Zavrieť

Porady

O klamstve jednej košickej realitky .

Dobrý deň,

Pred 1 mesiacom som oslovila realitku ktorá ponukala byt v KE, kt. som si chcela kúpiť. Uzavrela som 9.2.2013 s riaditeľom (konateľom) zmluvu o sprostredkovaní , predaj mal byť ukončený do 6 týždnov. Zaplatila som zálohu 1000 eur.
O 4 dni mi makler povedal ze majiteľka bytu na LV je nebohá , mrtva 2 roky, dedicske konanie je na súde, pretoze hladaju už roky nezvestneho tretieho dediča ...byt je teda nepredajný a nevysporiadaný.
Najnovsie som sa dozvedela že ten byt zdedilo neplnoleté 11 ročné dieťa...je teda predajný??,

Preto som požiadala riaditeľa RK ktorý peniaze s PPD prevzal, o vrátenie 1000,- eur.
Odmietol, že to este nie je iste či je nepredajny ten byt. Ja viem že klame, napisala som mu SMS ze ak mi na buduci deň 1000,- eur nevrati, tak pôjdem na policiu a podam trestne oznamenie že vymamil odo mna podvodom peniaze a ze je to z jeho strany bezdôvodne obohatenie.
Povedal s arogantným úsmevom nech idem...nebola som.
Poslala som mu písomú, doporučenú výzvu na vrátenie penazi na môj bankový účet. výzvu prevzal..a Nič.
6 týždňov síce neubehlo, ale ja potrebujem svoje peniaze späť...v konečnom dôsledku sú moje!
Je lepšie podať oznámenie na Prokuratúru, alebo políciu? Na prokuratúre stačí dať papiere do podateľne s razítkom?...alebo ako..? Ak podám na súd návrh na platobný rozkaz a ten sviniar to zaplatí o 1 týždeň, nemám šancu od neho vymôcť náhradu za kolky, právničku?
Budem rada ak mi niekto poradíte...,vlastné skúsenosti...,bez tej tisicky si uz dalsí byt nekupim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...trestné oznámenie podať na polícii--a dodať, že realitka musela vedieť, v akom stave je byt, pretože ho do ponuky musia vziať so všetkými vedomosťami o ňom...ak tú vedomosť o nevysporiadaní nemali,podávajú zavádzajúce informácie s účelom prevziať zálohu..klamstvo na tebe bolo účelové...
    ..prokúratúra rieši trestné oznámenie vyšetrovaním predmetu podania..
    ...a zverejnenie v médiách by bol asi najrýchlejším získaním tej tisícky,agentúra príde o zákazníkov..

    tigi1711 je offline (nepripojený) tigi1711

    tigi1711
    aj som myslela na to zverejnenie v médiach..., ale nemôže ma potom obviniť že ho ohováram? v mediach myslíte na nete ...alebo kde?

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    tigi1711 Pozri príspevok
    Pred 1 mesiacom som oslovila realitku ktorá ponukala byt v KE, kt. som si chcela kúpiť. Uzavrela som 9.2.2013 s riaditeľom (konateľom) zmluvu o sprostredkovaní , predaj mal byť ukončený do 6 týždnov. Zaplatila som zálohu 1000 eur....
    ...Preto som požiadala riaditeľa RK ktorý peniaze s PPD prevzal, o vrátenie 1000,- eur.
    Odmietol, že to este nie je iste či je nepredajny ten byt...
    Pozri si v zmluve, aké sú podmienky pre vrátenie zálohy.
    Naposledy upravil Llívia : 08.03.13 at 05:40

    tigi1711 je offline (nepripojený) tigi1711

    tigi1711
    1.)Zmluvne strany sa dohodli...že ich vzťah sa spravuje obchod. zákonnik 513/1991 Zb.
    2.)Od zmluvy môze zaujemca odstupiť zo zákonnych dôvodov alebo zaplatením odstupného ktorého výška je 3000 eur.
    3.) Ak by mali byť niektoré ustanovenia tejto zmluvy celkom alebo ciastočne neplatné, alebo stratia platnosť neskôr, nebudú tým dotknuté ostatné ustanovenia zmluvy. To isté platí, pokial by v zmluve vysli najavo medzery. Namiesto neplatného ustanovenia alebo na vyplnenie medzery sa má stanoviť primeranáúprava, ktorá pokial to bude možné, najviac zodpovedá tomu, čo chcú osoby, kt. zmluvu uzatváraj, pokial by pri vyhotovovaní zmluvy s týmto bodom počítali.

    Je zaujimavé, ze zmluvná pokuta 3.000,- eur sa týka len Záujemcu - teda mňa. Ak nejakým spôsobom zmarím,..(aj nepodpíšem) účel tejto zmluvy.
    Pre seba toto nevymyslel..čo vy na to?

    tigi1711 je offline (nepripojený) tigi1711

    tigi1711
    exekutor dostal zákazku...prečo love nenabehli? Maklér je nemajetný? Ten pán riaditeľ ktorý mi dlhuje 1000.- je zároveň konatelom RK ....s.r.o, ani jemu by nemali na co šahnuť? Ved určite má aj byt (flat).

    tigi1711 je offline (nepripojený) tigi1711

    tigi1711
    na katasterportale je stále tá nebožka, ziadna plomba, ako by žila.
    Možno by mi ten byt aj chceli predať, keby som nepovedala panu riaditelovi, ze pani ma 80 rokov a ked ona nepride, tak nech má notársky osvedcený podpis na Splnomocnení od chlapíka s ktorým on o byte jedná. ...ktovie..

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    tigi1711 Pozri príspevok
    na katasterportale je stále tá nebožka, ziadna plomba, ako by žila.
    Možno by mi ten byt aj chceli predať, keby som nepovedala panu riaditelovi, ze pani ma 80 rokov a ked ona nepride, tak nech má notársky osvedcený podpis na Splnomocnení od chlapíka s ktorým on o byte jedná. ...ktovie..

    ..no, vieš, kapor, čiže katasterportál, je inštancia sama o sebe divná, čo sa týka evidencie..uvediem jeden príklad z histórie- moja mama je už tri roky nebožka a ešte stále figuruje ako vecné bremeno na majetku môjho brata,ktorý je v exekúcii...čo dodať?..bude sa exekútor s tým párať?..kapor doklad-úmrtný list dávno dostal-a nyšť!...
    misoft Veru - vraj obnova 1x týždenne - a údaje sú tam staré 12 rokov (niektoré)

    tigi1711 je offline (nepripojený) tigi1711

    tigi1711
    Na stranke minv. som si stiahla Platobný rozkaz, ktorý vyplním. K nemu mám na súd doložiť daľší: Návrh na vydanie platobného rozkazu a to vyplnene tlačivo "platobný rozkaz" bude ako príloha? Kolko ..x podaní mám doniesť na súd? Je treba doniesť na podateľňu hned aj kolok?

    tigi1711 je offline (nepripojený) tigi1711

    tigi1711
    - prečinu podvodu podľa § 221 odst. 1, odst 2 Trestného zákona
    - prečinu sprenevery podľa § 213 odst. 1, 2 písm. a) Trestného zákona

    Ide o sumu 1.000,- eur. Nie je to trestný čin? Co to znamená prečin?
    Alebo mám napisať že podozrenie na spachanie trestného činu § 213, 221?
    Ako to mám správne formulovať aby sa to neobrátilo proti mne a zároveň to malo svoju opodstatnenú vážnosť?

    -túto otázku som napisala aj na prokuratúru,...... neráčili odpovedať......

    tigi1711 je offline (nepripojený) tigi1711

    tigi1711
    Návrh na zacatie trestneho stihania na prokuratúru uz mám spisaný, zajtra idem do podatelne po razitko. Uvidim či mi to vezmu.

    Co sa týka Platobného rozkazu, tak myslím že nemám čo stratiť, čítala som ze aj keby realiťak do 15 dni mi tú 1000 eur vyplatil, ja budem žiadať aj trovy konania, to je 6% poplatok v kolkoch- je 60 Eur. . Uroky z omeškania ešte nemôžem žiadať (od dátumu mojej listovej doporučenej výzvy na zaplatenie dňa 5.3.2013)? Uroky sa žiadaju až po nezaplatení , po pravoplatnosti platobného rozkazu 9%.

    V kazdom prípade v platobnom návrhu budem žiadať 1.000+60 Eur= 1060 eur. Bude to takto v poriadku?

    tigi1711 je offline (nepripojený) tigi1711

    tigi1711
    ...nuž podala som trestne oznámenie na Prokuratúru, na konkrétne meno osoby ktorá 1000 eur odo mna prevzala a dal mi Prijmový pokl. doklad zo svojim podpisom,.....dostala som predvolanie z policie na výsluch poškodeného, že zahajili trestné stíhanie na neznámeho páchatela v realitke s názvom A....., lenze ja som podala trestne oznámenie na konkretne meno riaditeľa Petra ......., nie na realitnú spoločnosť v ktorej pracuje bohviekolko maklerov atd. ..

    Buchač, aj u teba to tak bolo ked si podával trestne oznámenie? Ze na neznámeho pachatela? Alebo si mám myslieť že ten riaditel P. je kamarát toho policajta a ten schválne pretočil trestné oznámenie na neznámu osobu, aby pán Peter nemal ani šupinku špiny na svojom čistom mene?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tigi1711 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Pred 1 mesiacom som oslovila realitku
    Celkom by ma zaujímalo , že ktorá ???
    ktorá ponukala byt v KE, kt. som si chcela kúpiť. Uzavrela som 9.2.2013 s riaditeľom (konateľom) zmluvu o sprostredkovaní , predaj mal byť ukončený do 6 týždnov. Zaplatila som zálohu 1000 eur.
    O 4 dni mi makler povedal ze majiteľka bytu na LV je nebohá , mrtva 2 roky, dedicske konanie je na súde, pretoze hladaju už roky nezvestneho tretieho dediča ...byt je teda nepredajný a nevysporiadaný.
    Najnovsie som sa dozvedela že ten byt zdedilo neplnoleté 11 ročné dieťa...je teda predajný??,
    Majiteľom bytu môže byť aj dojča ...
    Na druhej strane tento byt ale predajný je .
    Záleží aj od postupu zákonného zástupcu dieťaťa , no tento musí konať v záujme maloletého !!!

    Preto som požiadala riaditeľa RK ktorý peniaze s PPD prevzal, o vrátenie 1000,- eur.
    Odmietol, že to este nie je iste či je nepredajny ten byt. Ja viem že klame, napisala som mu SMS ze ak mi na buduci deň 1000,- eur nevrati, tak pôjdem na policiu a podam trestne oznamenie že vymamil odo mna podvodom peniaze a ze je to z jeho strany bezdôvodne obohatenie.
    Jednoznačne ide o tieto § ...
    Povedal s arogantným úsmevom nech idem...nebola som.
    Nuž chyba...
    Poslala som mu písomú, doporučenú výzvu na vrátenie penazi na môj bankový účet. výzvu prevzal..a Nič.
    6 týždňov síce neubehlo, ale ja potrebujem svoje peniaze späť...v konečnom dôsledku sú moje!
    Je lepšie podať oznámenie na Prokuratúru, alebo políciu? Na prokuratúre stačí dať papiere do podateľne s razítkom?...alebo ako..? Ak podám na súd návrh na platobný rozkaz a ten sviniar to zaplatí o 1 týždeň, nemám šancu od neho vymôcť náhradu za kolky, právničku?
    Budem rada ak mi niekto poradíte...,vlastné skúsenosti...,bez tej tisicky si uz dalsí byt nekupim.
    Hm ....čo je lepšie ???

    Sú dva postupy :

    1. Podať na uvedenú realitku návrh na vydanie platobného rozkazu , aj s oprávnenými nárokmi na tie výdavky ...

    2. Podať trestné oznámenie na spáchanie :
    - prečinu podvodu podľa § 221 odst. 1, odst 2 Trestného zákona
    - prečinu sprenevery podľa § 213 odst. 1, 2 písm. a) Trestného zákona

    Podanie sa dá dať aj na políciu a aj na prokuratúru ...
    Lepšia varianta je tá prokuratúra , rýchlejší postup bude následne ...lebo aj to podanie na polícii putuje najprv na prokuratúru a následne je poverený vyšetrovateľ , ktorý prípad dostane na súd...
    Jednoznačne do podateľne , kde pracovníčka udrie razítko s dátumom a prideleným číslom , takže ak sa jeden potrebuje informovať , vie aspoň určité údaje ...

    Dopredu upozorňujem , že súdy sú zavalené kauzami ....
    Taktiež nikde nie je napísané , že ak bude vydaný rozsudok , že oprávnený sa okamžite dostane k svojim peniazom ...

    Poznámka :
    ...dal som obe postupy ....v oboch som uspel - vyhral ...
    Platobný rozkaz vydaný ...
    Maklér odsúdeny na podmienku ...
    Exekútor dostal zákazku ...
    Love zatiaľ nenabehli ...
    Tri roky sa to už ťahá ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tigi1711 Pozri príspevok
    O 4 dni mi makler povedal ze majiteľka bytu na LV je nebohá , mrtva 2 roky, dedicske konanie je na súde, pretoze hladaju už roky nezvestneho tretieho dediča ...byt je teda nepredajný a nevysporiadaný.
    Najnovsie som sa dozvedela že ten byt zdedilo neplnoleté 11 ročné dieťa...je teda predajný??,


    Odmietol, že to este nie je iste či je nepredajny ten byt. Ja viem že klame, napisala som mu SMS ze ak mi na buduci deň 1000,- eur nevrati, tak pôjdem na policiu a podam trestne oznamenie že vymamil odo mna podvodom peniaze a ze je to z jeho strany bezdôvodne obohatenie.
    tigi1711 Pozri príspevok
    1.)Zmluvne strany sa dohodli...že ich vzťah sa spravuje obchod. zákonnik 513/1991 Zb.
    2.)Od zmluvy môze zaujemca odstupiť zo zákonnych dôvodov alebo zaplatením odstupného ktorého výška je 3000 eur.
    3.) Ak by mali byť niektoré ustanovenia tejto zmluvy celkom alebo ciastočne neplatné, alebo stratia platnosť neskôr, nebudú tým dotknuté ostatné ustanovenia zmluvy. To isté platí, pokial by v zmluve vysli najavo medzery. Namiesto neplatného ustanovenia alebo na vyplnenie medzery sa má stanoviť primeranáúprava, ktorá pokial to bude možné, najviac zodpovedá tomu, čo chcú osoby, kt. zmluvu uzatváraj, pokial by pri vyhotovovaní zmluvy s týmto bodom počítali.

    Je zaujimavé, ze zmluvná pokuta 3.000,- eur sa týka len Záujemcu - teda mňa. Ak nejakým spôsobom zmarím,..(aj nepodpíšem) účel tejto zmluvy.
    Pre seba toto nevymyslel..čo vy na to?
    Choď za ním ...nech zdokladuje tvrdenia ...
    Ak máš údaje o byte , prelustruj https://www.katasterportal.sk/kapor/ a zistíš z výpisu konkrétne údaje ...kto je majiteľom ,či je plomba ( dedičské konanie )...a podobne ...

    Moja zásada je , že nevarujem vopred nikoho ( alebo len do určitého času ) ...následne konám ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tigi1711 Pozri príspevok
    Na stranke minv. som si stiahla Platobný rozkaz, ktorý vyplním. K nemu mám na súd doložiť daľší: Návrh na vydanie platobného rozkazu a to vyplnene tlačivo "platobný rozkaz" bude ako príloha? Kolko ..x podaní mám doniesť na súd? Je treba doniesť na podateľňu hned aj kolok?
    Zle na to ideš ...úplne zle ....
    Návrh na vydanie platobného rozkazu a Platobný rozkaz sú dve rozdielne veci ...obrovský rozdiel ...


    Platobný rozkaz vyplňuje súd a nie navrhovateľ ....
    Na súd dávaš iba ten Návrh na vydanie .....nič iné ...

    Počet rovnopisov je podľa počtu odporcov, plus jeden pre súd ...

    Po prijatí Návrhu na vydanie platobného rozkazu súdom súd vyzve na uhradenie v stanovenej lehote súdneho poplatku vo výške 6% z dlžnej istiny, ktorý aj vyčísli. Vo výzve oznámi aj spôsoby, akými tento poplatok uhradiť.
    Podľa zákona o súdnych poplatkoch je možné súdny poplatok zaplatiť kolkovými známkami, v hotovosti, poštovým poukazom na príslušný účet alebo prevodom z účtu v banke.
    Kolkovými známkami a v hotovosti sa môžu platiť poplatky, len ak v jednotlivom prípade neprevyšujú sumu 300 eur.
    Naposledy upravil buchač : 09.03.13 at 06:58

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tigi1711 Pozri príspevok
    - prečinu podvodu podľa § 221 odst. 1, odst 2 Trestného zákona
    - prečinu sprenevery podľa § 213 odst. 1, 2 písm. a) Trestného zákona

    Ide o sumu 1.000,- eur. Nie je to trestný čin? Co to znamená prečin?
    Alebo mám napisať že podozrenie na spachanie trestného činu § 213, 221?
    Ako to mám správne formulovať aby sa to neobrátilo proti mne a zároveň to malo svoju opodstatnenú vážnosť?

    -túto otázku som napisala aj na prokuratúru,...... neráčili odpovedať......
    Podľa škodlivosti a závažnosti rozlišujeme trestné činy na prečiny a zločiny.

    Úmyselne možno spáchať prečin alebo zločin.
    Prečin je každý úmyselný trestný čin, ak zaň podľa Trestného zákona možno uložiť trest odňatia slobody neprevyšujúci 5 rokov.
    Ostatné úmyselné trestné činy sú zločiny.
    Za zločin sa považuje aj prečin, ak zaň v prísnejšej skutkovej podstate hrozí trest odňatia slobody s hornou hranicou prevyšujúcou 10 rokov.
    Najnebezpečnejší je obzvlášť závažný zločin, za ktorý možno uložiť trest odňatia slobody v trvaní najmenej 10 rokov.


    ...ak si nevieš rady , tak navštív právnika ,nech spíše žalobu ...
    Prokuratúra sa prkotinami nezapodieva ...prednášky z trestného práva sa inde konajú .....
    ...respektíve google podá nejaké to info ..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tigi1711 Pozri príspevok
    ...nuž podala som trestne oznámenie na Prokuratúru, na konkrétne meno osoby ktorá 1000 eur odo mna prevzala a dal mi Prijmový pokl. doklad zo svojim podpisom,.....dostala som predvolanie z policie na výsluch poškodeného, že zahajili trestné stíhanie na neznámeho páchatela v realitke s názvom A....., lenze ja som podala trestne oznámenie na konkretne meno riaditeľa Petra ......., nie na realitnú spoločnosť v ktorej pracuje bohviekolko maklerov atd. ..

    Buchač, aj u teba to tak bolo ked si podával trestne oznámenie? Ze na neznámeho pachatela? Alebo si mám myslieť že ten riaditel P. je kamarát toho policajta a ten schválne pretočil trestné oznámenie na neznámu osobu, aby pán Peter nemal ani šupinku špiny na svojom čistom mene?
    ...u mňa nie...
    Na konkrétnu osobu a tá bola aj vypočúvaná , súdená a aj odsúdená ...

    Lenže nik nevidí do myslenia vyšetrovateľa.......a je smutné , že na takýchto postoch sedia " aj kvalifikovaní " jednotlivci , ktorí majú príslušné vzdelanie ...napríklad aj doktor veterinár...
    Potom to aj tak vyzerá ...

    Či schválne a či nie , to je iná otázka ...
    Niekto bude musieť byť vypočutý a je úplne jedno , či ide o majiteľa alebo nejakého makléra .
    Dôkazné bremeno ( príjmový doklad o zálohe , podklady z LV podľa KN o nepredajnosti ....) máš k dispo , tak nimi operuj ...
    Počkal by som nejakú chvíľku na vývoj a následne zbehol osobne za oným vyšetrovateľom pre vysvetlenie na dané konanie - stíhanie neznámeho páchateľa ...
    Sťažovať sa dá vždy ...samozrejme , že o nejaký stupeň vyššie ...
    Je to proste boj s veternými mlynmi , beh na dlhé trate ...
    tigi1711 ..pokračovanie...zo súdu som dostala žiadosť o zaplatenie súdneho poplatku 6%, to je 60 EUR aby mohli vydať Platobný rozkaz proti Petrovi G.
    O 1 den neskôr mi zazvonil mobil a z neznámeho čísla mi zavolal Peter G., že 1.000,- EUR mi už vrátil na účet. Povedala som mu že dobre, ale podniknuté oznámenia na Prokuratúre a SOI-ke už nestiahnem. Vtedy bol ochotny sa aj ospravedlniť, Ja som to nechala, aby na tú políciu šiel a zamyslel sa nad sebou aspoň. Na polícii oznámil že to už vyplatil a tak to zabalili.
    Ja len lutujem, že som ten návrh na Platobný Rozkaz nepodala na súd skôr, aby mal za toto svoje podvodnícke konanie aspoň nejaký finančný postih (zaplatenie súdnych poplatkov 60 Eur)ˇ.
    ENDE.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.