Zavrieť

Porady

Hlien v stolici + časté chodenie na WC

Zdravím poraďáci.
Nema niekto z vás podobný problém ako mám ja? Z ničoho nič sa mi začal tvoriť hlien v stolici / priesvitný/. Niekedy mám pocit ísť na veľkú a vylúčim iba hlien.Je to dosť nepríjemné. Ked vylučim iba hlien bez stolice mám taký divný pocit pri konečníku /svrbenie, nepokoj/..aj hodinu po stolici.Zistil som že mi zle robia káva, alkohol, mlieko... Testy na celiakiu su negatívne.
Absolvoval som kolonoskopiu..vraj mierny zapal..nejesť štipľavé 3 týždne..ľahke jedlá...napriek diete mam to stale..+mám aj hemeroidy.No neviem či ten hlien s nimi suvisí.
Viete mi poradiť prečo to vzniká.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Vzniká z toho zápalu, treba to preliečiť.
Vyskúšaj jedávať strúhanú mrkvu .. dlhodobejšie .. ako posledné jedlo dňa tak cca pol kila ...

A skús si pohľadať na nete informácie o nemoci ulcerozna kolitída - zápal v hrubom čreve.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Zdravím,mal som krv v stolici,kŕče v podbrušku,hnačky.
Mám unceróznu kolitídu.Netreba sa báť nechcem strašiť-dá sa stým žiť.
Moja rada znovu kolonoskopia nech pozrú či to nieje tátodiagnóza.
0 0
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

tu mrkvu skusim určite. Och a ta kolonoskopia...to bola hruza des...doktor mi prisiel ako masiar riadne...Nechceli mi dat iniekciu....ale o tom potom... idme pozriet teda tu unceróznu kolitídu ci mam priznaky nejake....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

robrox_flash Pozri príspevok
tu mrkvu skusim určite. Och a ta kolonoskopia...to bola hruza des...doktor mi prisiel ako masiar riadne...Nechceli mi dat iniekciu....ale o tom potom... idme pozriet teda tu unceróznu kolitídu ci mam priznaky nejake....
Máš všetky príznaky, ak máš mierny zápal tak možno sa Ti z toho podarí dostať. Lebo sem tam sa stane, že človek sa z toho ochorenia dostane.
Ale častejšie sa dopracuje k chronickému ochoreniu, tj. na doživotie.

Tu asi nájdeš všetko http://forum.crohnclub.sk/
0 0
Aljona Aljona

Aljona je offline (nepripojený) Aljona

Skuste pozriet na nete aj info o kampylobakterioze.
0 0
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

Aljona Pozri príspevok
Skuste pozriet na nete aj info o kampylobakterioze.
pozeral som to...ja sa uz s tymto trapim od leta ta bakteria vymizne do tyzdna co citam...
0 0
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

Xanti Pozri príspevok
Máš všetky príznaky, ak máš mierny zápal tak možno sa Ti z toho podarí dostať. Lebo sem tam sa stane, že človek sa z toho ochorenia dostane.
Ale častejšie sa dopracuje k chronickému ochoreniu, tj. na doživotie.

Tu asi nájdeš všetko http://forum.crohnclub.sk/
Veď ja som bol na kolono...a nic mi doktor take nepovedal ze mam kolitidu...iba sa pousmial povedal ze to su hemeroidy...ale podla mna tie hemeroidy nemaju spolocne s tym hlienom nič... :/
navyse tu ludia uvadzaju neviem ake tazkosti s kolitidou...ja som v poho oproti niekt. neuzivam nic...iba ten hlien je strasny no...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

robrox_flash Pozri príspevok
Veď ja som bol na kolono...a nic mi doktor take nepovedal ze mam kolitidu...iba sa pousmial povedal ze to su hemeroidy...ale podla mna tie hemeroidy nemaju spolocne s tym hlienom nič... :/
navyse tu ludia uvadzaju neviem ake tazkosti s kolitidou...ja som v poho oproti niekt. neuzivam nic...iba ten hlien je strasny no...
Ulcerozna kolitída = zápal v hrubom čreve.
Tebe lekár povedal, že máš mierny zápal v čreve.

Poznám dosť ľudí s týmto ochorením. Každý mal nejaké iné ťažkosti a problémy, sem tam sa nájde aj nejaký spoločný menovateľ. Poznám človeka, čo mal takýto zápal a vyliečil sa s toho ( pravdou je, že sa to môže vrátiť ) , poznám ľudí čo prišli v dôsledku silného zápalu o časť alebo aj o celé hrubé črevo ( nechcem strašiť ) to boli ludia čo im lieky nezaberali a toto bolo posledné riešenie. Tebe lekár lieky nedal, a telo má samoregeneračnú schopnosť do istej mieri a máš mierny zápal takže je šanca obrovská na to, že to vyliečiš.
A takisto dieta, neviem čo Ti kázal lekár čo dodržiavať, lebo moje skúsenosti sú také, že každý zvláda iné potraviny .
Jeden môže to, a nič mu to nerobí a dalšiemu tá istá potravina škodí. Dieta sa volá vyhýbavá. Musíš sám zistiť čo Ti ubližuje, prišiel si na to, že káva, mlieko alkohol.
Skús sa vyhýbať potravinám s obsahom vlákniny. Lebo tá škriabe stenu čreva a potom zápal nemá šancu sa preliečiť.
A samozrejme ako som písala hlieny sú zo zapáleného čreva, hemoroidy s tým nič nemajú.

Ináč tá mrkva pomáha ale je zároveň aj testom, ak z teba vyleze von v takom stave v akom si ju zjedol ( oranžová nestrávená ) tak je stále v črievku zápal.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
robrox_flash Pozri príspevok
Zdravím poraďáci.
Nema niekto z vás podobný problém ako mám ja? Z ničoho nič sa mi začal tvoriť hlien v stolici / priesvitný/. Niekedy mám pocit ísť na veľkú a vylúčim iba hlien.Je to dosť nepríjemné. Ked vylučim iba hlien bez stolice mám taký divný pocit pri konečníku /svrbenie, nepokoj/..aj hodinu po stolici.Zistil som že mi zle robia káva, alkohol, mlieko... Testy na celiakiu su negatívne.
Absolvoval som kolonoskopiu..vraj mierny zapal..nejesť štipľavé 3 týždne..ľahke jedlá...napriek diete mam to stale..+mám aj hemeroidy.No neviem či ten hlien s nimi suvisí.
Viete mi poradiť prečo to vzniká.
robrox_flash Pozri príspevok
Veď ja som bol na kolono...a nic mi doktor take nepovedal ze mam kolitidu...iba sa pousmial povedal ze to su hemeroidy...ale podla mna tie hemeroidy nemaju spolocne s tym hlienom nič... :/
navyse tu ludia uvadzaju neviem ake tazkosti s kolitidou...ja som v poho oproti niekt. neuzivam nic...iba ten hlien je strasny no...
Z ničoho nič sa samé nevytvára ... .........( to len jeden pán predseda vlády dokáže ) ....

To svrbenie a tie blbé pocity okolo konečníka súvisia s hemeroidmi ...
Predpokladám , že máš nutkanie na stolicu ...tak hupneš na WC a oné ... možno aj potlačíš a vyjde iba ten hlien .
No práve tým tlačením aj hemáky trochu vydráždiš a tým pádom aj vystúpia , zduria sa ...
Následok a výsledok je to svrbenie...

Zistil si , že nemôžeš to alebo onô , zakázané máš štipľavé...
Ľahké jedlá - diéta ... ale aká ???
Možno používaš viac tukov...
Ja by som skôr jedol také jedlá , ktoré stravu trochu zahusťujú ...

Samozrejmosťou sú aj tie nejaké ďaľšie vyšetrenia ....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Doporučujem aj Psylium - vlákninu, 1 lyžičku v 2 dcl vody, večer.
Najviac sa mi osvedčilo vylúčiť dráždiace potraviny a denne užívať Psýlium. Diétu som zahájila po kolonoskopii - suché rožky, jablká, mrkva, detské piškóty, varené kuracie mäso, a postupne som skúšala cestoviny, ryžu, zemiaky, ovocie a zeleninu. Akonáhle si nedám pozor na stravu, vrátia sa mi problémy.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dav Pozri príspevok
Doporučujem aj Psylium - vlákninu, 1 lyžičku v 2 dcl vody, večer.
Najviac sa mi osvedčilo vylúčiť dráždiace potraviny a denne užívať Psýlium. Diétu som zahájila po kolonoskopii - suché rožky, jablká, mrkva, detské piškóty, varené kuracie mäso, a postupne som skúšala cestoviny, ryžu, zemiaky, ovocie a zeleninu. Akonáhle si nedám pozor na stravu, vrátia sa mi problémy.
Oli,
ja vlákninu nedoporučujem ... lebo vláknina škriabe stenu čreva a tým sa zápal nevyhojí. Skôr sa viac rozbehne, v takej fáze by sa mal vláknine vyhýbať.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Xanti Pozri príspevok
Oli,
ja vlákninu nedoporučujem ... lebo vláknina škriabe stenu čreva a tým sa zápal nevyhojí. Skôr sa viac rozbehne, v takej fáze by sa mal vláknine vyhýbať.
Jemnejšie od Psýlia by už bola len tekutá strava. Je oveľa jemnejší, ako mrkva. Má gélovitú konzistenciu.
Viacej : http://abysportnebolel.sk/vyziva/vla...ava-pre-crevo/
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dav Pozri príspevok
Jemnejšie od Psýlia by už bola len tekutá strava. Je oveľa jemnejší, ako mrkva. Má gélovitú konzistenciu.
Viacej : http://abysportnebolel.sk/vyziva/vla...ava-pre-crevo/
No hovorím, každý musí sám vyskúšať čo mu pomôže a čo mu ubližuje .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Xanti Pozri príspevok
No hovorím, každý musí sám vyskúšať čo mu pomôže a čo mu ubližuje .
...tak veru .......

Furt sa tu točí okolo hrubého čreva , že tam je problém ........

Ibaže hlienovitá stolica sa môže vyskytnúť aj pri iných problémoch ....

Sú aj iné orgány ....žeby pečeň , žlčník , pankreas ???
1 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Myslím, že v prvom rade ešte aspoň jeden rozhovor s lekárom o tom,čo ťa trápi. A ak mu nedôveruješ, treba ho zmeniť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

buchač Pozri príspevok
...tak veru .......

Furt sa tu točí okolo hrubého čreva , že tam je problém ........

Ibaže hlienovitá stolica sa môže vyskytnúť aj pri iných problémoch ....

Sú aj iné orgány ....žeby pečeň , žlčník , pankreas ???
Buchy, jasne že sa to točí kolo čreva ked mu tam lekár pri kolono našiel zápal ... takže ja som si na 100% istá, že problém je v čreve a nie v pečeni, žlčníku , alebo pankrease.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Xanti Pozri príspevok
Buchy, jasne že sa to točí kolo čreva ked mu tam lekár pri kolono našiel zápal ... takže ja som si na 100% istá, že problém je v čreve a nie v pečeni, žlčníku , alebo pankrease.
...v podstate mne je jedno ( vyznieva ako neeticky - no nie je ... )...
Ja len dedukujem , nie som lekár ... iba vlastné názory ( žeby skúsenosti ??? ...)...

100 % né nie je nič ... niekedy ani tá smrť ...
0 1
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

buchač Pozri príspevok
...v podstate mne je jedno ( vyznieva ako neeticky - no nie je ... )...
Ja len dedukujem , nie som lekár ... iba vlastné názory ( žeby skúsenosti ??? ...)...

100 % né nie je nič ... niekedy ani tá smrť ...
Vážne Buchy? Našli ti zápal v čreve , mal si hlieny a príčinou bol žlčník, pečeň či pankreas?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Xanti Pozri príspevok
Vážne Buchy? Našli ti zápal v čreve , mal si hlieny a príčinou bol žlčník, pečeň či pankreas?
...decko moje ....neblázni ... ...

Niekde sa niečo spustí ...nejaký ten proces ...( všeobecne myslené ) ...

Otázka č.1. : ...áno , mal ...

Otázka č.2. : ...našli , milí rádcovééé , našli ....výsledok je v Onko téme ...

Ale netvrdím , že je tam ( ale môže byť ) súvislosť ......
0 0
jozef.agh jozef.agh

jozef.agh je offline (nepripojený) jozef.agh


Vaše príznaky nemusia znamenať žiadnu poruchu, hlien je normálnou súčasťou stolice a stolica 1-3x denne je taktiež úplne v poriadku. Normy na konzistenciu stolice nie sú žiadne. Pocit neúplného vyprázdnenia môže byť tiež len funkčného pôvodu.





Čítajte viac: http://primar.sme.sk/poradna/2091729...#ixzz2KrnYBks7
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať