Zavrieť

Porady

Dovoz Tovaru z Ciny? Vzorky

Ahojte, dobry den prajem,

nasla som si dodavatela z Ciny. Chcem si objednat /teda objednala som si/ 5 kusov vzoriek tovaru, ide o dekorcne predmety do domacnosti, ziadne platsty a pod. uz sme aj vykomunikovali cenu s postovnym, co je ovela drahsia ako samotny tovar cez DHL. Cena mi vychadza 600USD, na 1kg tovaru postovne 6USD, jeden tovar vazi 40KG, platba bola dohodnuta cez paypal. Chcem sa opytat, dodavatel mi napisal ze to tu budem mat do 4 dni. Ci pise pravdu a ci tovar do 600USD budem musiet preclit /DPH + CLO/? A este som sa pytala, ci je na tovar certifikat a je mozne ho dovazat do EU, potvrdil mi ze tovar je certifikovany? Staci mi takato odpoved alebo je potrebne to dat oceknut u nas a kde? Na co sa vztahuju certifikaty, na aky tovar, dakujem za kazdu odpoved. Mam len strach aby mi to na colnici nedali vyzrat, ze tento tovar nie je mozne dovazat a este ma budu pokutovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    - ak majú na tovar certifikát, nech ti ho pošlú a ty si ho skontroluj, či je na ten výrobok, ktorý chceš nakupovať
    - ak si zavoláš do DHL, povedia ti cenu aj predpokladanú dobu dodania

    týmto by som začal

    p.s. môj názor:
    tovar bude musieť ísť cez colnicu a ty zaplatíš DPH, ináč to nevieš zaevidovať v účtovníctve
    oni ti ho vydajú aj keď nemá certifikát, akurát ho nebudeš môcť predávať

    Dovoz Tovaru z Ciny? Vzorky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.