Zavrieť

Porady

ako riesit spolocny dvor ked sa neviem dohodnut zo susedom?

Som vlastnikom domu ,ktory ma spolocny dvor. Suseda ma predny a ja zadny dom .Problem je v tom ze maju psov ktory si ulavuju pred mojimi dverami,susedia prechadzaju popod mojimi oknami do zahrady , takze nemam ziadne sukromie. Chcel som to riesit dohodou ze prechod okolo mojho domu im umoznim o sedem a pol metra od mojho domu. Vznikol by im prechod siroky tiez sedem a pol metra. Kam sa mam obratit ked sa s nimi neviem dohodnut ? Ponukam im riesenie ale oni chcu nadalej prechadzat popod moje okna...dakujem za odpoved
Usporiadat
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
Povíííídali , že mu hráááli .....

Toč si tie svoje múdrosti aj naďalej .......
Občiansky zákon nieje múdrosť. Mal by to základ vedomosti a ak by si ju mal, nemusel by si nikomu búchať hlavu o stenu.
§ 141


(1) Spoluvlastníci sa môžu dohodnúť o zrušení spoluvlastníctva a o vzájomnom vyporiadaní; ak je predmetom spoluvlastníctva nehnuteľnosť, dohoda musí byť písomná.

(2) Každý zo spoluvlastníkov je povinný vydať ostatným na požiadanie písomné potvrdenie o tom, ako sa vyporiadali, ak nemala už dohoda o zrušení spoluvlastníctva a o vzájomnom vyporiadaní písomnú formu.

§ 142


(1) Ak nedôjde k dohode, zruší spoluvlastníctvo a vykoná vyporiadanie na návrh niektorého spoluvlastníka súd. Prihliadne pritom na veľkosť podielov a na účelné využitie veci. Ak nie je rozdelenie veci dobre možné, prikáže súd vec za primeranú náhradu jednému alebo viacerým spoluvlastníkom; prihliadne pritom na to, aby sa vec mohla účelne využiť a na násilné správanie podielového spoluvlastníka voči ostatným spoluvlastníkom. Ak vec žiadny zo spoluvlastníkov nechce, súd nariadi jej predaj a výťažok rozdelí podľa podielov.

(2) Z dôvodov hodných osobitného zreteľa súd nezruší a nevyporiada spoluvlastníctvo prikázaním veci za náhradu alebo predajom veci a rozdelením výťažku.

(3) Pri zrušení a vyporiadaní spoluvlastníctva rozdelením veci môže súd zriadiť vecné bremeno k novovzniknutej nehnuteľnosti v prospech vlastníka inej novovzniknutej nehnuteľnosti. Zrušenie a vyporiadanie spoluvlastníctva nemôže byť na ujmu osobám, ktorým patria práva viaznúce na nehnuteľnosti.
Ty nepotrebuješ vedieť, ty jednoducho vieš.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať