Zavrieť

Porady

Hlien v stolici + časté chodenie na WC

Zdravím poraďáci.
Nema niekto z vás podobný problém ako mám ja? Z ničoho nič sa mi začal tvoriť hlien v stolici / priesvitný/. Niekedy mám pocit ísť na veľkú a vylúčim iba hlien.Je to dosť nepríjemné. Ked vylučim iba hlien bez stolice mám taký divný pocit pri konečníku /svrbenie, nepokoj/..aj hodinu po stolici.Zistil som že mi zle robia káva, alkohol, mlieko... Testy na celiakiu su negatívne.
Absolvoval som kolonoskopiu..vraj mierny zapal..nejesť štipľavé 3 týždne..ľahke jedlá...napriek diete mam to stale..+mám aj hemeroidy.No neviem či ten hlien s nimi suvisí.
Viete mi poradiť prečo to vzniká.
Usporiadat
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

Xanti Pozri príspevok
.
A takisto dieta, neviem čo Ti kázal lekár čo dodržiavať, lebo moje skúsenosti sú také, že každý zvláda iné potraviny .
Jeden môže to, a nič mu to nerobí a dalšiemu tá istá potravina škodí. Dieta sa volá vyhýbavá. Musíš sám zistiť čo Ti ubližuje, prišiel si na to, že káva, mlieko alkohol.
Tak zatial som zistil iba tieto tri veci. Dieta mala byt taka že malo soli...nemastne neslane jedla...nekysle...atd...moc sa to dodrziavat neda... Napriklad dnes na ranajky som mal krajec chleba, syrokrem kvalitnu šunku papriku paradajku a citronovy caj s medom...nic zle...napriek tomu mam zase pocit ist na velku, pritom som ráno bol :/ Čo škodí trebarz Vám?

K tej vláknine. Začal som jesť jedlá s vyšším obsahom vlákniny- na odporučaniíe lekárky kvoli hemeroidom/vločky, klíčky, celozrné pečivá, kukuricne chleby atd/..ale ako zacal ten hlien tak vlocky s mliekom uz nejuedavam ani ovsenu kasu...po nej mi byva zle
0 0
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

buchač Pozri príspevok
Možno používaš viac tukov...
Ja by som skôr jedol také jedlá , ktoré stravu trochu zahusťujú ...
.
Buchač možno maš pravdu s tymi tukmi...ake jedla zahusťuju?Som na intráku...ťažko vvariť a ešte ťažžšie vybrať si z menzy dobre jedlo
0 0
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

jozef.agh Pozri príspevok

Vaše príznaky nemusia znamenať žiadnu poruchu, hlien je normálnou súčasťou stolice.


Čítajte viac: http://primar.sme.sk/poradna/2091729...#ixzz2KrnYBks7
Pan lekar. Ja som si čítal to vlákno...ale ide o to presne čo popisuje ta slečna "nieje normalne aby clovek chodil na wc a namiesto stolice mal len hlien.Hlien je sucastou stolice ale ked tam nieje stolica len hlien?"
Ja mam presne ten isty problem... Tak je normalne ze mi namiesto stolice aj 5krat za den vychadza iba hlien? Nevravim ze je to permanentne..ale obcas to tak je
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
robrox_flash Pozri príspevok
Buchač možno maš pravdu s tymi tukmi...ake jedla zahusťuju?Som na intráku...ťažko vvariť a ešte ťažžšie vybrať si z menzy dobre jedlo
...čo sa týka tukov , tak na 100 % mám pravdu ...
Menza ???...nuž smola , čo Ti iné na to ???

Jedine , ak by si sa skúsil niekde v tej diétnej reštike stravovať ...
Ibaže študent má vždy prázdnu kešeň a tie diétky sú vždy drahšie ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

robrox_flash Pozri príspevok
Tak zatial som zistil iba tieto tri veci. Dieta mala byt taka že malo soli...nemastne neslane jedla...nekysle...atd...moc sa to dodrziavat neda... Napriklad dnes na ranajky som mal krajec chleba, syrokrem kvalitnu šunku papriku paradajku a citronovy caj s medom...nic zle...napriek tomu mam zase pocit ist na velku, pritom som ráno bol :/ Čo škodí trebarz Vám?

K tej vláknine. Začal som jesť jedlá s vyšším obsahom vlákniny- na odporučaniíe lekárky kvoli hemeroidom/vločky, klíčky, celozrné pečivá, kukuricne chleby atd/..ale ako zacal ten hlien tak vlocky s mliekom uz nejuedavam ani ovsenu kasu...po nej mi byva zle
No hej od kedy som ja ochorela tak napr. krupicovú kašu nemôžem, brrrrrrrr... jogurty nemôžem ráno, poobede už hej. Kyslá kapusta ako kedy raz mi nie je zle inokedy je. Zo zeleniny mi býva ťažko .. proste fakt každý si musí nájsť to svoje . A ja tej vláknine moc do nosa nedám ... načo dráždiť...
Napr. chlieb by si nemal jedávať čerstvý ale starší, a biely nie celozrný detto pečivo.
0 0
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

buchač Pozri príspevok
Jedine , ak by si sa skúsil niekde v tej diétnej reštike stravovať ...
Ibaže študent má vždy prázdnu kešeň a tie diétky sú vždy drahšie ...
ved ja sa snazim piect v tych sackoch na pecenie s troskou oleja..Na intraku bieda-mam len remosku.A kura stale jest to tiez nieje nic moc...K tym dietnym rozvozom..teoreticky to nestoji vela /3,5€ teda o 2€ drahsie ako menza/..teoreticky ! ..pre studenta je toho dost..navyse sa z toho určite nenajem ked vidim tie vrabcie porcie..
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti



robrox_flash

1 Minute Ago #34835...ach jo..človek aby sa teraz vyhybal zdravej strave..zelenina celozrne veci.. :/...a prave vlaknina sa ma jest pri hemeroidoch..jedna choroba kontruje tu druhu

No neviem či kontruje, lebo hemoroidy máš zrejme z toho zápalu, teda skôr s toho častejšieho chodenia na WC to je bežným javom ...
0 0
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

Takze nebudem brat ohlad na hemoroidy ale zameriam sa na ten zapal...skusim toto :
http://forum.crohnclub.sk/viewtopic.php?t=295
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

robrox_flash Pozri príspevok
Takze nebudem brat ohlad na hemoroidy ale zameriam sa na ten zapal...skusim toto :
http://forum.crohnclub.sk/viewtopic.php?t=295
No len ťa upozorním , je to skvelo popísaný článok o strave . Ale ...
je tu to ale, môžeš to brať len ako všeobecné doporučenie. Lebo aj podľa toho jedálnička Ti nemusia všetky potraviny vyhovovať.
Musíš si nájsť ty tie svoje potraviny čo Ti neškodia. A vyhnúť sa tým čo ti ubližujú.

A robili ti iste kolono? či len rektoskopiu?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

robrox_flash

5 Minutes Ago #34840ano kolonoskopiu..no budem si musiet zvyknut na sledovanie toho co jem...

No to áno, trošku sa sledovať a snažiť sa vyhnúť stresu, lebo aj to je príčinou ... a v škole má stresu človek až až dosť.
0 0
Jogo 78 Jogo 78

Jogo 78 je offline (nepripojený) Jogo 78

Dobry den.Viete doktory choroby liecia,ale nezistuju pricinu danej choroby.Vsetko je to o bakteriach a pliesnach.Zla strava,velmi dolezity je pytny rezim.Nemal som konkretne problemi z hemeroidmi,ale tykalo sa to tiez stolice.Pomohol my pan ktori mi odborne vysvetlil co a ako mam robit a pomohlo mi to.
0 0
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

a co vam okrem pitneho rezimu pomohlo..nieco specialne?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jogo 78 Pozri príspevok
Dobry den.Viete doktory choroby liecia,ale nezistuju pricinu danej choroby.Vsetko je to o bakteriach a pliesnach.Zla strava,velmi dolezity je pytny rezim.Nemal som konkretne problemi z hemeroidmi,ale tykalo sa to tiez stolice.Pomohol my pan ktori mi odborne vysvetlil co a ako mam robit a pomohlo mi to.
Múdra veta ....na mašľu hotová .......
Jogo 78 Pozri príspevok
napiste mi na moj email a dozviete sa viac.
Niečo nové o odkyslení organizmu ???

Buď frajer a napíš - poraď sem ...podeľ sa o svoje skúsenosti ....alebo , nerob si tu biznis ( lebo k tomu to smeruje )...
Naposledy upravil Dav : 15.02.13 at 08:09 Dôvod: reklama v citácii
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Xanti Pozri príspevok
robrox_flash

5 Minutes Ago #34840ano kolonoskopiu..no budem si musiet zvyknut na sledovanie toho co jem...

No to áno, trošku sa sledovať a snažiť sa vyhnúť stresu, lebo aj to je príčinou ... a v škole má stresu človek až až dosť.
Ja to tiež tipujem na stres. Mala som podobné problémy, keď sa odstránila príčina stresu, do mesiaca zmizli aj tieto problémy.
0 0
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

dnesny obed-fazulova polievka bez fazule aby som nedrazdil steny creva..spenat a2vajcia...a aj tak mi bolo zle..stres tam nebol..mozno malicke vzrusenie lebo som bol rad ze som prisiel na jednu vec nad kt som davno prekyslal tak som bol rad...
tak z coho to mohlo byt?
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

robrox_flash Pozri príspevok
dnesny obed-fazulova polievka bez fazule aby som nedrazdil steny creva..spenat a2vajcia...a aj tak mi bolo zle..stres tam nebol..mozno malicke vzrusenie lebo som bol rad ze som prisiel na jednu vec nad kt som davno prekyslal tak som bol rad...
tak z coho to mohlo byt?
Ja si myslím, že na diétu to nie je pre Teba vhodný obed. Fazuľa je zdravá, ale nie pre človeka, ktorý má zdravotné problémy. Fazuľa nafukuje, fazuľa obsahuje veľa purínov, prekysľuje organizmus, vajíčka tiež nafukuju. A špenát, je síce zdravý, ale tiež iba pre zdravého človeka. Ani voda z fazule nie je vhodná.
Skús si variť veľmi jednoduché jedlá, nie vyprážané, ale dusené. Vylúčila by som živočíšne tuky, nahradila ich rastlinnými. Pečivo tmavé, nie čerstvé, ale odležané. Namiesto cibule používaj pór, červenáí cibuľa, že je vraj
jemnejšia. Ani ocot v jedle nepoužívaj, je agresívny, ocot používaj hroznový alebo, jablkový, alebo náhradu - citrón.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

robrox_flash Pozri príspevok
dnesny obed-fazulova polievka bez fazule aby som nedrazdil steny creva..spenat a2vajcia...a aj tak mi bolo zle..stres tam nebol..mozno malicke vzrusenie lebo som bol rad ze som prisiel na jednu vec nad kt som davno prekyslal tak som bol rad...
tak z coho to mohlo byt?
Fazuľu si si mohol prepasírovať. V strukovinách sú vzácne rastlinné bielkoviny.
Môže fazuľa prekysľovať, ale jedno jedlo denne ak si dáš a vyvážiš to s ďalšími zásadotvornými potravinami podľa odporúčaného pomeru, tak je to v poriadku.
Ak nepoznáš cícer, skús, ten je bezšupkový, veľa železa okrem bielkovín.

Dr. Bukovský - varenie fazule - namočiť - prevariť 3x po sebe tri minúty, zakaždým zliať, dať novú teplú vodu a až potom variť. Zníži sa podstatne nafukovanie.

Okrem toho si môžeš riadiť dennú stravu podľa lunárneho kalendára, ak si citlivý na zažívacie orgány.
http://www.magazinluna.sk/default.as...arcalendarpage

Inak na vyladenie, resp. vyliečenie zažívacieho traktu a určite i iných dg odporúčam TČM. Iba cez stravu, žiadne lieky. Chce to trpezlivosť a výdrž, ale výsledok sa dostaví.
Hlien môže byť aj z plesní, to chce odborníka, príčina aj v iných vnútorných orgánoch. Alergie ...
Pozri si ešte stránku dr. Klucha, má aj blog na SME, http://www.gastroenterolog.com/, to je zanietený lekár. Možno niečo nájdeš.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Okrem vylúčenia celiakie ti zisťovali možné alergie alebo intolerancie na potraviny?
To je dosť podstatné. Sono vnútorných orgánov, ktorých?
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

robrox_flash Pozri príspevok
Zdravím poraďáci.
Nema niekto z vás podobný problém ako mám ja? Z ničoho nič sa mi začal tvoriť hlien v stolici / priesvitný/. Niekedy mám pocit ísť na veľkú a vylúčim iba hlien.Je to dosť nepríjemné. Ked vylučim iba hlien bez stolice mám taký divný pocit pri konečníku /svrbenie, nepokoj/..aj hodinu po stolici.Zistil som že mi zle robia káva, alkohol, mlieko... Testy na celiakiu su negatívne.
Absolvoval som kolonoskopiu..vraj mierny zapal..nejesť štipľavé 3 týždne..ľahke jedlá...napriek diete mam to stale..+mám aj hemeroidy.No neviem či ten hlien s nimi suvisí.
Viete mi poradiť prečo to vzniká.
Nezanedbaj to a buď v kontakte s lekárom. Zmeň stravovacie návyky. A to v prvom rade, jedz pravidelne, menej a častejšie, pri jedení sa venuj sám sebe, jedz pomaly, potravu v ústach dokonale spracuj a až potom prehltni. Nejedz chvátavo , ako keď Ti ide utiecť vlak. V jedálnom lístku musí byť prevaha zeleniny, dusenej na vode a potom si do taniera pridaj lyžicu oleja. Vodu pi z vodovodu prevarenú. Ja si myslím, že by si sa mal dietne stravovať aspoň pol roka.
Ja Ti dám také nápady k jedlu´.
Hustá zeleninová polievka-mrkva, petržlen, zeler, brokolica, pór-všetko dusiť na vode a potom pridať na koniec olej. bez zahustenia s múkou, alebo so škrobom.
1 0
robrox_flash robrox_flash

robrox_flash je offline (nepripojený) robrox_flash

korela Pozri príspevok
Okrem vylúčenia celiakie ti zisťovali možné alergie alebo intolerancie na potraviny?
To je dosť podstatné. Sono vnútorných orgánov, ktorých?
Nie nič ine mi nerobili okrem kolono a testov na celiakiu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať