Zavrieť

Porady

Zle uvedená DPH

Dobrý deň,

dostali sme FA z ČR na internetové služby aj s DPH. Fa bola zaplatená napriek tomu že mala byť vystavená bez DPH a v daňovom priznaní sa má uplatniť ako samozdanenie. Ako to účtovne správne viesť, pretože firma na DPH vystaví dobropis a peniaze vráti. Treba to viesť len ako pohľadávku voči firme vo výške DPH alebo treba DPH uviesť na 343?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Osobne si myslím že ak bude vystavovaný dobropis tak treba zmenu podchytiť na 343 a aj v daňovom priznaní, ak by dokázali uvedenú fa stornovať a poslať novú opravenú tak sa len platba naúčtuje ako preddavok, ktorý sa buď započíta s ďalšou fa alebo bude vrátený odosielateľovi na účet.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Oni by ti mali prerobiť pôvodnú faktúru, nie na ňu poslať dobropis, veď musia na nej mať uvedené, že ide o oslobodené plnenie podľa určitého § a nie tam mať vyčíslenú DPH.

    Neúčtovala by som to na 343.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Mne sa stal taký prípad minulý mesiac a ja som celú sumu aj s DPH dala na nákladový účet.Potom vystavili dobropis-to som dala mínusom a novú faktúru bez DPH som si samozdanila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.