Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mám to čierne na bielom, hned som spokojnešia

    Dobrý deň,

    Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
    Podľa článku 22 zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR (238/2003 Z. z.) sa na vylúčenie dvojitého zdanenia použije metóda zápočtu dane.

    Ing. Katarína Durajová, odbor podpory a služieb pre verejnosť

    Váš dopyt:

    Poprosím:

    Výhra v Čechách bola v Čechách zdanená - 15 % daňou zo sumy..... Môžem si túto výhru v DP vyňať, alebo musím použiť metódu zápočtu dane? Ďakujem.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pýtaš sa teraz na DP z dane z pridanej hodnoty, alebo na DP z príjmov?
    Pytam sa ohladom DP z príjmov a na doklade o výhre je suma 266 € bez DPH. tak do DP mam dať tu sumu 266 € ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lleennkkaa1 Pozri príspevok
    Pytam sa ohladom DP z príjmov a na doklade o výhre je suma 266 € bez DPH. tak do DP mam dať tu sumu 266 € ?
    Áno, 266€

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Poprosím:
    Uvažujem správne, že príjem z peňažnej výhry v Čechách môžem v DP vyňať?
    ewita888 doplním, v CZK bola zdanená

    -Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

    -Dana-
    Vyňatie platí len ak sa poberajú príjmy zo závislej činnosti, inak platí zápočet dane.
    Ak je dotyčná osoba zdravotne poistená na Slovensku tak odvody bude platiť.

    Jedine, že by nevznikla povinnosť podať DP alebo výhra by bola u nás oslobodená od dane....

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    -Dana- Pozri príspevok
    Vyňatie platí len ak sa poberajú príjmy zo závislej činnosti, inak platí zápočet dane.
    Ak je dotyčná osoba zdravotne poistená na Slovensku tak odvody bude platiť.

    Jedine, že by nevznikla povinnosť podať DP alebo výhra by bola u nás oslobodená od dane....
    ok, čosi som našla na nete, použijem metódu zápočtu..
    Naposledy upravil ewita888 : 19.03.13 at 21:04

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Ešte skúsim vytiahnuť moju otázku /prísp. 8/ na svetlo božie, pretože stále mi to vrta v hlave a názory sa líšia..

    V zmluve o zamedzení dvojitého zdanie z ČR som našla :
    Článok 20
    Iné príjmy


    1. Príjmy rezidenta jedného zmluvného štátu, nech majú zdroj kdekoľvek, ktoré sa neuvádzajú v predchádzajúcich článkoch tejto zmluvy, podliehajú zdaneniu iba v tomto štáte.

    2. Príjmy rezidenta jedného zmluvného štátu z výhier v lotériách, stávkach a iných podobných hrách, z výhier v súťažiach a žrebovaniach, ktoré majú zdroj v druhom zmluvnom štáte, sa však možu zdaniť aj v tomto druhom štáte.

    3. Ustanovenia odsekov 1 a 2 sa neuplatnia na príjmy iné než príjmy z nehnuteľného majetku, ktorý je definovaný v článku 6 odseku 2, ak príjemca takýchto príjmov, ktorý je rezidentom jedného zmluvného štátu, vykonáva svoju činnosť v druhom zmluvnom štáte prostredníctvom stálej prevádzkarne, ktorá sa tam nachádza, a ak právo alebo majetok, za ktoré sa príjmy platia, sa skutočne spája s touto stálou prevádzkarňou. V takom prípade sa uplatnia ustanovenia článku 7.

    Vedel by to niekto vyložiť?

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    http://www.enoviny.sk/?cid=61778

    Ak má však SR uzatvorenú s príslušným štátom
    zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, bude sa pri zdaňovaní cien a výhier zo zahraničia prednostne postupovať podľa tejto zmluvy, konkrétne podľa článku „Iné príjmy“. Vo všeobecnosti právo na zdanenie má výhradne štát rezidencie. V niektorých prípadoch môžu byť „Iné príjmy“ (konkrétne výhry v lotériách, stávkach a iných podobných hrách, výhry zo súťaží a žrebovaní) zdaňované aj v štáte zdroja (napr. zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR).
    Naposledy upravil zanetth : 21.03.13 at 14:00

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.