Zavrieť

Porady

Uhrada rozdielu z poistky

Zdravím, pred par tyzdnami do mna naburali, cize som bol poskodený. Cena opravy vozidla bola 1103 € no poistovna preplatila iba 935 €. Tak sa chcem spytať ci mam pravo ziadat uhradu rozdielu od vinníka plus este k tomu je aj úšla mzda za obdobie co bolo to auto v oprave, kedze to bolo služobne auto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Kellko Pozri príspevok
    Zdravím, pred par tyzdnami do mna naburali, cize som bol poskodený. Cena opravy vozidla bola 1103 € no poistovna preplatila iba 935 €. Tak sa chcem spytať ci mam pravo ziadat uhradu rozdielu od vinníka plus este k tomu je aj úšla mzda za obdobie co bolo to auto v oprave, kedze to bolo služobne auto.
    nie, nemas pravo ani na jedno ani na druhe

    Kellko je offline (nepripojený) Kellko

    Kellko
    Tak to je super....a z akeho dovodu? ked nemam peniaze na uhradenie toho rozdielu a servis mi auto nevidá tak co mam robit?

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Kellko Pozri príspevok
    V tomto prispevku som nasiel ze je to mozne, hned prvy prispevok posledna veta
    http://www.porada.sk/t81084-povinne-...e-plnenie.html
    "mozes ziadat" od vinnika ... mozes cokolvek co nie je zakazane ... nikto ta z podatelne sudu nevyhodi ked tam prinesies zalobu ... ale ja som pisal ze "nemas pravo ziadat" ... co potvrdi kazdy sudca, ktory nikdy neodsudi vinnika na platenie rozdielu (pokial si ten splnil vsetky zakonom stanovene nalezitosti)
    si na dobrej ceste, citaj aj ostatné prispevky v tom linku

    MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

    MarcoM
    Prečo to uhrádzaš ty keď je to služobné auto? Nech to uhradí firma. Ak si firma ty tak buď si požičať, alebo zarobiť.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Kellko Pozri príspevok
    A co mam teda robit ked nemam na uhradenie toho rozdielu? riadne na hlavu systém
    požičať si, zarobiť si, ... to chces povedat ze firma nema 168€ ?
    system je ok, dostal si preplatenu SKUTOCNU skodu ktoru ti vinnik sposobil ... ak si myslis ze tvoja skutocna skoda bola vyssia, daj si spravit znalecky posudok a mozes sa s poistovnou sudit ...
    kedze ide o maly rozdiel medzi nakladmi na opravu a skutocnou skodou, bud ide o relativne nove auto alebo vacsina faktury bola praca a nie nove diely
    havarijnu poistku nemas ? z nej sa da preplatit zvyšok (okrem spoluucasti) ...

    Kellko je offline (nepripojený) Kellko

    Kellko
    Tak bolo to sluzobne auto zivnostnika u ktoreho mam absolventsku prax za ktoru mam 198€, auto bolo dva tyzdne v oprave, cize je tam aj usla mzda za 7€/hod co je to docela dost si myslis. Takze super system ak to pojde z mojho...
    Naposledy upravil Kellko : 20.03.13 at 20:09

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Kellko Pozri príspevok
    Tak bolo to sluzobne auto zivnostnika u ktoreho mam absolventsku prax za ktoru mam 198€, auto bolo dva tyzdne v oprave, cize je tam aj usla mzda za 7€/hod co je to docela dost si myslis. Takze super system ak to pojde z mojho...
    preco by si to mal platit ty ??? ved ty si nebol vinnik ...

    Uhrada rozdielu z poistky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.