Zavrieť

Porady

Vrátenie preplatku zo SP na účet SZČO, ide do príjmu, ak si uplatňuje paušálne výdavky?

Potrebujem vedieť, či vrátenie preplatku zo soc.poisťovne na účet SZČO sa mu započítava do zdaniteľného príjmu, ak si uplatňuje paušálne výdavky? Lebo každý mesiac si platil odvody, aj keď bol na PN a z toho mu vznikol preplatok.
Usporiadat
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

andre111 Pozri príspevok
áno, rozumiem všetkému a dávam to ako príjem. A ako to bude s tými 40% výdavkami? Uplatní si aj z toho preplatku alebo nie?
áno,príspevok č 14
0 0
zuzana cinova zuzana cinova

zuzana cinova je offline (nepripojený) zuzana cinova

V roku 2012 bol na účet v banke pripísaný preplatok SP 600eur - príklad - živnostník bol dlhodobo PN...v roku 2012 preukázateľne zaplatil odvody vo výške 1017€ v DP 600eur zahrniem medzi zdaniteľný príjem,uplatním 40% paušálne výdavky a preukázateľne zaplatené odvody pripočítam v plnej výške 1017€ k paušálnym výdajom? alebo to už bude len rozdiel 1017-600=417€? ja by som tam dala 1017..či?
0 0
andre111 andre111

andre111 je offline (nepripojený) andre111

áno, dáte tam celú sumu 1017eur
0 0
zuzana cinova zuzana cinova

zuzana cinova je offline (nepripojený) zuzana cinova

andre111 Pozri príspevok
áno, dáte tam celú sumu 1017eur
A čo so zdravotkou? tam bol preplatok z RZZP už zdanený zrážkovou daňou...tú si môžem zrejme žiadať späť.. tento preplatok ale do príjmov podľa §6 nezaraďujem...??
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

zuzana cinova Pozri príspevok
A čo so zdravotkou? tam bol preplatok z RZZP už zdanený zrážkovou daňou...tú si môžem zrejme žiadať späť.. tento preplatok ale do príjmov podľa §6 nezaraďujem...??
nič si nemôžeš žiadať späť. je to daňovo vysporiadané .
0 0
zuzana cinova zuzana cinova

zuzana cinova je offline (nepripojený) zuzana cinova

Katy a R Pozri príspevok
nič si nemôžeš žiadať späť. je to daňovo vysporiadané .
Ani ked sa rozhodnem považovať ju za preddavok a nízkym základom dane mi vzniká nárok na preplatok?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

zuzana cinova Pozri príspevok
Ani ked sa rozhodnem považovať ju za preddavok a nízkym základom dane mi vzniká nárok na preplatok?
nemôžeš sa tak rozhodnúť - viď zák o DzP ... prípadne použi vyhľadávač (iba by som sa opakovala) - aj tu na porade je to už veľakrát riešené ..
0 0
zuzana cinova zuzana cinova

zuzana cinova je offline (nepripojený) zuzana cinova

Katy a R Pozri príspevok
nemôžeš sa tak rozhodnúť - viď zák o DzP ... prípadne použi vyhľadávač (iba by som sa opakovala) - aj tu na porade je to už veľakrát riešené ..
ok Katy ďakujem za tip na večerné čítanie tak ale v tom prípade to v príjmoch ani neuvádzam ak riešim paušál
0 0