Zavrieť

Porady

nahrada skody a vyzivne

napisala som sem aby ste mi poradili ale ani jednu slusnu odpoved ci radu som nedostala....
Naposledy upravil lenoraf : 18.03.13 at 14:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    lol, toto je bez urazky najvacsia sprostost aku som kedy ohladom vyzivneho pocul ... bez sance ...

    doplnene: asi som ta mal citovat, lebo si trochu upravila a premazala svoju povodnu otazku ... no ale pointa ostala, takze moja odpoved plati, ale citovat uz budem vzdy a vsade, clovek nikdy nevie a potom moze odpoved vyzniet blbo
    Naposledy upravil bubkoch : 17.03.13 at 12:23

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bubkoch Pozri príspevok
    lol, toto je bez urazky najvacsia sprostost aku som kedy ohladom vyzivneho pocul ... bez sance ...
    ...som neskutočne zvedavý na objasnenie tej požiadavky ......fááákt zvedavý ....

    Len dúfam , že k tomu objasneniu aj dôjde ....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    "jednorázové výživné" - to je niečo nové v našich končinách - a nechápem, čo má
    na syna ktory bol vyuzity starsim vagabundom sa dopustil skutku poskodzovania cudzieho majetku a skodu treba uhradit
    spoločné s výživným.

    lenoraf asi nemá pojem, čo značí výživné a náhrada škody, odškodnenie - splieta všetko do jedného "gulášu".

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    lenoraf Pozri príspevok
    dobry den...vie mi niekto povedat ci mozem ziadat sud o jednorazove vyzivne na syna ktory bol vyuzity starsim vagabundom sa dopustil skutku poskodzovania cudzieho majetku a skodu treba uhradit....
    Neviem či som správne pochopil, tvoj syn spôsobil škodu na cudzom majetku a ty chceš od svojho exmanžela jednorázovo celú sumu alebo jej časť na uhradenie škody zavinenej tvojim synom prostredníctvom vyživovacej povinnosti?
    To samozrejme nie je možné, výživné sa platí v pravidelných opakujúcich sa sumách, ktoré sú zročné vždy na mesiac dopredu a slúži na výživu a všetranný rozvoj maloletého. Náhrada škody do tohoto okruhu nespadá

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lenoraf Pozri príspevok
    dobry den...vie mi niekto povedat ci mozem ziadat sud o jednorazove vyzivne na syna ktory bol vyuzity starsim vagabundom sa dopustil skutku poskodzovania cudzieho majetku a skodu treba uhradit....
    Žiadať môžeš , čoby nie ....
    Dáš podanie s tými poplatkami ( ? ) , pobeháš po súdoch , strata času a podobne ...
    Sudca , čo to dostane na prejednanie , ešte aj zarobí ....napíše ako humornú vložku v tých memomároch zo súdnej siene ...
    majkii Pozri príspevok
    Neviem či som správne pochopil, tvoj syn spôsobil škodu na cudzom majetku a ty chceš od svojho exmanžela jednorázovo celú sumu alebo jej časť na uhradenie škody zavinenej tvojim synom prostredníctvom vyživovacej povinnosti?
    Až príliš správne ...a preto sa každému ( obrazne povedané ) z úst pení ...

    Tá chamtivosť a zneužívanie je niekedy neskutočná ......
    Osobne by som doporučoval skôr s tou prosbou za ex zašiel , že to a to sa stalo ......len to sa dá urobiť ...
    ...a mladému drbnúť čerez papuľu poriadnu ...
    bubkoch ziadne poplatky sa pri podani návrhu na zmenu vyzivneho neplatia ... to len tak pre info :-)

    nahrada skody a vyzivne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.