Zavrieť

Porady

nárok na podporu v nezamestnanosti

Som zamestnaná od 1.5.2001 (TPP), v období od 1.1.2011 do 30.6.2011 som bola evidovaná na Úrade práce, poberala som podporu v nezamestnanosti, 1.7.2011 som nastúpila do zamestnania, PP skončil dohodou 31.12.2012. Pri evidencii na ÚP ma informovali , že v nasledujúcom období nemám nemám nárok na podporu v nezamestnanosti. Spĺňam podmienku poistenia minimálne 730 dní za obdobie posudzovaných troch rokov (aj po zohladnení obdobia, keď som bola evidovaná na ÚP). Podľa vyjadrenia pracovníčky ÚP, by som musela odpracovať v kuse , od poslednej evidencie na ÚP minimálne dva roky, aby mi vznikol nárok na podporu. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Po vyčerpaní podpory v nezamestnanosti po dobu 6 mesiacov, musíte opäť odrobiť 2 roky, aby Vám vznikom nárok na podporu. Inak nárok nemáte.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lenkalik Pozri príspevok
    Som zamestnaná od 1.5.2001 (TPP), v období od 1.1.2011 do 30.6.2011 som bola evidovaná na Úrade práce, poberala som podporu v nezamestnanosti, 1.7.2011 som nastúpila do zamestnania, PP skončil dohodou 31.12.2012. Pri evidencii na ÚP ma informovali , že v nasledujúcom období nemám nemám nárok na podporu v nezamestnanosti. Spĺňam podmienku poistenia minimálne 730 dní za obdobie posudzovaných troch rokov (aj po zohladnení obdobia, keď som bola evidovaná na ÚP). Podľa vyjadrenia pracovníčky ÚP, by som musela odpracovať v kuse , od poslednej evidencie na ÚP minimálne dva roky, aby mi vznikol nárok na podporu. Ďakujem za odpoveď
    Nemusí to byť "vkuse". Potrebuješ 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných troch rokoch. Obdobie evidencie na UP by sa ti započítalo len v prípade, keby si si počas neho platila dobrovolné poistenie v nezamestnanosti.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    nárok na podporu jej vznikne a bude sa rátať z vym.základov dva roky pred zaevidovaním, tj, ak čerpala rodič.dovolenku, tak len z obdobia po ukončení RD. Ak skončil jej pp ešte počas RD a nečerpala ani den riadnej dovolenky alebo neodporacovala v starej práci ani den (v takom prípade, ak by aj dostala preplatenú dovolenku alebo odstupné, tak zamestnanec neplatí odvody do soc.poistovne), tak z obdobia u nového zamestnávatela.

    ivad je offline (nepripojený) ivad

    ivad
    dobry den, chcela by som vás poprosiť o radu,ako je to s podporou v nezamestnanosti v tomto prípade: pani bola zamestnaná od augusta 2007 až do januára 2010, kedy nastúpila na materskú.tento rok vo feb.2013je skoncila materská, a u bývalého zamestnávateľa dostala výpoveď.na nasledujúci deň sa zamestnala, avšak ku koncu mesiaca podala výpoveď. Vznikne jej nárok na podporu?ak áno, v akej výške? z čoho sa bude brať priemer?

    ivad je offline (nepripojený) ivad

    ivad
    v starej práci dostala odstupne,materska jej skoncila 20. 21. bol ukonceny pracovny pomer a
    22. uz bola zamest.u noveho zamestnavatela. takze sa rata len prijem od noveho zamestnavatela?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    20. jej skončila rodičovská, nie materská..
    podpora sa jej bude rátať z príjmu 21.2. + z príjmu od nového zamestnávateľa

    nárok na podporu v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.