Zavrieť

Porady

problem s PayPal

Ahojte, mam taky problem, ze mam zalozeny ucet na PP. Predal som jednu vec cez internet do zahranicia a dohodli sme, ze kupca mi posle peniaze cez PP bola to suma 450e. Do emailu mi dosla potvrdzujuca sprava ze transkacia prebehla, ale ked si otvorim PP tak na mojom ucte je stale nula. Nevedeli by ste mi s tym pomoct ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    pozri si hlavičku mailu odkial bol odoslany, možno tam niečo uvidíš.
    ešte ak by v tom maile bolo niečo na spôsob "najprv musíte poslať XY eur na tento účet aby sa platba odblokovala" tak by to bolo jasné.

    EricDaze je offline (nepripojený) EricDaze

    EricDaze
    Johny ty si poslal niekomu vec za 450e do zahranicia len na dobre slovo ? Pokial nemas v PP balance plusovu sumu, nikomu nic neposielaj !! Email sa da sfalsovat, aj adresu vedia naklonovat tak, ze vyzera akoby prisla priamo z PP.

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    A pozor na akykolvek odkaz smerujuci z takehoto emailu. Email moze odkazovat na falosnu stranku, ktora sa tvari ako Paypal. Takto sa daju lahko ziskat pristupove hesla (fishing).
    no takže ja som mu poslal tú vec nakoniec a teda až teraz čítam vaše príspevky a pekne so mnou vypiekol bastard zkurvený stálo ma to 20e + obsah balíka ktorý bohvie či mal vôbec takú hodnotu lebo sám sa do tých vecí nevyznám. No teraz ešte mi presne došiel email, že mám poslať 380e a potom dostanem 900e takže presne to isté sa mi stalo čo je napísané v tých odkazoch od bodliaka. Dal som na radu jedného známeho že to funguje tak že pošlem tracking number a paypal mi potom potvrdí tie peniaze na môj paypal účet ale o tom že to má byť vidieť aj v tom balance som nevedel. Toto je moja prvá transakcia cez paypal
    počujte ešte mám jednú otázku je možné že keď som otvoril nejaké odkazy čo mi došli v tých falošných emailoch a pravdepodobne som sa aj prihlásil na paypal cez to že by mi mohol vykradnúť účet ? alebo zneužiť moju karty kreditnú a platiť s ňou niekde ?

    tvojklub je offline (nepripojený) tvojklub

    tvojklub
    Johny1234567 Pozri príspevok
    počujte ešte mám jednú otázku je možné že keď som otvoril nejaké odkazy čo mi došli v tých falošných emailoch a pravdepodobne som sa aj prihlásil na paypal cez to že by mi mohol vykradnúť účet ? alebo zneužiť moju karty kreditnú a platiť s ňou niekde ?
    No určite by som uvažoval minimálne o odhlásení karty z paypal účtu. Alebo rovno zruš ten účet https://www.paypal.com/us/webapps/he...lutionId=11935
    a otvor nanovo. Pokiaľ ťa už nalákal podvodník na kliknutie na link, asi už vie čo s tými údajmi urobiť... Síce on nevidí čísla na karte, ale môže ju použiť na presun peňazí, prípadne na platbu za tovar..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.