Zavrieť

Porady

Ako mám zistiť, či 2 emailovej adresy patria tomu istému človeku ?

Mám podozrenie ( a nie malé ), že dve emailové adresy na gmaily patria jednému a tomu istému človeku. žiaľ si to neviem potvrdiť. Aj keď štýl, obsah písania i okolnosti napovedajú, že mám pravdu, prosím pomôžte mi to zistiť, je to dosť nepríjemná situácia
Naposledy upravil sunflower33 : 11.03.13 at 08:47 Dôvod: gramatická chyba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    problem je v tom aka IP sa zobrazi v hlavicke mailu, gmail zobrazi pri poslani mailu z weboveho rozhrania IP gmail serveru.
    jedina mala sanca by bola v tom ze nepouziva webove rozhranie gmailu (nepoznam nikoho takeho ), ale nejakeho klienta (thunderbird), v takom pripade sa moze zobrazit adresa pc z ktoreho bol mail odoslany, zase ale to moze byt adresa za NATom, z ktorej sa prd dozvies, to ale uz zavisi od konkretnej konfiguracie klienta

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    nic az tak jednoduche ma nenapada
    ono samozreme existuje sposob ako zistit IP, napriklad poslanim lakaveho mailu s odkazom na stranku ktoru mam pod kontrolou, potom to iste spravit aj s druhym mailom a porovnat ip, ale to uz je trosku narocne na prevedenie, hlavne to "donutenie" aby z oboch mailov klikol niekto na odkaz, to s cookies je analogicke, stale tam musis donutit uzivatela pouzit oba maili, aby si mal co porovnat
    to uz ale zavana trochu socialnym inzinierstvom

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Aj keby to bolo posielane zo stejnej IP, tak tazatel sa nedozvie ci je to ten isty clovek (existuje aj NAT, kde jednu verejnu IP pouzivaju 100vky PC) a aj keby ten clovek mal verejnu IP ani tak to neni iste ci je to ten isty clovek a dokonca aj keby zistil presne PC z ktoreho sa to posiela, tak aj tak nevie ci za tym PC sedel ten isty clovek.
    sthruska Ja za svoj PC nikoho nepustím
    mecky pravda, ale, ak by si uz zistil ze su tie maili z rovnakej IP aka je pravdepodobnost ze by to nebol ten isty clovek? pri takejto veci sa neda priahladat len na tu technicku stranku veci, lebo ta nieje az taka podstatna

    Ako mám zistiť, či 2 emailovej adresy patria tomu istému človeku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.