Zavrieť

Porady

Ako podať daňové priznanie ak som pracovala v ČR a teraz som na ÚP?

Dobrý deň, potrebujem poradiť s daňovým priznaním.
V roku 2012 som pracovala od 01/2012 - 04/2012 v ČR na HPP, potom som dala výpoveď a od 01.05.2012 som evidovaná na Úrade práce SR - doteraz. Do 11/2012 som poberala aj podporu v nezamestnanosti. Trvalý pobyt mám na Slovensku a viem, že priznanie by som mala podat tiež tu v SR - pokial sa teda nemýlim.
Z práce v ČR mi poslali ,, Potvrdenie o zdanitelných príjmoch 01 - 04/2012,, ... potrebujem poradit ako mám postupovat ďalej... Aký typ priznania treba vyplnit (typ A) ? a čo všetko ešte treba do priznania doplnit - či aj údaje zo soc. poistovne - podpora a či to potvrdenie z ČR k priznaniu aj priložit ako prílohu?
PS: ak poznáte aj stránku kde je presný postup vyplnovania priznania s podobným problémom budem velmi rada.
Za odpovede Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak iné príjmy nie sú - tak treba spraviť DP typ A - je k tomu návod
    Uvádaš len zdaniteľné príjmy - dávky zo SP nie sú zdaniteľný príjem. Povinnou prílohou bude potvrdenie od českého zamestnávateľa (kópia)

    pisi je offline (nepripojený) pisi

    pisi
    V jednej diskusii som našla tento príspevok a neviem či si mám tiež pýtat nové potvrdenie, lebo tento riadok nemám tiež vyplnený...:
    r. 18. /Riadok sa volá -Úhrn pojistného podľa §38j.odst.8 zákona, které je povinen platit poplatník
    Ak na tom riadku máte 0, musíte si pýtať nové potvrdenie aj s vyplneným riadkom č18.

    pisi je offline (nepripojený) pisi

    pisi
    A ako to riešit s českými korunami - všetko treba prerátat na eura?.... akým kurzom?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pisi Pozri príspevok
    A ako to riešit s českými korunami - všetko treba prerátat na eura?.... akým kurzom?
    §31 odst2 - a môžeš si vybrať najvýhodnejší kurz
    doplním: "daňové tlačivá" http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...S82XzBfMlFUNjc!
    Naposledy upravil Katy a R : 25.02.13 at 12:52

    pisi je offline (nepripojený) pisi

    pisi
    Mám ešte jeden dotaz - dá sa daňové priznanie vyplnit aj niekde online na nete - poznáte nejaký doverný odkaz. Dakujem

    lusseta je offline (nepripojený) lusseta

    lusseta
    pridam sa do diskusie s otazkou: prijem z CR podavame danove na slovensku ide len o DB na dve deti ako postupovat dakujem za kazdu odpoved

    Ako podať daňové priznanie ak som pracovala v ČR a teraz som na ÚP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.