Zavrieť

Porady

Notebook nestartuje / zle startuje

Dobry den,

rad by som sa opytal na problem, ktory mam s mojim notebookom. Casto sa mi stava (mozno 3 zo 4 pokusov), ze mi notebook nenastartuje. Ked ho zapnem, ozve sa len zvuk z CD mechaniky ako keby chcelo nabootovat, disk a ventilator sa ani nezacnu tocit, obrazovka tiez nezapne a notebook ako keby zmrzne. Pomoze len vybrat baterku, odpojit siet a znovu skusit.
Ked sa nezapne, NTB sa dostane do stavu ze kontrolka svieti a ked podrzim tlacitko vypnutia kontrolna ledka pulzuje (ako v stave ked byval notebook len uspany) a uz NTB nereaguje na nic. Za normalnych okolnosti tato ledka svieti ked notebook ide a nesvieti ked je vypnuty.
Do toho stavu (pulzovania) sa casto dostane hned po beznom vypnuti notebooku. Vtedy uz viem, ze ked ho budem chciet znovu zapnut budem musiet odpojit siet a baterku.

Neviete kde zacat a v com by mohol byt tento problem? Este dodam, ze sa jedna o cca 5 rocny Asus.

Dakujem pekne za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Mne to robil tiež a to vtedy ak bola pripojená nabíjačka. Pomohlo mi štartovať len z batérie a nabíjačku pripojiť až po naštartovaní NB

    Michael0 je offline (nepripojený) Michael0

    Michael0
    Skusal som ho startovat aj iba na bateriu, aj iba na siet. Zo zaciatku sa mi zdalo, ze to pomohlo (menej casto som ho musel uplne odpajat) ale teraz uz mi to pripada, ze je to jedno. Startuje rovnako zle.
    Neviem poradiť , akurát sa pripájam . Notebook ASUS sa mi správa úplne rovnako. Robí to však vždy.(nie len niekedy) Či už bez baterky alebo s baterkou

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Po zapnutí a pri práci s pripojeným adaptérom ukazuje stav batérie? Pretože toto vyzerá na hardvérovú chybu napájacieho bloku. Pretože je už po záruke, odporúčam zálohovať všetky svoje súbory a poslať NB do servisu ( http://vip.asus.com/eservice/techser...Language=cs-cz ) - online kontaktný formulár.

    Notebook nestartuje / zle startuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.