Zavrieť

Porady

Plastové okná

Dobrý deň, chcel by som si kúpiť plastové okná do panelového bytu. S celkovej ponuky predajcov okien som vyselektoval štyroch a tí poslali ponuky. Mohol by mi niekto poradiť, ktorí s týchto typov je najlepší? (profil, kovanie, skúsenosti). Ďakujem za každý názor. Poprípade môžete odporučít aj iné firmy. Cena je za 4 okná + 2x balkónové dvere.


1. PLAST-ROL / KBE System_70mm / 5 komorový / kovanie MACO / dvojsklo U = 1,1W/m2, Rw = 28 db - cena 1800 eur
2. FENESTRA / REHAU EURO 70 / 5 komorový / kovanie G-U UNI - JET D / dvojsklo U = 1,1W/m2, zvukova izolácia 34-45 db - cena 1500 eur
3. ANEKO / GEALAN S 8000 IQ EXTRA CLASS PLUS / 6 komorový / kovanie MACO Multi-Matic / dvojsklo - cena 1800 eur
4. INCON / INCON ELEGANCE 71mmm / 5 komorový / kovanie Winkhaus activPilot / dvojsklo - cena 2200 eur.
fetya ja mam od slovfenstherm 3skla rok na RD, zatial spokojnost. Rodicia maju na panelaku 2skla od incon, su spokojni. Vela zalezi na montazi. Ked vidim stare os. auto s privesom a hobby naradie, ktore vyberaju z auta robosi, tak trochu neverim, ze su to profici.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
Dajte pozor pri výbere na firmu.Fa s plastovými oknami začínajú mať problémy .Nie všetko je cena.Aby ste nezaplatili za okná dvakrát!!!

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

fefe30
Ja mám 3., ale trojskla. Zatial spokojnnost. S oknami som nemal problem. V tvojom pripade by som urcite siel do 3. skla. 2 sklo mam v garazi. Do bytu alebo domu by som nad iným ako 3 sklom ani neuvažoval.

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

jezo421
Do panelaku zas nema az tak cenu hnat sa za nizkym Ug. Trojskla su fajn pokial ide o parametre, lenze tu tazke. U okien to az tak nevadi, tie clovek vacsinou vyklapa, ked sa nechava dlho otvorene. Balkon sa vsak casto necha otvoreny dokoran. Nech si hovori kto chce, co chce, sucasne kovania taku zataz dlhodobo nestihaju. Zacnu sa blbo zatvarat a moznosti "dostelovania" maju tiez svoje hranice. Vyrobca skrutkuje na spodok ramu kusok zosikmeneho plastu a tym to povazuje za vybavene - vsak kridlo sa pri zatvarani na nom nadvihne. Nejako to sice funguje, ale prijemne to teda nie je.

p.s. ale v podstate som ani nemal chut nieco napisat, lebo tem o vybere okien je tu asi 1000., vsetky na jedno kopyto...

12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac 12janci12
No - k tej váhe atď. Máme trojsklo, Salamander, kovanie Siegenia Aubi namontované už 6 rokov. Nešetrili sme, máme urobené utesnenie montážnej špáry atď. A teraz to hlavné - mimo každoročného namazania som neurobil na nich nič, nemusel som napriek veľkej váhe nič doštelovávať a to som na presný chod háklivý. Takže tak. Ak si kúpim niečo drahšie, možno to neznamená že ma niekto oj....... ale naopak že som kúpil niečo kvalitné, čo dlho dobre funguje. Dvojsklo je nezmysel, z dvojskla pomaly uniká plyn a tým sa zhoršujú tepelnoizolačné vlastnosti skla. Keď máte trojsklo, tak stredná tabuľa zabraňuje tomu, aby plyn prechádzal priamo od vonkajšieho skla k vnútornému a odovzdával teplo (nie je tam priame prúdenie). Takže také sklo aj po dlhšej dobe (keď stratí časť plynu) bude mať citeľne lepšie parametre.
Ešte jedna rada - parapety vám ponúknu určite biele - lebo s tými majú najmenej problémov. Keď vidím biely parapet, tak by som grcal. Z vonku by ste mali dodržať pôvodnú farebnosť na bytovke. My sme si dali z vnútra tmavú jelšu, vyzerá to super s bielymi oknami. Netreba sa báť farieb a keď chcete, tak vám vedia dať niečo normálne a nie to čo je ľahké (lacné).

lutec je offline (nepripojený) lutec

lutec
Tie okná majú porovnateľné parametre
Kovanie Maco alebo WH - OK
Pozor na sklo, aby bolo certifikované (najlepšie Nitrasklo)
Pozor na rámik, aspoň nerezový a určite nie Al.
INCON používa normálne profil Deceunink, a ten je asi o torošišku viac premakaný.
Ten hore, čo doporučuje do paneláku 3-sklo nevie nič o tepelných vlastnostiach stavebných konštrukcií.
Správne ti radia páni pod jezo421 a 220870
Veľký pozor na výber firmy.
INCON PD nie je INCON TN atď. Sú to väčšinou samostatné právnické subjekty a tie majú zmluvy so živnostníkmi na montáž.
Keď je problém, prehadzujú si horúci zemiak medzi sebou, a problémy sú väčšinou pri neodbornej montáži.

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

sabikeuk
Doteraz som bol rozhodnuty pre okna a dvere od Schuco Corona SI82 (dodavatel z KE), cena porovnatelna s Geneo, Blue Evo, Trocal 88, Slovaktual KE (suma cca 7000 euro). Teraz mi vsak prisla ponuka od Slovaktualu (profil HL pasiv) z Presova na okna a dvere za 6000 euro.... :shock: akurat vchodove dvere su profil ID5000...tak a mam chrobaka v hlave ... :roll:
erik555 ked stredove tesnenie, tak taky profil, kde ja pevna plastova stena na ktoru dosada celoobvodove gumove tesnenie! Kde je iba gumova stena, tak mne osobne sa take stredove tesnenie nepaci! To je v rohoch nespojene. Taketo je aj napr. na tom Schuco Corona SI82. Napr. tie profily od Aluplast, ktore pouziva aj Slovaktual, maju pevnu plastovu stenu, na ktoru dosada gumove tesnenie...je rovnake ako to z vnutornej strany.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.