena S. Elena S.

Elena S. je offline (nepripojený) Elena S.

Ďakujem. Za r.2012 som mala ZP=2500 - takže si ho uplatnujem bez toho 1 mesiaca. Za r.2013 budem mať len rodič.príspevok, čiže potom za tento rok si ho uplatní on?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Elena S. Pozri príspevok
Ďakujem. Za r.2012 som mala ZP=2500 - takže si ho uplatnujem bez toho 1 mesiaca. Za r.2013 budem mať len rodič.príspevok, čiže potom za tento rok si ho uplatní on?
Žije priatel s dieťaťom v spoločnej domácnosti ?(trvalý pobyt nie je podstatný)
0 0
beja beja

beja je offline (nepripojený) beja

Môže si daňový bonus uplatniť človek, ktorý mal minulý rok len príjem na základe dohody o vykonaní práce?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

beja Pozri príspevok
Môže si daňový bonus uplatniť človek, ktorý mal minulý rok len príjem na základe dohody o vykonaní práce?
Môže, záleží od výšky príjmu.
0 0
beja beja

beja je offline (nepripojený) beja

Na potvrdení mám úhrn príjmov plynúcich na základe dohôd mimo pracovného pomeru 2 529,23 €, úhrn preddavkov na daň 179,20, uplatnená nezdaniteľná časť 1 822,32. Podotýkam, že nemal iný príjem, len z dohody o vykonaní práce. Takže ak dohoda spadá do §5 ZDP, vychádza mi z toho vrátka dane 179,20 + 249,24 daňový bonus. Je to správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

beja Pozri príspevok
Na potvrdení mám úhrn príjmov plynúcich na základe dohôd mimo pracovného pomeru 2 529,23 €, úhrn preddavkov na daň 179,20, uplatnená nezdaniteľná časť 1 822,32. Podotýkam, že nemal iný príjem, len z dohody o vykonaní práce. Takže ak dohoda spadá do §5 ZDP, vychádza mi z toho vrátka dane 179,20 + 249,24 daňový bonus. Je to správne?
Príjmy z práce na dohodu patria pod príjmy zo ZČ, správne. Výšku príjmu na uplatnenie nároku na DB spĺňa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať