Zavrieť

Porady

Dôchodkyňa v hmotnej núdzi

Dobrý deň, chcem sa opýtať či má moja svokra nárok na nejaký príspevok v hmotnej núdzi.
Je v starobnom dôchodku, ktorý predstavuje 289,50€. žije sama v rodinnom dome ktorý vlastní. inkaso za mesiac platí 169€. za lieky na predpis platí mesačne 20€. nakoľko čaká na operáciu kolena aj výmenu klbu má bolesti a kupuje aj lieky od bolesti. naozaj má problém vyžiť.
Prosím o radu, či je možné vybaviť nejaké príspevky a ak áno kde. ďakujem za odpoveď
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolko rokov dôch.poistenia jej započítali v rozhodnutí ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sisa15 sisa15

sisa15 je offline (nepripojený) sisa15

ona je na dôchodku už 15 rokov. začínala so smiešnou sumou
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Koľko rokov má tvoja svokra odpracovaných? Je to podstatná info. Tuším sa to rátalo od 16tich rokov kedysi , pozrite papiere z výpočtu starobného dôchodku.

Nie je dôležité ako dlho je na dôchodku, ale koľko mala odpracovaných rokov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sisa15 Pozri príspevok
ona je na dôchodku už 15 rokov. začínala so smiešnou sumou
Nepriložili jej k poslednému rozhodnutiu "návod" ako má požiadať o dávku v hmotnej núdzi ? (mne ano)
0 0
sisa15 sisa15

sisa15 je offline (nepripojený) sisa15

myslela som to tak že to už dávno jej priznali dôchodok. mala by mať odpracovaných 33 rokov a 3 mesiace.
0 0
sisa15 sisa15

sisa15 je offline (nepripojený) sisa15

pri poslednom rozhodnutí nemala žiaden návod.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sisa15 Pozri príspevok
myslela som to tak že to už dávno jej priznali dôchodok. mala by mať odpracovaných 33 rokov a 3 mesiace.
Svokra žije sama, alebo má aj manžela ?
0 0
elliko elliko

elliko je offline (nepripojený) elliko

chcem reagovat, viem o tom, že informáciu o požiadaní dávky v hmotnej nudzi, posielali k rozhodnutiam o uprave dochodku od 1.1.2013 temer každému kto má menší dochodok,ale na urade práce a soc. vecí ma informovali, že to posielali temer každému, ale nárok na dávky nemám, hoci mám vdovský ako jediný príjem 230 eur.Bola som za chvílu "vybavená"
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No nárok na dávku v hmotnej núdzi jej nevznikne. Nakoľko jej príjem je vyšší ako možná dávka v hmotnej núdzi pre ňu, s jej odpracovanými rokmi.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

elliko Pozri príspevok
chcem reagovat, viem o tom, že informáciu o požiadaní dávky v hmotnej nudzi, posielali k rozhodnutiam o uprave dochodku od 1.1.2013 temer každému kto má menší dochodok,ale na urade práce a soc. vecí ma informovali, že to posielali temer každému, ale nárok na dávky nemám, hoci mám vdovský ako jediný príjem 230 eur.Bola som za chvílu "vybavená"
A pracuješ niekde?
0 0
sisa15 sisa15

sisa15 je offline (nepripojený) sisa15

žije sama, nie je rozvedená, ale žijú oddelene už 20 rokov.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

sisa15 Pozri príspevok
žije sama, nie je rozvedená, ale žijú oddelene už 20 rokov.
Môže požiadať o výživné od manžela , nárok na dávku v hmotnej núdzi jej nevznikne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elliko Pozri príspevok
chcem reagovat, viem o tom, že informáciu o požiadaní dávky v hmotnej nudzi, posielali k rozhodnutiam o uprave dochodku od 1.1.2013 temer každému kto má menší dochodok,ale na urade práce a soc. vecí ma informovali, že to posielali temer každému, ale nárok na dávky nemám, hoci mám vdovský ako jediný príjem 230 eur.Bola som za chvílu "vybavená"
Otázka rovnaká ako pre sisa. Poberáš aj starobný dôchodok ? Ak ano, kolko rokov dôchodkového poistenia ti započítali pri jeho výpočte ?
0 0
sisa15 sisa15

sisa15 je offline (nepripojený) sisa15

ďakuje všetkým za odpovede
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Xanti Pozri príspevok
Môže požiadať o výživné od manžela , nárok na dávku v hmotnej núdzi jej nevznikne.
Súhlasím, pred rozhodnutím o dávke v hmotnej núdzi (aj keby jej nárok na ňu vznikol), budú od nej požadovať súdom stanovené výživné od manžela. Inak by započítali do príjmu aj jeho príjem.
0 0
elliko elliko

elliko je offline (nepripojený) elliko

Nie, len vdovský, nemám ešte dochodkový vek
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

elliko Pozri príspevok
Nie, len vdovský, nemám ešte dochodkový vek
Hm... no nepíšeš rodinnú situáciu, či žiješ sama, či máš nezaopatrené deti a ak tak koľko, či vlastníš nehnuteľnosť.
0 0
sisa15 sisa15

sisa15 je offline (nepripojený) sisa15

myslím že od manžela by tiež to výživné nedostala. on by mal ísť teraz do predčasného dôchodku. bol aj niekoľko rokov nezamestnaný tak určite nebude mať vysoký príjem.
0 0
elliko elliko

elliko je offline (nepripojený) elliko

vlastním nehnutelnost, žijem sama,deti nemám
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

elliko Pozri príspevok
vlastním nehnutelnost, žijem sama,deti nemám
Hm.. u teba je to iné, pre teba by bola dávka v hmotnej núdzi 118,30 eur .. a kedže tvoj príjem je vyšší .. máš 230 eur tak Ti dávka nepatrí.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať