Zavrieť

Porady

E - shop Aky typ dorucenia / posta, kurier odporucate?

Je vhodne zasielat vyrobky objednane cez e- shop aj slovenskou postou? Ak chcem napr. ja aj zakaznik usetrit na postovnom? Aku kuriersku spolocnost odporucate? Ktora je najlacnejsia? Dakujem za odpovede!! Robila som si uz prieskum, ale neviem sa z toho vysomarit!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    Ja posielam slovenskou postou. Sice si to vystojim v rade, ale moji klienti ju maju najradsej. Dobierka je dobierka. Jeden rok som mal v ponuke kuriera aj postu a na kuriera som mal minimalne objednavky...

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Zalezi aj od tovaru Ked je to mensi tovar, tak aj postou, ked je to v eshope lacnejsie. Inak kurier...

    luciyta je offline (nepripojený) luciyta

    luciyta
    dakujem , viete mi poradit aj konkretne , ak kurier, tak aka spolocnost ma najlepsie ceny/ dobre spolahlive sluzby? jedna sa o tovar lahky vacsinou do 2 kg. Mozno v pripade vacsej objednavky do 5 kg.

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    luciyta Pozri príspevok
    dakujem , viete mi poradit aj konkretne , ak kurier, tak aka spolocnost ma najlepsie ceny/ dobre spolahlive sluzby? jedna sa o tovar lahky vacsinou do 2 kg. Mozno v pripade vacsej objednavky do 5 kg.
    Ja som vyuzival spolocnost DPD a produkt maly balik. Chlap pride vlozite mu tovar do obalky a ide k zakaznikovi
    V pripade posty je stale lacna varianta listova zasielka, do 2 kg a rozmeroch, ktore nepresahuju ich normu. Nevyhody su zrejme, ide to cez Slovensku postu. Pri balikoch, hlavne po ich zdrazeni je to na zvazenie, zalezi hlavne od poctu balikov, ktore budete posielat.

    karfiol je offline (nepripojený) karfiol

    karfiol
    Od 1. januára 2013 sa poštou oplatí posielať iba menšie doporučené listové zásielky (dobierky) a aj to iba do hmotnosti 1 kg. Nad 1 kg sa už oplatí posielať kuriérom. Odporúčam posielať cez poštu 1. triedou (zákazník by to mal mať už nasledujúci pracovný deň po dni podaja). Stojí iba 20 centov navyše.

    Všetky rozmernejšie zásielky a zásielky nad 1 kg sa oplatí posielať kuriérom (nie tým od pošty). Ja osobne som dostal najlepšie ponuky od UPS a GLS. DPD bolo drahšie a iné som neoslovil. Obrovskou výhodou kuriéra je poistenie zásielky v cene. Pri zásielkach od pošty to je platená služba navyše.
    Naposledy upravil karfiol : 17.03.13 at 12:30
    Vyhodou posty je stale Poste restante, teda naozaj najsirsia pobockova siet, kde si to mozu ludia zasielku prevziat bez ohladu na dorucenie kurierom. Vela ludi to stale preferuje, aj ked pomer ku kurierom sa otaca - hlavne tym, ako im rastie pociet zasielok a tym pocet samotnych kurierov = casovo flexibilnejsie dorucovanie.

    E - shop Aky typ dorucenia / posta, kurier odporucate?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.