Zavrieť

Porady

vyuzivanie spolocnych casti domu

môze nadpolovicna väcsina vlastnikov domu niekomu zabranit vyuzivat spolocne casti domu?Podla Zakona N.Rady S.R. 182/1993, §13 ods.1. z vlastnictvom bytu a nebytoveho priestoru je nerozlucne spojene spoluvlastnictvo spolocnych casti a zariadeni domu.ods.2-Spoluvlastnici spolocnych casti ......sa nemôzu dozadovat zrusenia spoluvlastnictva podla obcianskeho zakonnika.Z tohto mi vyplyva,ze nikto mi nemoze zabranit pouzivat spolocne zariadenia domu/v mojom pripade zadny vchod/ide o iniciativu domovej dôvernicky,ktora sa rozhodla zadny/funkcny a dokonca zamrezovany/vchod uzamknut a odmieta vydat kluce ostatnym spoluvlastnikom,odvolavajuc sa na nesuhlas nadpolovicnej väcsiny.v dome je 26 bytov a 4-5majitelia tieto kluce pozadujeme.spravca sa k tomu postavil alibisticky-ak chcem mam sa z dôvernickou sudit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    cikis Pozri príspevok
    môze nadpolovicna väcsina vlastnikov domu niekomu zabranit vyuzivat spolocne casti domu?Podla Zakona N.Rady S.R. 182/1993, §13 ods.1. z vlastnictvom bytu a nebytoveho priestoru je nerozlucne spojene spoluvlastnictvo spolocnych casti a zariadeni domu.ods.2-Spoluvlastnici spolocnych casti ......sa nemôzu dozadovat zrusenia spoluvlastnictva podla obcianskeho zakonnika.Z tohto mi vyplyva,ze nikto mi nemoze zabranit pouzivat spolocne zariadenia domu/v mojom pripade zadny vchod/ide o iniciativu domovej dôvernicky,ktora sa rozhodla zadny/funkcny a dokonca zamrezovany/vchod uzamknut a odmieta vydat kluce ostatnym spoluvlastnikom,odvolavajuc sa na nesuhlas nadpolovicnej väcsiny.v dome je 26 bytov a 4-5majitelia tieto kluce pozadujeme.spravca sa k tomu postavil alibisticky-ak chcem mam sa z dôvernickou sudit

    A tých 20 vlastníkov čo o tom rozhodli ? Prečo ? Máte problémy v zadnom vchode? ...asi nechodíš veľmi na schôdze, že?...no ale na druhej strane, ak bude treba použiť zadný vchod z nejakého bezpečnostného dôvodu, tak neviem čo urobíte, ak pani dôverníčka bude na druhom konci SR.......ako ste si rozhodli, tak budete mať...chceš sa biť a nevieš s kým...
    ...skús sa opýtať požiarníkov a poslať ich stanovisko "Nitschneiderovej" ...čiže dôverníčke
    Naposledy upravil Halli : 01.03.13 at 18:35 Dôvod: doplnene slovo

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    zabrániť nie, ale usporiadať užívanie áno, napr. väčšina odhlasuje, kto aké pivničné kobky bude užívať s tým, že bude zachovaný spoluvlastnícky podiel. Zadný vchod nie je ten prípad.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    cikis
    ide o iniciativu domovej dôvernicky,ktora sa rozhodla zadny/funkcny a dokonca zamrezovany/vchod uzamknut a odmieta vydat kluce ostatnym spoluvlastnikom,
    Upozornite "dôverníčku", že uzavretím a zablokovaním zadného vchodu porušuje bezpečnostné a protipožiarné pravidlá (už aj tým, že znefunkčnila jeden z dvoch únikových a evakuačných východov) a mohlo by to pre ňu mať blbé následky, až by to pri bezpečnostnej požiarnej kontrole zistili. Bola by to pokutička jak lusk (samozrejme by ste to zacvakali všetci, ale potom by to musela ona vám vrátiť).
    A nik nemá právo rozhodovať o tom, kto bude, alebo nebude používať ten vchod - patrí všetkým!

    vyuzivanie spolocnych casti domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.