Zavrieť

Porady

zaloha na byt

Dobry den,
chcela by som poprosit o radu ako postupovat...chcela som si kupit byt, a predavajuci odo mna ziadal zalohu (dala som mu 300€), ziadnu zmluvu mi nedal, zobral odo mna iba peniaze.Ja som mu dala aspom podpisat prijmovy doklad o tom ze som mu peniaze dala.Byt som si nekupila, pretoze my uver neschvalaili, a peniaze mi nechce vratit.Nevedeli by ste mi prosim vas poradit, ako by som svoje peniaze dostala späť?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    buchač Pozri príspevok
    ...nijak ich nedostaneš ...
    Pochybujem , že by si aj na súde uspela ...nakoľko :

    1. Nemáš zmluvu , nemôžeš oponovať ...
    2. Príjmový doklad je len potvrdenka o prevzatí peňazí ..
    - môže na potvrdenke byť aj uvedený dôvod výplaty
    - záloha sa dáva na tie účely , že predajca Tebe drží nehnuteľnosť do tej kúpy ...
    - lenže je také nepísané pravidlo , že záloha sa nedáva naspäť , nakoľko si Ty odstúpila od kúpy ...ako vravím , nemáš zmluvu ...
    -a také isté podmienky sa zakomponúvavajú do tých zmlúv ...
    - veď on medzitým mohol mať kupca , ibaže Tebe držal byt a ten druhý kupec mohol medzitým kúpiť niečo iné ...

    skoda veru, mala som si stat za zmluvou aspom...teraz nic nedosiahnem...
    [QUOTE=buchač;2258589]...jj.....

    Keď máš dobre napísanú zmluvu a v nej jeden bod tých podmienok , že nedostaneš úver , nuž vtedy je povinný predajca zálohu vrátiť ...[/QUO


    dakujem za radu...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Lenuska2603 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som poprosit o radu ako postupovat...chcela som si kupit byt, a predavajuci odo mna ziadal zalohu (dala som mu 300€), ziadnu zmluvu mi nedal, zobral odo mna iba peniaze.Ja som mu dala aspom podpisat prijmovy doklad o tom ze som mu peniaze dala.Byt som si nekupila, pretoze my uver neschvalaili, a peniaze mi nechce vratit.Nevedeli by ste mi prosim vas poradit, ako by som svoje peniaze dostala späť?
    Dakujem
    ...nijak ich nedostaneš ...
    Pochybujem , že by si aj na súde uspela ...nakoľko :

    1. Nemáš zmluvu , nemôžeš oponovať ...
    2. Príjmový doklad je len potvrdenka o prevzatí peňazí ..
    - môže na potvrdenke byť aj uvedený dôvod výplaty
    - záloha sa dáva na tie účely , že predajca Tebe drží nehnuteľnosť do tej kúpy ...
    - lenže je také nepísané pravidlo , že záloha sa nedáva naspäť , nakoľko si Ty odstúpila od kúpy ...ako vravím , nemáš zmluvu ...
    -a také isté podmienky sa zakomponúvavajú do tých zmlúv ...
    - veď on medzitým mohol mať kupca , ibaže Tebe držal byt a ten druhý kupec mohol medzitým kúpiť niečo iné ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Lenuska2603 Pozri príspevok
    skoda veru, mala som si stat za zmluvou aspom...teraz nic nedosiahnem...
    ...jj.....

    Keď máš dobre napísanú zmluvu a v nej jeden bod tých podmienok , že nedostaneš úver , nuž vtedy je povinný predajca zálohu vrátiť ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.