Zavrieť

Porady

dovernici

Pekny den prajem, mala by som otázku ohladne zastúpenia majitelov bytov voci správcu. Moja otázka by bola, ci za jeden obytny dom, ktory má 3 schodiste, v kazdom schodisti 12 bytov, kolko moze mat doverníkov? Jedneho, alebo moze mat zvlast za kazde jedno schodiste? Ked napr. v jednom schodisti byvaly dovernik má znovu nadpolovicnú vacsinu hlasov, moze ostat doverníkom aj napriek tomu, ze na schodzi sa kazdí z podpísanych nezúcastní a prítomní, nadpolovicna vacsina si zvolí niekoho iného, povedzme jednu osobu?
Za odpoved dakujem, a peky den prajem
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ttroman Pozri príspevok

TRT a tri orechy


Firma ktorá odčítavala za 2011 , odčítala aj za 2012 (a vodu odčíta aj za 2013 )

Ja som iba "dočisťoval" = asi po 3 byty (zo 69) aj na UK aj na vodu.

Nejako som neporozumel aké používanie ( to myslíš ako Pepsiške keď chceli dať príplatok, že sa jej pes preváža vo výťahu hu hu hu hu ).
A tiež mi je nejasné, ako by si oddelil spoločnú elektrinu na výťah a na osvetlenie - - jedine že by si do senzorov spínania osvetlenia hneď džugol aj kameru a tá by počítala kto koľkokrát podráždil senzor / a návštevy by do kamery hlásili, komu pripísať čiarku / aj poštárka : komu v zime (keď nie je dosť svetla) nesie do vlastných rúk, tak mu pricapnúť aj svetlo aj výťah )
Tri výťahy, tri elektromery, osobomesiace v každom vchode, že? Ale len v tých bytov, ktoré ho používajú. Nie v tých, ktoré ho majú uzamknutý, od tretieho nadzemného podlažia, bývalo. Teraz už nie, aj na druhom sa rozhodli už vyvážať. Však naň prispievajú, aby mohol chodiť hore - dole.
Tri vchody, tri elektromery, osobomesiace v každom vchode vo všetkých bytoch, že?

Ale ako vidím, že u vás ste už na inej úrovní, iný level, že?

U nás ešte jednoducho, výťah. Používal, áno - nie. V programe napíšu počet osobomesiacov každému bytu. A k tomu výťah, áno, alebo nie.

No čo z dediny, z dediny.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ttroman Pozri príspevok
dal som aj o čerpaní, aj predbežný plán

a pridal som prehľad pohybov na účte BD (poč. stav, konečný , prírastky podľa druhu, úbytky podľa druhu ) - - sadlo to na cent
Si dobrý!!!
1 0
Erika.1 Erika.1

Erika.1 je offline (nepripojený) Erika.1

alaya1 Pozri príspevok
Ak budete mat schodzu vsetkych vlastnikov bytov v celom dome, urcite by som na tvojom mieste o tomto probleme hovorila a dala navrh na uznesenie a hlasovat o tom, ci ludia chcu len jedneho dovernika za cely dom, alebo chcu troch za kazdy vchod jedneho.
Aj tak bude, preto som nerobila nic s mnou podpísanym papierom... Len som chcela vediet, ci je nieco v zákone písané o tom, ze musí, príp. moze byt len jeden doverník... Ja som o tom v nom necítala...
Dakujem za odpovede
0 0
Erika.1 Erika.1

Erika.1 je offline (nepripojený) Erika.1

mackoivan Pozri príspevok
Erika- písomné hlasovanie má svoj zákonný postup- nemôžeš chodiť pokútne po bytoch a tam si dať niečo podpisovať. Okamžite trvaj na ukončení tejto nezákonnej praxe. A riadne na domovej schôdzi hlasujte, alebo si odhlasujte na niektoré odsúhlasenia písomnú formu, ale drž sa zákona! Musíte mať podareného správcu, keď rešpektuje to vaše hlasovanie po vchodoch a aj jeho spôsob.
Z casti uznám Tvoju pravdu... Ale nakolko sa na shodzach, ktoré su v spolocnych priestoroch v pivnici, "objaví" sa len par ludí. Viem, podla zákona nadpolovicna vacsina, príp. 2/3-nová vacsina "rozhoduje", ale to si predstav, ked z 36 bytov sa zucastni napr. max. 15 ludí, a z toho 2-2 z niekolkych bytov... Takto si nechat schválit a uznat "právoplatne" nieco by korektne nebolo a podla mna by to nebolo ani "správne" - napr. tomu, co hovorí zákon... O tom ani nehovorim, ze si ludia zvykli, ze sa opytaju "co bolo na schodzy?"

Je to tak, ako pises alaya1
0 0
Erika.1 Erika.1

Erika.1 je offline (nepripojený) Erika.1

Neskoro som zistila, ze uz su tu 3 strany . Som rada, ze inde je tiez vsetko v poriadku .
Citala som zakon aj ja, pochopila som tam pisane .
Ozaj si dobry ttroman . Pojdem k Tebe do "skoly" .
Dakujem za odpovede, upresnenia, prajem kazdemu prekrasne chvile
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ttroman Pozri príspevok
To máš v 1 vchode zvlášť elekzromer na výťah a zvlášť na svetlo ?
Čo nevieš čítať? V troch vchodoch v každom elektromer na svetlo a na výťah, plus v strednom ešte jeden na práčovňu a mangľovňu. Teda v dome SEDEM!

ttroman Pozri príspevok
1 BD (69 bytov) spravovať je prkotina (to je tam s technickým riešením asi tak, že idem okolo , pozriem (ani sa nezastavím) a poviem, ako to riešiť) - - mal som totiž ako prax údržbu(6 rokov) a energetiku (3 roky) vo firme (strojárskej), kde robilo cez 600 ľudí + PO , BOZP,enviro,VTZ,nájmy
Alebo s tvojou praxou a suverenitou to nedokážeš pochopiť, že aj tak môže byť?

ttroman Pozri príspevok

TRT a tri orechy


Firma ktorá odčítavala za 2011 , odčítala aj za 2012 (a vodu odčíta aj za 2013 )

Ja som iba "dočisťoval" = asi po 3 byty (zo 69) aj na UK aj na vodu.

Nejako som neporozumel aké používanie ( to myslíš ako Pepsiške keď chceli dať príplatok, že sa jej pes preváža vo výťahu hu hu hu hu ).
A tiež mi je nejasné, ako by si oddelil spoločnú elektrinu na výťah a na osvetlenie - - jedine že by si do senzorov spínania osvetlenia hneď džugol aj kameru a tá by počítala kto koľkokrát podráždil senzor / a návštevy by do kamery hlásili, komu pripísať čiarku / aj poštárka : komu v zime (keď nie je dosť svetla) nesie do vlastných rúk, tak mu pricapnúť aj svetlo aj výťah )

Vy to máte úžasné s tými kamerami? Hold, technický pokrok a prax dokážu spojením sa, divy. To sa potom pri ročnom vyúčtovaní každý vlastník, diví! Že? Čo za hlavičku to v dome majú?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ttroman Pozri príspevok
To máš aj 7 ČOM ??? alebo iba podružné

technicky rozumiem, že to tam máte, ale ako ekonóm tomu nerozumiem
(vyberám cca 120 000 záloh /(tento rok ide na FO cca 38 000) / tak sa nebudem zaoberať sprostosťou, či poonditých 1500€ budem rozdeľovať podľa 1,2,3 kritérií )

Keby si nebol suchár zahľadený do zákonom, tak vari pochopíš iróniu

PS t
y sa pýtaš ako tá babka učiteľka :
B. :A fond opráv by sa nedal znížiť ?
Veď som ho od júla znížil o 10 % (aj bez schôdze ), aj som vám ho znížil v rozpise záloh na 2013.
Pozrela do toho a zas.

B. :No ale o 3 eurá ?

(pritom mala mesačne do FO 30 € - - - ako keby som ja za to mohol, že 10% z 30 je 3 )
Si úžasný! Všetko sam? Spoluvlastníkom toho domu je v tom dome sveta žiť. Čo tam po nejakom zákone. Hlavne, že sú zdravý a spokojní!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ttroman Pozri príspevok
1, za necelé dva roky prišli raz na schôdzu v nadpolovičnej väčšine (žijú hlboko v socializme - - neviem ich presvedčiť, aby si zvolili aj zástupcu, čo rozumie papierom/financiám - - aby ma kontroloval (aj na to som sám )

2, píše sa zdraví (1. p. mn. č. m. r. )
Ani ich nepresviedčaj, nech si tak len žijú, ako v socializme. Ak im spomenieš demokraciu, zabiješ ich! Už potom, nebudú. A užívaj si to v zdraví a zdravý, keď už oni nie sú zdraví. Tak?
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

alaya1 Pozri príspevok
Tak to neviem, ako myslis, nakolko my mame vsetky byty odkupene. Sami sme si z FO rekonstruovali vsetko, aj male opravy, napr. schodov pri brane, vymeny PVC na prizemi, vo vytahu,Ale aj vacsie opravy a upravy. Spravca nam nehradil nic, ani nezabezpecebval, sami sme si nasli vsetky firmy .
To. že ste si sami našli firmy robíme aj my, ale pri väčších sumách hľadáme aj troch, ale z tých troch potom robíme výber no zaistí toho vybratého správca a nie my. A jedno (hrubo a podčiarknuté) nechápem Anka...to kto Vám spravuje financie ?( platí všetky platby ako za úk vodu, poistenie, atď, - nie správca?!
Naposledy upravil Zitulda : 25.02.13 at 10:37
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zitulda Pozri príspevok
To. že ste si sami našli firmy robíme aj my, ale pri väčších sumách hľadáme aj troch, ale z tých troch potom robíme výber no zaistí toho vybratého správca a nie my. A jedno (hrubo a podčiarknuté) nechápem Anka...to kto Vám spravuje financie ?( platí všetky platby ako za úk vodu, poistenie, atď, - nie správca?!

Samozrejme, vsetko spravca, moj prispevok je odpovedou na iny prispevok, tu vetu som pisala v zmysle, ze vsetky firmy si vyberame sami, aj material nakupujeme, na tie drobne upravy, opravy, spravca to preplati z nasho FO.Okrem vytahov, revizii, tie zabezpecuje spravca, samozrejme. My mame v nasom vchode velmi akcnu dovernicku, uz zacinam rozmyslat, ze asi ma dovod sa takto angazovat...aj teraz pri zateplovani, obisla spravcu, vsetko riesi s "kolegami" z inych vchodov cez nejaku firmu, co "riadi" rekonstrukcie. Spravca to urobi zadarmo,v ramci spravovania domu, my zaplatime 14000 eur nejakej firme, za vybavovacky.Zial, su tu sami stari ludia, nerozumeju, hlasuju, ako sa vyzaduje.
Naposledy upravil alaya1 : 25.02.13 at 11:41
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať