Zavrieť

Porady

Lekárska starostlivosť počas tehotenstva

Chcem sa spýtať, či každá ženy má nárok na lekársku starostlivosť (poradňu) počas tehotenstva, aj keď nemá zdravotné poistenie? Či je na to nejaký zákon, alebo lekár nemusí vyšetriť, keď poistenie nemá? Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ihonka Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, či každá ženy má nárok na lekársku starostlivosť (poradňu) počas tehotenstva, aj keď nemá zdravotné poistenie? Či je na to nejaký zákon, alebo lekár nemusí vyšetriť, keď poistenie nemá? Ďakujem za odpoveď.
Ale každý náš občan zdravotné poistenie má - už iná vec je, že či ho aj platí.
Alebo má potom poistenie v zahraničí ..
No a pri neplatičoch svieti aj na stránke ZP niečo v tom zmysle - že: " poistenec má nárok len na neodkladnú zdravotnú starostlivosť "
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pokiaľ z nejalého dôvodu nemáš zdravotné poistenie,máš nárok len na neodkladnú zdravotnú starostlivosť.A aj vtedy dodatočne príde účet.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

BXLmiami Pozri príspevok
Pokiaľ z nejalého dôvodu nemáš zdravotné poistenie,máš nárok len na neodkladnú zdravotnú starostlivosť.A aj vtedy dodatočne príde účet.
aj mňa by celkom zaujímalo - že čo je vlastne tá "neodkladná starostlivosť" - ak by si trošku doplnila (tak konkrétnejšie)??
predpokladám, že napr na bežnú operáciu vredov napríklad by sa taký poistenec nedostal - alebo ako ??
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pôrod.Akútny stav.Poisťovne ako neodkladnú zdravotnú starostlivosť klasifikujú ohrozenie života či úraz,pacienti aj herpes.Vyber si.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Otázka je prečo nie je poistená,u nás musí byť poistený každý a pokiaľ sú von v zahraničí,tak majú svoju poisťovnu tam.Kým sa v zdravotke nepreukáže poistením v zahraničí,neodhlásia ju z poistenia na Slovensku.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

BXLmiami Pozri príspevok
Pôrod.Akútny stav.Poisťovne ako neodkladnú zdravotnú starostlivosť klasifikujú ohrozenie života či úraz,pacienti aj herpes.Vyber si.
pýtala som sa - že v praxi, ako sa to uplatňuje ? - teda zo strany ZP ?

A ten herpes si veru nie veľmi vhodne uviedla ako príklad - v našom prípade šlo o ohrozenie života (ani ti neprajem aby si niečo také niekedy videla!)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Videla som a nie raz a ano,aj na herpes sa umiera,ale nie ked si zdravý dospelý človek.Myslela som bežný herpes na ustach.ZP to samozrejme nezaplatí a lekár to ani nemá komu bodovať,takže pacienti platia v hotovosti v ambulancii.No a sukromný lekár ju samozrejme zobrať nemusí ak nejde o život práve v tom momente ked je u neho.
0 0
ihonka ihonka

ihonka je offline (nepripojený) ihonka

Definíciu neodkladnej starostlivosti som našla.

(3) Neodkladná zdravotná starostlivosť (ďalej len
„neodkladná starostlivosť“) je zdravotná starostlivosť
poskytovaná osobe pri náhlej zmene jej zdravotného
stavu, ktorá bezprostredne ohrozuje jej život, bez rýchleho
poskytnutia zdravotnej starostlivosti môže vážne
ohroziť jej zdravie, spôsobuje jej náhlu a neznesiteľnú
bolesť alebo spôsobuje náhle zmeny jej správania a konania,
pod ktorých vplyvom bezprostredne ohrozuje
seba alebo svoje okolie. Neodkladná starostlivosť je aj
zdravotná starostlivosť poskytovaná pri pôrode. Súčasťou
neodkladnej starostlivosti je neodkladná preprava
osoby do zdravotníckeho zariadenia, neodkladná
preprava medzi zdravotníckymi zariadeniami a neodkladná
preprava darcov orgánov, tkanív a buniek určených
na transplantáciu, ktorú vykonávajú poskytovatelia
záchrannej zdravotnej služby.1)


Takže vlastne tá baba nárok na poradňu nemá, lebo má nejaký nedoplatok v poisťovni. Ale aj tak vďaka za odpovede.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ihonka Pozri príspevok
Definíciu neodkladnej starostlivosti som našla.

(3) Neodkladná zdravotná starostlivosť (ďalej len
„neodkladná starostlivosť“) je zdravotná starostlivosť
poskytovaná osobe pri náhlej zmene jej zdravotného
stavu, ktorá bezprostredne ohrozuje jej život, bez rýchleho
poskytnutia zdravotnej starostlivosti môže vážne
ohroziť jej zdravie, spôsobuje jej náhlu a neznesiteľnú
bolesť alebo spôsobuje náhle zmeny jej správania a konania,
pod ktorých vplyvom bezprostredne ohrozuje
seba alebo svoje okolie. Neodkladná starostlivosť je aj
zdravotná starostlivosť poskytovaná pri pôrode. Súčasťou
neodkladnej starostlivosti je neodkladná preprava
osoby do zdravotníckeho zariadenia, neodkladná
preprava medzi zdravotníckymi zariadeniami a neodkladná
preprava darcov orgánov, tkanív a buniek určených
na transplantáciu, ktorú vykonávajú poskytovatelia
záchrannej zdravotnej služby.1)


Takže vlastne tá baba nárok na poradňu nemá, lebo má nejaký nedoplatok v poisťovni. Ale aj tak vďaka za odpovede.
Nejaký nedoplatok = kolko ? ZP ju vyzvala na úhradu nedoplatku ?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Treba to doplatiť čím skôr.Bude rodiť,poisťovna na nu pošle exekutorov.To že neplatila neznamená,že nemá zdravotnú poisťovnu.Zaplatiť aj s urokmi to bude musieť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

BXLmiami Pozri príspevok
Treba to doplatiť čím skôr.Bude rodiť,poisťovna na nu pošle exekutorov.To že neplatila neznamená,že nemá zdravotnú poisťovnu.Zaplatiť aj s urokmi to bude musieť.
Akým spôsobom sa lekár dozvie o nedoplatku pacienta v zdr.poisťovni ?
0 0
ihonka ihonka

ihonka je offline (nepripojený) ihonka

veronikasad Pozri príspevok
Nejaký nedoplatok = kolko ? ZP ju vyzvala na úhradu nedoplatku ?

Je to ešte nejaký nedoplatok okolo 200 € z obdobia, keď bola szčo, pred 5 rokmi či kedy. Teraz ale nemá na to, aby to uhradila a preto sa pýtala v ZP, či má nárok na poradňu, ale dostala odpoveď, že len na neodkladnú starostlivosť a čo je neodkladná starostlivosť, to musí lekár vyplniť nejaký formulár a poslať do ZP a potom mu pošlú odpoveď. Celkom si to neviem predstaviť, že ak niekto potrebuje pomoc, nemyslím tým poradňu, ale niečo súrne, tak že by lekár mal niečo posielať do ZP a čakať na odpoveď..

Ja som myslela nejaký zákon, či je nárok na poradňu alebo nie, ale asi nie.. a keď na nedoplatok teraz nemá tak radšej ani na poradňu by nemala chodiť, aby nemusela platiť u lekára.
0 0
ihonka ihonka

ihonka je offline (nepripojený) ihonka

Myslím tým teraz, keď je na začiatku tehotenstva, lebo samozrejme musí chodiť na poradňu kvôli zdraviu jej aj diaťatka, a ani rodičovský príspevok nedostane, keď nebude chodiť na poradňu. Jedná sa o to, či teraz kým to nezaplatí (mesiac-dva)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ihonka Pozri príspevok
Je to ešte nejaký nedoplatok okolo 200 € z obdobia, keď bola szčo, pred 5 rokmi či kedy. Teraz ale nemá na to, aby to uhradila a preto sa pýtala v ZP, či má nárok na poradňu, ale dostala odpoveď, že len na neodkladnú starostlivosť a čo je neodkladná starostlivosť, to musí lekár vyplniť nejaký formulár a poslať do ZP a potom mu pošlú odpoveď. Celkom si to neviem predstaviť, že ak niekto potrebuje pomoc, nemyslím tým poradňu, ale niečo súrne, tak že by lekár mal niečo posielať do ZP a čakať na odpoveď..

Ja som myslela nejaký zákon, či je nárok na poradňu alebo nie, ale asi nie.. a keď na nedoplatok teraz nemá tak radšej ani na poradňu by nemala chodiť, aby nemusela platiť u lekára.
V súčasnom období je ako zdravotne poistená ? (kto za ňu platí zdr.poistenie) ?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To je blbosť,musí mať,predsa na poradnu sa viažu dávky po pôrode,jednoducho to doplatiť musí.Alebo sa skúsiť dohodnuť na splátkach.
Ako sa lekár dozvie-najnovšie nám to dali do programu,kliknem vidím,prípadne zadám rodné číslo a vyskočí mi to.A ak som lenivá overiť to, tak v nasledujucom vyučtovaní mi príde,že nie je ich poistenec a neplatia.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ihonka Pozri príspevok
Je to ešte nejaký nedoplatok okolo 200 € z obdobia, keď bola szčo, pred 5 rokmi či kedy. Teraz ale nemá na to, aby to uhradila a preto sa pýtala v ZP, či má nárok na poradňu, ale dostala odpoveď, že len na neodkladnú starostlivosť a čo je neodkladná starostlivosť, to musí lekár vyplniť nejaký formulár a poslať do ZP a potom mu pošlú odpoveď. Celkom si to neviem predstaviť, že ak niekto potrebuje pomoc, nemyslím tým poradňu, ale niečo súrne, tak že by lekár mal niečo posielať do ZP a čakať na odpoveď..

Ja som myslela nejaký zákon, či je nárok na poradňu alebo nie, ale asi nie.. a keď na nedoplatok teraz nemá tak radšej ani na poradňu by nemala chodiť, aby nemusela platiť u lekára.
ak je to naozaj 200 eur - tak nech si to vyrovná (ak si aj požičia!) ... a nech potom riadne chodí do poradne!
Veď potom jej môžu dať k náhrade ozaj aj nejaké "súvisiace " platby s pôrodom ... a neviem čo ešte.
A tiež nebude mať nárok na príplatok k príspevku na dieťa (štátna dávka) ak nebude chodiť do poradne! - a tá je veru vyššia!
Nech ani nešpekuluje nezaplatiť - lebo dlh jej bude iba rásť
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

A doteraz tých 5 rokov ako ,nechodila k lekárovi vôbec?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad Pozri príspevok
Akým spôsobom sa lekár dozvie o nedoplatku pacienta v zdr.poisťovni ?
nijakým, oficiálnym....
spracuvávame klientov- lekárov, či už FO, či PO ani jedna amnulancia či už prvého kontaktu, alebo odborné ambulancie ani raz nemali neuznané výkony, z dôvodu, že klient- pacient kt. poskytli službu je neplatič....
tieto záležitosti sa riešia mimo lekára
0 0
ihonka ihonka

ihonka je offline (nepripojený) ihonka

BXLmiami Pozri príspevok
A doteraz tých 5 rokov ako ,nechodila k lekárovi vôbec?
práveže chodila. bola na materkej a teraz je nezamestnaná. a vlastne teraz dostala oznámenie zo ZP, že kvôli nedoplatku má nárok len na neodkladnú starostlivosť.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Opakovane mi prišlo že nie je Váš poistenec/všeobecka/,ale dôvod samozrejme napísaný nebol.
0 0
Načítať ďalšie